Planet Golob

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.664
-402
113
ja imas prav, ampak on govori, da bojo fabrke morale peci ugasat. pretirava in dramatizira po nepotrebnem, to me je zmotilo!

sem tudi mnenja, da res cela slovenija ne bo mogla v tem dnevu kaj dosti narest, ampak nihce pa ne bo propadel zaradi tega dneva.

ampak, ce pa pride kaksna roka vec tja zaradi teh dopustov pa tud ok.

mene bolj skrbi, ker se mi zdi, da se ne vejo kako sploh razporedit tolk folka. 20k je ze prijavljenih, pa nobenih smernic zaenkrat.
 
19. jul 2007
2.822
1.538
113
mene bolj skrbi, ker se mi zdi, da se ne vejo kako sploh razporedit tolk folka. 20k je ze prijavljenih, pa nobenih smernic zaenkrat.

Za pomoč v blagu imaš navodila, do ponedeljka bodo pa že nova glede pridnih rok.
1691614231496.png
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.943
4.212
113
zdej ne vem a si ti enostavno glup al pa pač samo ne razumeš...
kdo je vedno in bo vedno napolnil proračun drugi kot kapital
pa da se vrnemo nazaj ni problem v tem, da kapital nebi podpiral gre za to, da je to potrebno narediti tako, da se ne bo delal še dodatna škoda... vsi prizdaeti ljudje bodo morali v službo prej ali slej in hudo pomembno je, da bodo firme laufale naprej v tempu, da bodo lahko podpirale vse invseticije, ki jih bodo ljudje morali izvajati za sanacijo in verjemi 20000+ ljudi, ki si je vzelo v ponedeljek dopust ne bodo prav nič pripomogli k sanaciji še več imeli bodo dodaten dan prost, ki bo vzel en dan dela...
ma ne sej se mi ne da razlagat
On ne razume, niti to ne, da gospodarstveniki zaradi že dodatnih davkov so izstopili iz socialnega sporazuma. Da se gospodarstvo ohlaja. Ta runkl dejansko misli, da so zdej vsi deležni pomoči.

Niso samo težka industrija tukaj, ampak transportna oz storitvene panoge itd...
Kmer gospodarstva ni nikoli razumel, zato je to vedno imeli isti rezultat - venezuelski.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.943
4.212
113
ja imas prav, ampak on govori, da bojo fabrke morale peci ugasat. pretirava in dramatizira po nepotrebnem, to me je zmotilo!

sem tudi mnenja, da res cela slovenija ne bo mogla v tem dnevu kaj dosti narest, ampak nihce pa ne bo propadel zaradi tega dneva.

ampak, ce pa pride kaksna roka vec tja zaradi teh dopustov pa tud ok.

mene bolj skrbi, ker se mi zdi, da se ne vejo kako sploh razporedit tolk folka. 20k je ze prijavljenih, pa nobenih smernic zaenkrat.
Nerazumevanje, storitvene firme bodo še naprej delale, kot je naprimer turizem, le delavci bodo imeli urno postavko višjo. V ponedeljek, noben niti delat ne bo šu, lepo bodo piknikirali če bo vreme, če bo slabo se pa tudi delat ne bo dalo..

Tisto kar dela že dela... V realnosti je tko, da so se v kamniku blokarji pasli po balkonih in niti okol svojga bloka niso hotl spucat, kot da se jih to ne tiče. Still to ni noben ukrep, populizem, ki je škodljiv...

Kot zanimivost pokljuške gmajne so polne gobarjev in jih en jebeštrga briga za poplave.. to je realnost. Še manj pa pričakujem čapca iz Ljubljane, da bo letu delat. Blokarji so res znani, da hodijo pomagat.

Kakšna roka več.... za kakšno ceno...
tvoj um je res veleum..... skregano z realnostjo
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.943
4.212
113
kaj pol bluzis o ugasanju peci?!

sej vem, da je za kapitaliste denar vedno na prvem mestu, ampak v takih trenutnih se naj pa vgriznejo v jezik in bojo tiho.

2 leti nazaj smo jim lepo placali, da so preziveli korono. zdaj naj pa oni tiho prezivijo tale en dan izpada dohodka ali nekaj doplacila za dezurne delavce.
ps...
realnost goodyear govorim, se je zaradi dviga minimalk samo masa plač dvignila za 4 miljone na leto pa še so napovedani dodatni davki...
No sej fest upadajo naročila, bomo kmalu želi kar komiči pridelajo....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Holobist

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.664
-402
113
3
ps...
realnost goodyear govorim, se je zaradi dviga minimalk samo masa plač dvignila za 4 miljone na leto pa še so napovedani dodatni davki...
No sej fest upadajo naročila, bomo kmalu želi kar komiči pridelajo....

in kaj ima zdej ta ponedlejek veze z dvigom minimalne place in narocili goodyeara?
 

