Pičen;

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Citat:
Uporabnik 01481 pravi:
Takšno razmišljanje je značilno za razmišljanje iz fotelja in ni realno, razen, če oprosti izrazu, s teboj ni vse vredu.


Bi ubil tudi zdravnika, ker bi menil, da ni storil dovolj, da bi te pozdravil ali pa bi slepo verjel second opiniumu, da je naredil strokovno napako? Na kakšen način, bi ga pa "pospravil"? Pištola? Nož? Povozil? Pretepel do smrti?
Če bi se zdravnik znašel na sodišču in še ne bi bil pravnomočno obsojen, tebi bi se pa čas iztekal. Kaj tedaj?

Vsekakor so pa to vse travme, katerih ne želim tudi najhujšemu sovražniku.

Itak jih nimam veliko, čeprav mi sosed stalno uničuje rože na vrtu in grizlja naše grozdje. joke

Ok, a ti lahko ločiš med zdravniško napako in naklepnim in brutalnim umorom? Ja, rezultat je lahko smrt. Način, kako je bila povzročena in predvsem s kakšnim namenom pa je različen. V prvem primeru gre za napako. V drugem pa za naklepni in brutalni odvzem življenja. Prvi primer bi kvečjemu lahko primerjal s tem, da nekoga zanese na cesti in se zabije v avto, kjer nekdo potem umre.

Sem imel v sorodstvu že nekaj ljudi, ki so počasi odhajali zaraid raka in vem, da takrat človek za sabo čisti račune. Največkrat odpušča in se pomiri s sabo ter okolico. Vprašanje pa je, če lahko kaj tako grozovitega odpustiš. Verjetno lahko, če je bil storilec ustrezno kaznovan. Če se je izmazal pa je druga zgodba.
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Sej ne govorimo o tem kdo ma smrtno kazen in kdo ne (to vemo da je v evropi ni in da se tudi po svetu odpravlja). Razpravljamo o tem kako nekdo, ki je odvzel nekomu vse pravice, jih lahko sam 100% uživa ko čez nekaj let pride iz zapora. A je to pravično? Verjetno ni ampak takšna je zakonodaja. Če si mrtev nisi več žrtev. Če si pa še živ pa si, pa četudi si prej hladnokrvno umoril žrtev.
 
Nazadnje urejeno:

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Citat:
Uporabnik 01481 pravi:
Težko rečem. Bi moral tehtno premisliti, če bi se podala dana možnost.


Mimogrede, sem že malce oslepel in ne vidim Googla najbolje, koliko evropskih držav ima v svojih zakonih smrtno kazen in katere?

Ja in? Četudi nima nobena. Kaj potem? A pogrešamo direktive iz Beograda? Konec koncev smo samostojna država in si lahko omislimo tudi takšne ekstravagance, če so podprte z ustrezno večino v parlamentu.
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Men se že manjša število zvezdic. Enim se gre zgleda zares.
hysterical-1.gif
 

Kinimod

Serpico
4. dec 2007
1.839
0
36
45
SV SI
Ajde, kavboja, umirta se malo. Ziher se kje najde kak proBushevski forum, kjer bi vajine mokre sanje o gledanju obešenj in dekapitacij naletele na pozitiven sprejem.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
>>>A pogrešamo direktive iz Beograda?

Ne spuščaj se na nizek nivo, ker do sedaj ni bilo potrebe. Bom menil, da sem deležen take obravnave, ker ne tulim v isti rog.
Žal, ampak moje prepričanje je drugačno.

Ali se potrudi in me prepričaj, ali pa ostaneva vsak na svojem bregu in vsak s svojo vestjo.
grims-1.gif
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Ne, to ni nizek nivo. Uporabljena je bila tudi množina. Sem mogoče napisal "A pogrešaš...?"

Skratka, Evropa je postala priročen izgovor, enako kot včasih Jugoslavija in od tu primerjava z Beogradom.

Ostani pri svojem prepričanju, do njega imaš pravico tako kot jaz do svojega.



Kinimodu pa sporočam, da ne potrebujem probushovskega foruma, niti umiritve, nikoli tudi nisem trzal na kavboje, še manj v zvezi z mokrimi sanjami. Od kod le takšne zamisli???

