Poceni peč na pelete

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Gre za kakšno urco kdaj pa kdaj...Ni to zdaj da so luknje po steni . Pač brune ,ni to vodotesno ,tako mislim.Toliko da je topleje kot zunaj. Uta /garaža ,včasih če kaj malega postorim notri..
Včasih tudi 14 dni nič..
To je tako težko opisati, je bolj kaprica kot nuja.

( a če jo naročim prek spleta ,priklopim ,10 minut ,ugotovim da mi ni všeč jo lahko vrnem ???)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.366
5.872
113
pri taščici
Ce misliš plin brez dimnika, pozabi, ker ti bo vlaga zjebala vse v delavnici. Hkrati je to najdrazji energent. Smo ogreval samo eno (prvo,) zimo 200m2 zidane delavnice. Teklo je od vseh oken, sten, se dobro da takrat se ni bilo cnc notri. Ker bi najbrz.....

Ajd sicer praviš da imas špranje, ampak ce so špranje majhne, bo en drek prezracevano, ce pa so velike, pa nima smisla ogrevat vec kot osebo in neposredno blizino. Kakšen kopalniski grelec za 20 evrov nad tvojo glavo, ce sediš za mizo, pa pri nogah se en oljni radiator. Ce bo nekaj ur tedensko ni panike glede stroskov.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.366
5.872
113
pri taščici
Evo, nekaj takega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes
Gre za kakšno urco kdaj pa kdaj...Ni to zdaj da so luknje po steni . Pač brune ,ni to vodotesno ,tako mislim.Toliko da je topleje kot zunaj. Uta /garaža ,včasih če kaj malega postorim notri..
Včasih tudi 14 dni nič..
To je tako težko opisati, je bolj kaprica kot nuja.

( a če jo naročim prek spleta ,priklopim ,10 minut ,ugotovim da mi ni všeč jo lahko vrnem ???)


peč na pelete rabi štrom in se z vodo ne razume najbolje

če priteče sem in tja kaj vode not, če so temp podobne zunanjim, oz če je malce toplejše glej parafisnke peči in peči na plin. Razn če nimaš namena te brunarce "malce posodobiti", potem lahk tudi kaj bolj sofisticiranega, sicer pa znaš meti štalo
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Zopet raje menjam jeklenko kot prelivam petrolej.

Imam občutek da bi petrolej prej smrdel kot plin ?
Če gledam da imam nekje 60 kubikov zraka ,tudi poraba nebi smela biti prehuda ,če gledam konkretno peč iz linka ?

Zrak ni problem ,ker uta ima dosti špranj ..
S pečjo na petrolej sem se v najemniški garsonjeri grel nekaj let. Kvalitetna peč, v kateri uporabljaš kvaliteten petrolej, prav nič ne smrdi, ima pa tudi vso avtomatiko za varnost in uravnavanje temperature.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Petrolej pa tudi drag kot žafran.. Nisem niti gledal koliko imajo grelne moči ?? Plinske so tam do 5kw.

Sem danes govoril z enim znancem jo je uporabljal (plinsko) ene dve leti med gradnjo. Pet dni bomba na srednji jakosti cca 60-70 kubikov prostor.
Jaz gledam že v startu peč ki naj bi ogrevala do cca 140 kubikov. Čeprav bo ravnotako tam realno 60-70 kubikov.

Pa še selim jo lahko po garaži ker so ponavadi na koleščkih..
Pa ne ,da sem fix odločen ,ampak če dam vse na vago ,in ker vem ,koliko bi nekje bila časovno v uporabi in enostavnost mi je pa res vedno bližje...
 
Petrolej pa tudi drag kot žafran.. Nisem niti gledal koliko imajo grelne moči ?? Plinske so tam do 5kw.

Sem danes govoril z enim znancem jo je uporabljal (plinsko) ene dve leti med gradnjo. Pet dni bomba na srednji jakosti cca 60-70 kubikov prostor.
Jaz gledam že v startu peč ki naj bi ogrevala do cca 140 kubikov. Čeprav bo ravnotako tam realno 60-70 kubikov.

