Plače zaposlenih na ministrstvu za notranje zadeve

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.128
2.291
113
v lokalni ostariji
In kdo bi po vase spilal na drzavnih prireditvah pogostitvah? Bi bilo bolje da se najame orgester? Potem bi sele eni skalali kako toliko placujemo za en mal muzike na sprejemu...

Cakam da se ostala ministrstva sledijo mnz in objavijo place :) pa da vidimo
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
Ce si danes prvic slisal za orkester slovenske vojske si nerazgledan. A si mislil da so uni ob sprejemih nek komercialen orkester oblecen v kostume?
Ne, nisem prvič slišal.
Si pa res nisem predstavljal, da bi to bil full-time job.:nigladek:
.
OK, seveda bi si člani orkestra ob rednem, policijskem/vojaškem delu zaslužili dodatek za (dodatno) udejstvovanje v orkestru.
Ali pa npr. polovična, 4-urna delovna obveznost za policijske/vojaške zadolžitve ostalo pa za "sviranje q.urcu" :valjamse: - ja, žleht sem.
Ampak full-time zaposlen orkester:bonk:... ...matr smo bogata država... ...za JS očitno denar raste na drevesih.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Ne, nisem prvič slišal.
Si pa res nisem predstavljal, da bi to bil full-time job.:nigladek:
.
OK, seveda bi si člani orkestra ob rednem, policijskem/vojaškem delu zaslužili dodatek za (dodatno) udejstvovanje v orkestru.
Ali pa npr. polovična, 4-urna delovna obveznost za policijske/vojaške zadolžitve ostalo pa za "sviranje q.urcu" :valjamse: - ja, žleht sem.
Ampak full-time zaposlen orkester:bonk:... ...matr smo bogata država... ...za JS očitno denar raste na drevesih.
Če želiš dobro igrati, moraš veliko igrati. Pa sem mnenja, da imamo preveliko tega. Ampak če že je, potem naj bo strokovno. Spomnim se govora o tem, da bi združili vojaški in policijski orkester, ampak najbrž ne bo nič iz tega.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.770
-198
113
In kdo bi po vase spilal na drzavnih prireditvah pogostitvah? Bi bilo bolje da se najame orgester? Potem bi sele eni skalali kako toliko placujemo za en mal muzike na sprejemu...
Na zadnji državi proslavi je nastopil Zlatko, država mu je celo zakasirala za njegov nastop. Evo cenejša varianta :evil:
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.770
-198
113
Morš vse pobrat, ne samo tisto, kar ustreza tvoji agendi. Tole si nalašč spregledal?
Dodana doba iz naslova poklicnega zavarovanja pa se ne upošteva pri odmeri predčasne pokojnine ali starostne pokojnine.

Nič nisem to spregledal. odmera = določitev višine višina pokojnine.
Torej kakor js razumem, še vedno velja, da gredo policisti prej v penzijo, se jim pa ta dodana doba ne upošteva pri višini penzije.
Se pa pri višini upošteva tisto drugo, kar jim država še posebej plačuje na njihov osebni račun nekje. Tako da niso nič prikrajšani.
Je tako?
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Nič nisem to spregledal. odmera = določitev višine višina pokojnine.
Torej kakor js razumem, še vedno velja, da gredo policisti prej v penzijo, se jim pa ta dodana doba ne upošteva pri višini penzije.
Se pa pri višini upošteva tisto drugo, kar jim država še posebej plačuje na njihov osebni račun nekje. Tako da niso nič prikrajšani.
Je tako?

so prikrajšani
glej tule lestvico:

ZPIZ
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Ne, če jest to prav zastopim, ta fond počrpajo v času ki jim manjka do dejanskih 40 let.
Po domače, lahko grejo v penzijo predčasno, ampak višina penzija bo odmerjena glede na dejansko delovno dobo. Skratka, za en jebeštrga.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.770
-198
113
Ne, nisem prvič slišal.
Si pa res nisem predstavljal, da bi to bil full-time job.:nigladek:
.
OK, seveda bi si člani orkestra ob rednem, policijskem/vojaškem delu zaslužili dodatek za (dodatno) udejstvovanje v orkestru.
Ali pa npr. polovična, 4-urna delovna obveznost za policijske/vojaške zadolžitve ostalo pa za "sviranje q.urcu" :valjamse: - ja, žleht sem.
Ampak full-time zaposlen orkester:bonk:... ...matr smo bogata država... ...za JS očitno denar raste na drevesih.
A je že kdo izračunal, koliko državo stane ena zaigrana pesmica na državni proslavi?
Državnih proslav s prisotnostjo policijske godbe je bilo pa lani koliko?
 

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
A je že kdo izračunal, koliko državo stane ena zaigrana pesmica na državni proslavi?
Državnih proslav s prisotnostjo policijske godbe je bilo pa lani koliko?
Najboljš, da se naučiš igrat na triangel pa daš prošnjo za sprejem v godbo. Spotoma med igranjem jim boš pa lahko še razložil, zakaj se kriminalce ne sme preganjat in kako nevarno je to.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.770
-198
113
Najboljš, da se naučiš igrat na triangel pa daš prošnjo za sprejem v godbo. Spotoma med igranjem jim boš pa lahko še razložil, zakaj se kriminalce ne sme preganjat in kako nevarno je to.
Ah tistih policajev iz orkestra zanima lovljenje kriminalcev ravno toliko kot Ilko Štuhec iz istega spiska. Torej nič.
Njih zanima, kdaj se bodo sprostile poroke, pa veselice, da bodo šli igrat in zaslužit še z njihovim drugim bendom. Pa gnar na roko.

Triangel že obvladam, zdej smo še čakam, da bo šel sedanji triangelist v penzijo, glede na prepakirano bonificirano dobo bo kmalu. Pa se prijavim, upam da ne bodo koga po vezah vzeli.
 
Nazadnje urejeno:
  • Haha
Reactions: Mr_Wolf in Robert

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
Ob takih clankih mi vedno odzvanjajo besede enega mladega nadobudnega sd svetnika ... sej pa to nic ne stane, ce drzava da. :D

https://www.24ur.com/novice/korona/...odatka-zaposleni-v-laboratorijih-pa-brez.html
Itak... ...ko gre za "talanje" denarja dobi domišljija našega JS krila.
Kar se tiče zaposlenih v laboratorijih... ...sorry, oni se tudi pred korono vsakodnevno srečevali z nevarnimi, kužnimi vzorci in morali izvajati ustrezne ukrepe, ja OK zdaj je tega več, ampak, c'mon...
.
Kar se pa tiče članka iz 24kur... ...članek, brez omembe SDS-a itak stran vrženo novinarsko "delo".
Danijel Fazlić, priden:zmaga:.
piškotek.jpg
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.670
6.227
113
No se en vpogled v stanje plac v policiji. Konec vsakega leta dobimo obracun letne place (verjetno zarad dohodnine oz kontrole ce prav odmetijo). S stavkami, dvigi razredov in ostalim se je placa popravila in sicer, brez da bi napredoval sem imel 3 al pa 4 leta nazaj letno bruto 23.000, danes sem dobil pa 32.000 napisano.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
V 3-4 letih +40%... ...ni slabo.
V gospodarstvu lahko take dvige plač v % samo sanjamo.
Pa ne samo pri nas, tudi v Nemčiji ali kjerkoli drugje...
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.670
6.227
113
Morda ni cist tocno ker sem v zadnjem letu zelo veliko delal ponoci, v posebnih pogojih + pripravljenost ampak 20% pa zagotovo