Vso zabavo prejmem kar na tem forumu.
 
Nazadnje urejeno:

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Citat:
Uporabnik Kinimod pravi:
Ajde, kavboja, umirta se malo. Ziher se kje najde kak proBushevski forum, kjer bi vajine mokre sanje o gledanju obešenj in dekapitacij naletele na pozitiven sprejem.

Ta je bla pa čist u temo. Očitno nimaš kej pametnga za povedat pa se mal oglasiš. Če bi prebral kar sem napisu, bi vidu, da nisem pisal o tem, da je moja največja želja, da vidim koga viset, ampak o tem kako nekdo nekoga zakolje in mu v trenutku vzame vse njegove pravice, sam pa po nekaj letih spet uživa vse pravice in lepo živi naprej (in mogoče še koga zakolje). Sam nisem agresiven in nikol nisem bil. Mi pa ni vseeno, če se dogaja krivica. Ampak, če si mrtu tako nisi več pomemben, saj ma drugi majhno prednost... da je še živ...
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Mogoče ne boš verjel, a kolikor sem prebral ali slišal od drugih, je tudi z vestjo naprej prekleto težko živeti, razen če je preveč kosmata.Slej kot prej pride za vsakim. (skoraj)
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Jap. Živ je. To pomeni, da lahko daje izjave, intervjuje, se slika skupaj s politiki in zagovorniki človekovih pravic, podaja podporo ali kritiko eni ali drugi struji itd. Lahko je fino orodje marsikomu. Mrtvi pa ne govorijo, so veliko manj fotogenični in povsem redkobesedni.
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Citat:
Uporabnik 01481 pravi:
Mogoče ne boš verjel, a kolikor sem prebral ali slišal od drugih, je tudi z vestjo naprej prekleto težko živeti, razen če je preveč kosmata.Slej kot prej pride za vsakim. (skoraj)

Ne rečem, da mu je lahko. Ampak se težko primerja z onim, ki leži zaklan pod zemljo.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Se sploh ne more primerjati. Mrtvi ne poznajo občutkov, bolečin, živi pa. Povzročitelj, če ima vest in je bil umor storjen v afektu, trenutni neprištevnosti, hudi stiski bo slej kot prej prišel do trenutka streznitve. Od tam, do konca življenja je pa še dolga.

Ko si mrtev si pač mrtev in te ni. Trpijo bližji, ki najbolj čutijo bolečo izgubo. Čas pa celi rane ...
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Hmmm



Navedel si dvoje:



1. "če ima vest"

2. "umor storjen v afektu"



OK, ka pa, če imamo naslednji primer



1. nima vesti

2. umor je storil naklepno.



Pustimo afekt pri miru, važna je naklepnost dejanja. Verjetno so vsi malce naspidirani, ko zarivajo 15 inčni nož nekomu v telo.



Kaj bi s takim? Čakali, da se mu prebudi občutek skesanosti? Ali ga raje strpali za 30 oziroma več let v zapor? Nenazadnje ima v teh letih dovolj časa, da se skesa pa še stran od množic ga imaš, če se mu zopet odpelje.



Ti povem horror scenarij? Kaj, če na tleh te države gostimo nekoga, ki bo lepega dne pridrvel v praviloma izjemno slabo varovan vrtec ali osnovno šolo s samurajko ali lovsko puško? Pa recimo, da se spravi na par otrok, vzgojiteljico? Bomo zagovarjali njegove pravice, iskali neprištevnost, težko otroštvo, alkohol, dejstvo, da ga je žena vrgla na cesto, da je ravno tisto jutro ostal brez kave in cigareta....??? Ali pa bo država in predvsem sodstvo toliko racionalno, da ga bo brez možnosti pomilostitve obsodilo na najvišjo kazen? Se nam bo takrat 30 let zdelo OK in dovolj? Sorry, meni ne. Takrat bi pričakoval smrtno kazen ali dosmrtno ječo brez možnosti pomilostitve.
 