Pa še selim jo lahko po garaži ker so ponavadi na koleščkih..
Pa ne ,da sem fix odločen ,ampak če dam vse na vago ,in ker vem ,koliko bi nekje bila časovno v uporabi in enostavnost mi je pa res vedno bližje...




tle maš stufe ventilate a gas....zna biti kaj zate
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Teh mislim da v sloveniji ni.

Te iz linka uporabljajo vs večinoma plin LPG . ?? To na klasično propan butan jeklenko verjetno ne deluje ?

Kaj pa tole " Infrardeča energija ne segreva zraka, ampak le površine, kar omogoča manjšo porabo. " ??

A je bolje da se držim nekako bolj klasike ? https://www.mimovrste.com/plinske-peci/qlima-gh3042r-plinski-grelec nekaj v tem rangu ?

Ne tiste čisto poceni in za 60 kubikov . Tale iz linka je že za 135 kubikov .
 
Teh mislim da v sloveniji ni.

Te iz linka uporabljajo vs večinoma plin LPG . ?? To na klasično propan butan jeklenko verjetno ne deluje ?

Kaj pa tole " Infrardeča energija ne segreva zraka, ampak le površine, kar omogoča manjšo porabo. " ??

A je bolje da se držim nekako bolj klasike ? https://www.mimovrste.com/plinske-peci/qlima-gh3042r-plinski-grelec nekaj v tem rangu ?

Ne tiste čisto poceni in za 60 kubikov . Tale iz linka je že za 135 kubikov .


mečka najprej tisto kar sm ti dolžan

kolega greje tam nekje 60-75 m3 velik prostor..... sicer nima špur, se pa vrata regularno odpirajo... primerljivo s tvojim objektom ki ima špure
peč na plin prenosna..ima boša že olala časa....top šit, temu primerna je bla cena
ima eno iz baubau trgovine ki je tko tko in enga arga ki je tud tu nekje

pač razlika med bošem in ostalima dvem..npri pri vžigu (trdost gumbov), upravljanje moči (vrtljiv gumb za moč)...
sej vse tri dajo isto od sebe, sam recimo rokovanja so pa pri enih bolj hard pri enih bolj izi

Rabi jo nekje kot jo boš rabil ti, jeklenka traja recimo do 2 tedna (uporaba nekje na srednji moči).....na polno itak sam ko hočeš na hitro segreti, potem itak zmanjšaš, ker rata (pre)toplo. Če maš recimo cel čas na ful potem računaj ena jeklenka morda teden

So fajn kr zlo na hitro segrejejo prostor. če boš kupoval ita zna da bo potrebno menjati dovod plina in šobo


Te iz linka uporabljajo vs večinoma plin LPG . ?? To na klasično propan butan jeklenko verjetno ne deluje ?
LPG...liquifed petrol gas, to je tisto kar maš v jeklenkah, mešanica propan butan

če peč ni za to prilagojena, kupiš set (šoba, cev, regulator) za omenjeno mešanico

Kaj pa tole " Infrardeča energija ne segreva zraka, ampak le površine, kar omogoča manjšo porabo. " ??
tisto z infraredom te zna zebst...rabš da ti segreva zrak (koncekcija), če je pa še svetloba zravn (infrared) še boljše..sam infrared te bo pa zeblo

https://www.mimovrste.com/plinske-peci/qlima-gh3042r-plinski-grelec
top šit..tu nekje je njgov boš sicer z nekoliko emše in ne s tolikimi bombončki, še vedno pa boljši kt npr argo za 100 €
je pa res da to ni več tko popzlarno posledično ni nekih novih produktov
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Hvala..Si se pa potrudil..:)

Ja tisto LPG sem tudi sam na hitro preletel , in spada to vse pod pline G30.. Res na hitro sem pregledal ,se mi zdi da z nekim nastavkom lahko filaš ta avtoplin v jeklenko in je dosti cenej ,plin pa v bistvu isti.. To bom sicer še prečekiral.

Italija mi ni niti blizu ,niti bogve kaj poznana.. Dlje od Trsta še za časa juge mi ni bilo potrebe iti. Tudi če bi jo zastonj dobil tam ,pa da grem sam iskati je predraga.
Pa to osnovno ponudbo itak imajo pri nas.