Holobist

Majstr
8. jul 2023
1.044
-208
63
3

in kaj ima zdej ta ponedlejek veze z dvigom minimalne place in narocili goodyeara?
Morda je to za ljudi iz negospodarstva (beri se napajajo iz proračuna) to malo drugače videt, kot tistim ki so izpostavljeni tržnemu gospodarstvu.
Eno je če se vsak mesec treseš a bo za plače ali ne, ali bodo vsi plačali ali ne ali pa veš da desetega bo plača pa 30 dni dopusta in 30 dni bolniške mi itak pripada.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.664
-402
113
ok, vse razumem.

ampak zacel je z ugasanjem peci zaradi tega ponedeljeka, koncal pa na dvigu minimalne place (posledicno zaradi inflacije) in zmanjsanjem narocili v eni fabrki. pac pretirava in preusmerja debato na neke druge zadeve.

pa ne skrbi, tudi jest se tresem vsak mesec, da placam vse zadeve, ker mi nic ne kapne samo od sebe.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.943
4.212
113
ok, vse razumem.

ampak zacel je z ugasanjem peci zaradi tega ponedeljeka, koncal pa na dvigu minimalne place (posledicno zaradi inflacije) in zmanjsanjem narocili v eni fabrki. pac pretirava in preusmerja debato na neke druge zadeve.

pa ne skrbi, tudi jest se tresem vsak mesec, da placam vse zadeve, ker mi nic ne kapne samo od sebe.
Če ne dojameš, gre za spet storšek na račun delodajalca ob populizmu vlade... Še to rabijo poleg dodatnih davkov in spreminjanja politike plač...
a bo zdaj šlo...

Ti pa razlagaš, kaj jamrajo sej je samo en dan........
Še sam si ugotovu, da je en dan brezveze niti logistično ni možno karkoli spelat, če bi že bilo optimalno število pomagačev...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in BLABLABLA

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.664
-402
113
Če ne dojameš, gre za spet storšek na račun delodajalca ob populizmu vlade... Še to rabijo poleg dodatnih davkov in spreminjanja politike plač...
a bo zdaj šlo...

Ti pa razlagaš, kaj jamrajo sej je samo en dan........
Še sam si ugotovu, da je en dan brezveze niti logistično ni možno karkoli spelat, če bi že bilo optimalno število pomagačev...

se strinjam.

seveda vsi itak ne bojo sli pomagat. Zaenkrat pa tudi nihce ni rekel, da se dodatne pomoci ne potrebuje.

nekako dvomim, da bo vse na plecih delodajalcev. se mi zdi, da se bojo se kaj zmenili z gospodarstvom.
 
19. jul 2007
2.822
1.538
113
mene bolj skrbi, ker se mi zdi, da se ne vejo kako sploh razporedit tolk folka. 20k je ze prijavljenih, pa nobenih smernic zaenkrat.
Šestan: Nemogoče je, da bi v ponedeljek vsi pomagali na prizadetih območjih
Poveljnik civilne zaščite Srečko Šestan apelira na vse, ki želijo pomagati na prizadetih območjih po povodnji, da se organizirano najavijo in prijavo v posebno aplikacijo. Ne želimo si zapirati območja, čeprav nam zakon to omogoča, je opozoril.

 

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.005
10.409
113
se strinjam.

seveda vsi itak ne bojo sli pomagat. Zaenkrat pa tudi nihce ni rekel, da se dodatne pomoci ne potrebuje.

nekako dvomim, da bo vse na plecih delodajalcev. se mi zdi, da se bojo se kaj zmenili z gospodarstvom.
vceraj in danes po radiu, da je ljudi načelno preveč že zdaj. da naj folk ne hodi kr tako tja itd... Tako da, prostovoljcev je dovolj. Prav bi bilo da bi če že, ponedeljek bil delovni dan, delalo bi se pa za sklad za nesreče, rešeno. Vsi bi to podpisali.
 

Holobist

Majstr
8. jul 2023
1.044
-208
63
Lahko pa vsak nakaže izplačilo prazničnega dne v pomoč poplavam.
Spet populistično, saj veš da večina tega ne bo naredila, vsaj ne samovoljno.
Smiselno je da pridejo pomagat tisti, ki niso nujno potrebni na delovnih mestih in živijo blizu (tudi logistika je pomembna), ostali pa delajo.
Je pa pri levih naenkrat ob prostem ponedeljku ta verski praznik postal pomemben. :)
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.943
4.212
113
se strinjam.

seveda vsi itak ne bojo sli pomagat. Zaenkrat pa tudi nihce ni rekel, da se dodatne pomoci ne potrebuje.

nekako dvomim, da bo vse na plecih delodajalcev. se mi zdi, da se bojo se kaj zmenili z gospodarstvom.
Močno pretiravanje vsi ... večina.
Tisti ki že itak pomagajo.. (žlahta, sosedje, prijatelji).

