Poceni peč na pelete

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Katera peč na pelete je najceneje in kje ?

Občasno za gretje manjše garaže .

Hvala
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.922
2.402
113
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Misliš da je to najcenejša ? Avstrija ,hrvaška ceneje ali dražje ??To gre verjetno tudi kaj po kilowatih..
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Sicer zaprt a lesen objekt.. Je vseeno večji učinek če greješ s plamenom. Tako da bi raje na pelete .Elektrika je ,saj to tudi peč na pelete potrebuje.
 
Me vseeno bolj vleče na novo.. Če je kdo slučajno kje videl v kaki trgovini kaj ugodnega.. V avstriji,hrvaški, verjetno ni nič ceneje..

Rabljeno je to tak tak.. Dvomim da nekdo čisto brez razloga da ven.


mogoče se ti splača prevert ottimax.it nekako ranga baubau trgovin, peči mislim da začno pri 400 € niso pa presežek
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Pa ravno italija...hehe.. Niti jezik ,niti lokacija mi ni nekako po godu. Bolj avstrija ,hrvaška ,če je tujina.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
kako misliš greje po kW? Peči imajo definirano max toplotno moč in max porabo peletov, izkoristek, ter priporočeno velikost za katero so primerne, oz. kjer naj bi bile uporabljene

poglej tudi emundia.si
Hotel sem povedati da ne rabim neke hude moči. Emundia sem gledal ,samo se mi zdi ,da oni za garancijo zahtevajo lastno montažo ,kot da je neka znanstvena fantastika.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
Sicer zaprt a lesen objekt.. Je vseeno večji učinek če greješ s plamenom. Tako da bi raje na pelete .Elektrika je ,saj to tudi peč na pelete potrebuje.
Zaprt lesen izoliran objekt 6x9m, višine 4.7m na slemenu grejem s 3.5kw klimo. S plamenom tega objekta poleti ne hladiš s klimo ga, pri klimi ni dimnika, klima ti ne jemlje površine na tleh, pri klimi ni straha za požar,...
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.922
2.402
113
Kupi nekaj, kar ima zagotovljene dele in servis. Emundiji se jebe za stranke. Če dobiš pri njih navodila v SI si že zmagal. Kakšno pomoč pri zagonu itd. pa kar pozabi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes
Hotel sem povedati da ne rabim neke hude moči. Emundia sem gledal ,samo se mi zdi ,da oni za garancijo zahtevajo lastno montažo ,kot da je neka znanstvena fantastika.

jodlarski obi začne tam pri jurčku kar se teh peči tiče. Poglej še kak lokaterm, to bi znalo biti dokaj ugodno. Morda še kak coolwex
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.820
113
pri taščici
Predvidevam da bo hrvaska ceneja kot avstrija.
Vzemi nekaj takega, kar bos dobil tudi rezervne dele/potrošni material. Baje neke salcke pregorijo, pa "vziglanike" moras menjat....
Mogoce kaj od centrometala.
Ne ljubi se mi 100 hrvaskih strani odpirati. Evo ti eno 560 evrov
Pri nas pa za recimo za 800

Ljudje ven mecejo Peletna kurisca tudi zato ker se jim ne ljubi vec prenasati zakljev in kaditi s pepelom. Ne samo zato ker je s pecjo nekaj narobe.
Sicer pa ja, za ceno kamina dobis tudi klimo, ki bo pri trenutni ceni elektrike ( ki sicer divja navzgor) ogrevala ceneje kot peleti najbrz. Poleti bo tudi hladila. Kot se tudi luka51 ohlaja z njo
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
Ma za tako stvar rukneš not najcenekšo klimo kaj je možno dobit :) prideš za 300 gladko skozi. Peč na pelete z dimnikom in vsem bo 3x tolko. Če že gledamo cenovno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in mercedes

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Samo toplota ki piha iz peči ali pa klime pa ni ista. Je le tak prostor ,lesen,neizoliran ,da dvomim če bi klima dogrela ??