Ja ,res mi je nekako najbližje plinska peč. Relativno poceni ,ne rabim gledati najcenejšo ,ker je zelo dobra manj kot 200..

Porabe se realno ne bojim ,če je podatek da na polni moči porabi 30dkg na uro. Po tej matematiki je jeklenka na polno za cca 30 ur.
Pri meni dvomim da bi kdaj delovala dlje kot kakšni dve tri uri. Pa še to morda enkrat dvakrat na teden. Tu ne gre za neko konstantno ogrevanje. Pridem ,dam avto ven ,prižgem ,kaj malega postorim za mizo ,pankom ,ugasnem..in to je to.

Ni mi edino jasno kako je z vračilom v primeru nakupa po spletu. Če mi po nekem xxx ključu po desetih minutah po priklopu nebi nekaj odgovarjalo.
Je še možno vračilo ali ne ?? A prvi vžig že pusti kakšne sledove delovanja ali ne ??
 
Hvala..Si se pa potrudil..:)

Ja tisto LPG sem tudi sam na hitro preletel , in spada to vse pod pline G30.. Res na hitro sem pregledal ,se mi zdi da z nekim nastavkom lahko filaš ta avtoplin v jeklenko in je dosti cenej ,plin pa v bistvu isti.. To bom sicer še prečekiral.

Italija mi ni niti blizu ,niti bogve kaj poznana.. Dlje od Trsta še za časa juge mi ni bilo potrebe iti. Tudi če bi jo zastonj dobil tam ,pa da grem sam iskati je predraga.
Pa to osnovno ponudbo itak imajo pri nas.

Ja ,res mi je nekako najbližje plinska peč. Relativno poceni ,ne rabim gledati najcenejšo ,ker je zelo dobra manj kot 200..

Porabe se realno ne bojim ,če je podatek da na polni moči porabi 30dkg na uro. Po tej matematiki je jeklenka na polno za cca 30 ur.
Pri meni dvomim da bi kdaj delovala dlje kot kakšni dve tri uri. Pa še to morda enkrat dvakrat na teden. Tu ne gre za neko konstantno ogrevanje. Pridem ,dam avto ven ,prižgem ,kaj malega postorim za mizo ,pankom ,ugasnem..in to je to.

Ni mi edino jasno kako je z vračilom v primeru nakupa po spletu. Če mi po nekem xxx ključu po desetih minutah po priklopu nebi nekaj odgovarjalo.
Je še možno vračilo ali ne ?? A prvi vžig že pusti kakšne sledove delovanja ali ne ??


vračilo po moje ja...v original embalaži, z računom. Pazi da je ne boš opraskal ali kako drugače poškodoval. Sicer pa ti boš zgolj priklopil jeklenko na že urejeno napeljavo ,oz če je ni pač kupiš cev + regulator ..kt če bi plinsko plato priklapljal

priklopiš jeklenko in to je to....sledi odvitje ventila na jeklenki, zavrtiš gumb na največjo moč in stisneš vžigalnik

peč se nima kaj rabiti, uničevati itd..ko zgoreva plin. Tako da iz tega naslova vračilo ne bi smelo biti težava. Lahk pa preverm pri kolegu če ma kako viška pa ti jo morda za male pare proda..potrebno edino prevert strošek pošte (peč vaga cca 15 kg)
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes
Hvala..Si se pa potrudil..:)

Ja tisto LPG sem tudi sam na hitro preletel , in spada to vse pod pline G30.. Res na hitro sem pregledal ,se mi zdi da z nekim nastavkom lahko filaš ta avtoplin v jeklenko in je dosti cenej ,plin pa v bistvu isti.. To bom sicer še prečekiral.

Italija mi ni niti blizu ,niti bogve kaj poznana.. Dlje od Trsta še za časa juge mi ni bilo potrebe iti. Tudi če bi jo zastonj dobil tam ,pa da grem sam iskati je predraga.
Pa to osnovno ponudbo itak imajo pri nas.

Ja ,res mi je nekako najbližje plinska peč. Relativno poceni ,ne rabim gledati najcenejšo ,ker je zelo dobra manj kot 200..