Dvomiš o plečih, nehaj no. Situacija med gospodarstvom in vlado je tako slaba, da so izstopili iz ekonomsko socialnega sveta. In spet so šli mimo gospodarstvenikov.

Vse kar imajo od njih so nove davčne in administrativne obveznosti.

ps večina firm, ki imajo veliko škodo bo zaprlo, to je jasno, spomnimo se Trevesa na Biču.. Francoz zaprl in šel... (tam je zgorel obrat). Situacija je kmerovsko komična in nima veliko realnosti tukaj.

Zato naštevam, kva vse so že fasal od telih svobodnjakov in kaj še bojo... Ko Mesečnik da ukrep ven so gospodarstveniki (tako so se poimenovali) statisti. Ko bodo fabrke zaprli bo pa Janša kriv.

Itak pa je nelogičen ukrep praznik, da bo v enem dnevu šu folk na območja, kjer so težko dostopna sploh pomagat. Že iz logističnega vidika je to misija nemogoča in neumna za en božji dan. Niti nič ni organizirano..

Sej levičarji so itak skregani z logiko, to je vedno blo jasno. In potem se kljub rekordnim davkom čudijo, da je manj pobrano kot pod Janšo.
ni pomoči
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.664
-402
113
Šestan: Nemogoče je, da bi v ponedeljek vsi pomagali na prizadetih območjih
Poveljnik civilne zaščite Srečko Šestan apelira na vse, ki želijo pomagati na prizadetih območjih po povodnji, da se organizirano najavijo in prijavo v posebno aplikacijo. Ne želimo si zapirati območja, čeprav nam zakon to omogoča, je opozoril.


tole je pomoje mišljeno, da naj folk ne hodi v lastni režiji na območja.

če se prijaviš v aplikacijo, te očitno ne bojo klicali za ponedeljek.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.664
-402
113
Močno pretiravanje vsi ... večina.
Tisti ki že itak pomagajo.. (žlahta, sosedje, prijatelji).

Dvomiš o plečih, nehaj no. Situacija med gospodarstvom in vlado je tako slaba, da so izstopili iz ekonomsko socialnega sveta. In spet so šli mimo gospodarstvenikov.

Vse kar imajo od njih so nove davčne in administrativne obveznosti.

ps večina firm, ki imajo veliko škodo bo zaprlo, to je jasno, spomnimo se Trevesa na Biču.. Francoz zaprl in šel... (tam je zgorel obrat). Situacija je kmerovsko komična in nima veliko realnosti tukaj.

Zato naštevam, kva vse so že fasal od telih svobodnjakov in kaj še bojo... Ko Mesečnik da ukrep ven so gospodarstveniki (tako so se poimenovali) statisti. Ko bodo fabrke zaprli bo pa Janša kriv.

Itak pa je nelogičen ukrep praznik, da bo v enem dnevu šu folk na območja, kjer so težko dostopna sploh pomagat. Že iz logističnega vidika je to misija nemogoča in neumna za en božji dan. Niti nič ni organizirano..

Sej levičarji so itak skregani z logiko, to je vedno blo jasno. In potem se kljub rekordnim davkom čudijo, da je manj pobrano kot pod Janšo.
ni pomoči

Vsi plačujemo več, ne samo gospodarstveniki.

Kdo je kriv za to, ne vem. Pomoč bankam? Korona? Inflacija? ne vem, v vsaki vladi je nekaj izrednega. Obašamo pa se, kot da je denar samoumeven, in da če ga ni, se ga pač nekje vzame - blaginja pa to.

je pa dejstvo, da je treba vse bonbončke enkrat vrniti. tako ali drugače. In ni namen levičarjev, da na kolena spravijo gospodarstvo, ker to je strel v koleno, ampak računi pač prihajajo, žakelj je pa že zdavnaj prazen. vzemaš kjer lahko.

Ampak to je druga tema.

pa brez raznih nepotrebnih pridevnikov bi bili tvoji posti precej bolj prebavlijivi. ;)
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.690
5.839
113
On ne razume, niti to ne, da gospodarstveniki zaradi že dodatnih davkov so izstopili iz socialnega sporazuma. Da se gospodarstvo ohlaja. Ta runkl dejansko misli, da so zdej vsi deležni pomoči.

Niso samo težka industrija tukaj, ampak transportna oz storitvene panoge itd...
Kmer gospodarstva ni nikoli razumel, zato je to vedno imeli isti rezultat - venezuelski.
Venezuela je pod sankcijami ZDA, denar v tujini so jim 'zamrznili', tako da si pozabil nekaj drobnih detajlov.