Peč na pelete Qlima - rezervni deli

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Pozdrav vsem..
Zanima me ,kje je najbolje/najugodneje naročevati morebitne rezervne dele za peč na pelete Qlima Fiorina 74s ??

Recimo konkretno vžigalno tuljavo ,kakšen senzor ,elektroniko....?

In še eno ločeno vprašanje. Kje je težava , da po navodilih ta peč ne sme biti priključena na dimnik ki je že v uporabi od druge peči ?
Hvala.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.936
2.418
113
Svečko dobiš brez težav. Elektroniko pa bi že rabil njihovega serviserja.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Pozdrav vsem..
Zanima me ,kje je najbolje/najugodneje naročevati morebitne rezervne dele za peč na pelete Qlima Fiorina 74s ??

Recimo konkretno vžigalno tuljavo ,kakšen senzor ,elektroniko....?

In še eno ločeno vprašanje. Kje je težava , da po navodilih ta peč ne sme biti priključena na dimnik ki je že v uporabi od druge peči ?
Hvala.

Dve peči itak ne moreta biti priklopljeni na isto tuljavo. Peletnik predvidevam da ima ventilator..če bojo zunaj razmere, da bo tiščalo dol, ti lahko ta peč porine svoje dimne pline ven na drugem priključku. Potem je tu še ogljikov monoksid.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.936
2.418
113
Dve peči itak ne moreta biti priklopljeni na isto tuljavo. Peletnik predvidevam da ima ventilator..če bojo zunaj razmere, da bo tiščalo dol, ti lahko ta peč porine svoje dimne pline ven na drugem priključku. Potem je tu še ogljikov monoksid.
Lahko je več peči na isti dimnik. Ne sme pa biti različen energent. Torej 2x peleti, 2x drva npr. Mora pa seveda to dimnikar prej povedat kaj lahko, kaj ne za specifičen primer.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe
Pozdrav vsem..
Zanima me ,kje je najbolje/najugodneje naročevati morebitne rezervne dele za peč na pelete Qlima Fiorina 74s ??

Recimo konkretno vžigalno tuljavo ,kakšen senzor ,elektroniko....?

In še eno ločeno vprašanje. Kje je težava , da po navodilih ta peč ne sme biti priključena na dimnik ki je že v uporabi od druge peči ?
Hvala.

qlima je zibro...lahk mal prečekiraš zibro.com, oz če maš kakega serviserja za zibro njega kontaktiraš
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

gorivi sta primerljivi, kar se emisij tiče, tako da v tem primeru gre morda tole skozi. Pa potrebno je vedeti ali lahko obe napravi delujeta istočasno....
peletne peči imajo ventilator ki vpihuje zrak v kurišče in posledično izpiuhe dimne pline (pretok zraka). Tu razen vodne pare. COx pa NOx kar jih pride z zrakom drugih emisij praktičnmo ni (saje oz trdni delci oz črni ogljik), pri zgoraj navedenih napravah pa sta..saje v dimniku in/ali odvodniku niso najbolj okej za peletne peči.

če pa govorimo o različnih tipih goriv, npr. trdna goriva in plin....no go
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Verjetno je dimnikar pravi naslov, drugače pa..


Če gradimo ali saniramo dimnik, je dobro vedeti, da na eno dimniško tuljavo lahko priključimo:
  • največ tri kurilne naprave do toplotne moči 20 kW,
  • največ tri kurilne naprave z atmosferskim gorilnikom na plin do toplotne moči 30 kW,
  • samo eno kurilno napravo na trdna goriva s toplotno močjo nad 20 kW,
  • samo eno kurilno napravo z atmosferskim gorilnikom na plin s toplotno močjo nad 30 kW,
  • samo eno kurilno napravo s tlačnim gorilnikom,
  • samo eno kurilno napravo z odprtim kuriščem.
 
Verjetno je dimnikar pravi naslov, drugače pa..


Če gradimo ali saniramo dimnik, je dobro vedeti, da na eno dimniško tuljavo lahko priključimo:
  • največ tri kurilne naprave do toplotne moči 20 kW,
  • največ tri kurilne naprave z atmosferskim gorilnikom na plin do toplotne moči 30 kW,
  • samo eno kurilno napravo na trdna goriva s toplotno močjo nad 20 kW,
  • samo eno kurilno napravo z atmosferskim gorilnikom na plin s toplotno močjo nad 30 kW,
  • samo eno kurilno napravo s tlačnim gorilnikom,
  • samo eno kurilno napravo z odprtim kuriščem.

itak da je špckaminar the only one, jaz sem samo navedel par alinej za prvo pomoč.....