Porabe se realno ne bojim ,če je podatek da na polni moči porabi 30dkg na uro. Po tej matematiki je jeklenka na polno za cca 30 ur.
Pri meni dvomim da bi kdaj delovala dlje kot kakšni dve tri uri. Pa še to morda enkrat dvakrat na teden. Tu ne gre za neko konstantno ogrevanje. Pridem ,dam avto ven ,prižgem ,kaj malega postorim za mizo ,pankom ,ugasnem..in to je to.

Ni mi edino jasno kako je z vračilom v primeru nakupa po spletu. Če mi po nekem xxx ključu po desetih minutah po priklopu nebi nekaj odgovarjalo.
Je še možno vračilo ali ne ?? A prvi vžig že pusti kakšne sledove delovanja ali ne ??


prvi vžig nima kaj puščati, morda kaki ostanki ki pooglenijo, ampak to je pri vsaki taki stvari....če bo jo namest mečke kupu janez bi tist glih tko pooglenelo.
Vžigalnik je piezoelektričen, mehanski (mehanski..na knof - pritisk)
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Preveri pri kolegu tako neobvezujoče...

Ja glede vračila. Na mimovrste je kar jasno zapisano :

"Potrošnik blaga ne sme neovirano uporabljati do odstopa od pogodbe. Sme pa opraviti ogled in preizkus blaga v obsegu, kot je to nujno potrebno za ugotovitev dejanskega stanja.
"

Pri tej peči ,preizkus ni mogoč pod nobenim pogojem drugače kot da jo priključiš na jeklenko in prižgeš. Tako da to po moje ni problem. Sem jim pa poslal še mail ,da potrdim moje razmišljanje.

Ker nikoli ne veš. Morda mi pa res kaj ne bo odgovarjalo. Pa da zdaj kar tako vržem stran dobrih slabih 200 evriča je pa tudi škoda. Da tam na bolhi za preizkus kupim en klump za 50 evrov ,tudi ne bom dobil prave slike delovanja. Pa še stroški poti ,pa pivo ,pa malica..eh...haha
 
Preveri pri kolegu tako neobvezujoče...

Ja glede vračila. Na mimovrste je kar jasno zapisano :

"Potrošnik blaga ne sme neovirano uporabljati do odstopa od pogodbe. Sme pa opraviti ogled in preizkus blaga v obsegu, kot je to nujno potrebno za ugotovitev dejanskega stanja.
"

Pri tej peči ,preizkus ni mogoč pod nobenim pogojem drugače kot da jo priključiš na jeklenko in prižgeš. Tako da to po moje ni problem. Sem jim pa poslal še mail ,da potrdim moje razmišljanje.

Ker nikoli ne veš. Morda mi pa res kaj ne bo odgovarjalo. Pa da zdaj kar tako vržem stran dobrih slabih 200 evriča je pa tudi škoda. Da tam na bolhi za preizkus kupim en klump za 50 evrov ,tudi ne bom dobil prave slike delovanja. Pa še stroški poti ,pa pivo ,pa malica..eh...haha


https://argoclima.com/prodotti/argo-hanna-green/ takole ma, je pa rekel da je boscheva boljša. Sej obe data od sebe 4kW, sam kak se do teh kW pride, pa rokovanje, itd....
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
KSZ: LPG = liquid petroleum gas = utekočinjen naftni plin = UNP = po domače propan/butan. Če jo boš kurblal pod 6°C boš kupoval izključno propan!!! Mogoče si zamenjal za CNG/Metan = stisnjen zemeljski plin, vse se uporablja za pogon vozil, vsak ima svoj sistem!

Kar se tiče avtoplina in adapterja za filanje hišnih jeklenk - v teoriji je to prepovedano zaradi davčnih razlogov - vedno več je pump kjer to tudi upoštevajo.

Daleč si zašel s paletke, pa če že tako razmišljaš je tudi zračni webasto OK - poglej na FB China heater skupino, boš videl kaj vse z njim ogrevajo. Vklopiš in čez dobesedno par minut toplo piha - tankaš pa dizel ali bencin, odvisno od sistema, v dizel BP kurilca in podobne "odpadke". Cena kompleta okoli 150€.