Nazadnje urejeno:

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Samo eno vprašanje, koliko brutalnih umorov se dnevno, mesečno dogodi v Sloveniji, da bi bilo potrebno spremeniti varnostno/kaznovalno politiko in/ali še drugače, koliko jih umre v avtomobilih zaradi prehitre vožnje (zavestno tiščanje gasa) pa je država naredila s povratniki kaj?
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
39
Citat:
Uporabnik 01481 pravi:
Samo eno vprašanje, koliko brutalnih umorov se dnevno, mesečno dogodi v Sloveniji, da bi bilo potrebno spremeniti varnostno/kaznovalno politiko in/ali še drugače, koliko jih umre v avtomobilih zaradi prehitre vožnje (zavestno tiščanje gasa) pa je država naredila s povratniki kaj?

Najbolje da sodstvo da klavcu še kako možnost-tako kot Plutu.
cheer.gif


Pa Kameniku tudi ne morejo soditi ker so ga izpustili in ga ni v Sloveniji.
cheer.gif


Pa koliko jih še vedno "hara" po Sloveniji čeprav imajo prepoved vstopa v državo?
cheer.gif


Pa cigani se vozijo z neregistriranimi avti in če ga dobiš da ti krade te lahko mirno pretepe. Za nagrado jim da država več podpore kot Slovencu. Da zastonj komunalne opremljene parcele niti ne omenjam
cheer.gif


Včasih smo peli-lepo je v naši domovini biti mlad, zdaj pa lepo je biti kriminalec.
cheer.gif
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Aha, a zdaj pa uporabljamo matematiko in štejemo, koliko jih kje umre? Potem ne rabimo marsikaterega zakona.
Napisal sem že, da imamo premalo strogo prometno zakonodajo, predvsem pri hujših prekrških, ne 5 km prekoračitve v naselju, po možnosti kjer ni nobenih hiš.
 

Francoz

Pripravnik
Citat:
Uporabnik 01481 pravi:

Vsaka izguba bližnjega je boleča, posebno še, če je storjena na primitiven način, čeprav je v končnici smrt enaka smrti, pa naj si bo to zaradi hude bolezni, avtomobilske nesreče ali pa brutalnega umora.



Seveda pa čas celi rane in tudi iz začetne maščevalnosti užaloščeni pridejo do drugačnega razmišljanja in prav to nas loči od zveri. In prav je tako.




Se ne strinjam. Čas vedno NE celi rane.

Če je umrl bližnji zaradi raka, je eno, če ga je nekdo zaklal, je to nekaj popolnoma drugega.



Še nekaj mesecev, pa bodo ob sojenjih morilcem pred Tavčarjevo skupine ljudi s transparenti: "Hočemo smrtno kazen za tega in tega". Gre za POPOLNOMA legitimen pritisk na sodstvo.

V kratkem pa pričakujem tudi osebna maščevanja morilcem. Že pred sojenjem (če bo storilec ostal do sojenja na prostosti), ali po tistem, ko storilca spustijo po 50% prestani kazni. Država je majhna, človeka ni problema najti.



In velik del javnosti bo takim dogodkom ploskal. In kazen za osebo, ki se bo maščevala morilcu, bo prej nizka, kot visoka...

Pa bomo imeli zaključen krog: ker sodstvo ni zadovoljilo pričakovanja svojcev in javnosti, ga bodo svojci "pospravili" in imeli bomo še enega mrliča več...

Izhoda ni! Ob tako mili kaznovalni politiki že ne...
 
Nazadnje urejeno:

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Tak črn scenarij je mogoč, če se bo še nekaj let nadaljevalo v sedanji smeri. Nismo pa Teksas in tudi tam se ne lovijo s sekirami ali pump guni. Vsaj načeloma ne.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Ti so pa cepljeni.

>>>>Ta zadnji primer v Mariboru kaže na očiten poskus prenašanja vzorcev vedenja iz Ljubljane v štajersko prestolnico. Ljubljana je že več let ustrahovana in pod budnim očesom udbo-mafijskega lobija. Domačini v Ljubljani pravzaprav niso več sposobni obvladovati razmer v svojem mestu, prav tako pa tega ni sposobna niti tamkajšnja policija.Lokalna politična oblast v Ljubljani je tako ali tako iz istega lobija, slovensko vlado pa zanima le »vodenje Evrope«, medtem ko je dogajanje v Sloveniji drugotnega pomena.


Se sploh ne splača komentirati.
bonk.gif
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.