Piaggio ciao

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Sigurno je 456eur.....nisem čist prepričan...včasih jih majo v akcijah po tm 376-392eur....se splača akcije iskat....pa še v nagradno žrebanje padeš kjer žrebajo dodatno kompresijo...jo pol montiraš v cilinder pa bl leti
bonk.gif
 

Ridin_My_Donky

Zelenc'
20. sep 2014
17
0
1
Če si doma kje v Ljubljani se odpelji na Vič in maš to trgovino z zajlami novimi ki so od 2-4 €. Jst sem za Ciaota zadnjo bremzo dal 2€ pa je odlicna smo montažo moraš pa sam naredit (priporočam da ti nekdo pri tem pomaga.
 

Ridin_My_Donky

Zelenc'
20. sep 2014
17
0
1
Mi lahko kdo pove kaj je bi bila lahko težava pri mojem Ciao-tu.
Pri hladnem vžigu mi vžge pa dela tam 30sekund potem pa ugasne. Ko ga ponovno zaženem dela ampak ko se dotaknem gasa takoj ugasne in ko spustin parkrat zakašlja potem pa ugasne. To morm usako jutro vsaj 4-5 krat ponovit potem pa normalno dela. To se ponovi pri vsakem vsakem væžigu ko se mašina ohladi.

Že v naprej hvala za odgovor.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Pucaj frgazar in ponovno nastavi.....drugega ti ne znam rečt
smile-1.gif


Menjaj svečko in korigiraj elektrode.....če maš platine jih spucaj &nastavi.....lahko so mastne/zažgane

Nič ni večno
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Sliši se kot simptom otrdele membrane v vplinjaču. Ne vem pa, če ciao uporablja membranski vplinjač..
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
mislim da ne.....dell`orto SHA serija ni membranski...

Najprej sem pomislu na tuljavo....ampak če po 5ih poskusih dela ok potem ni elektrika

Sem pa imel podobne probleme na APN4 ko sem preveč naoljil un filc pri platinah ki maže excenter in so ble platine mastne.....

s5 če njegov piaggio ima platine...če nima že CDI

Težko je vedt na daljavo brez kugle
smile-1.gif
 

Ridin_My_Donky

Zelenc'
20. sep 2014
17
0
1
Hvala za odgovor bom jst to probu sam mogoče čeprov še nikol nism odpru nobenga ciaota ce ne bom pa k enmu mehaniku k jih šraufa odpelu da mi zrihta.

Aja pa sklepam da ja moj ciao še iz tm okol 1980 ker original paperjev ni ker je iz italije. Sklepam pa po prednji luči in pa konstrukciji. Lahko pa se seveda motim.

Hvala vseno.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Če nisi lih kak baletnik
smile-1.gif
......ni to nič takega kar ne bi mogel sam narest.

Odstraniš plastike med nogami...zagledaš frgazar......razstaviš...spucaš....sestaviš......nastaviš
wink-1.gif
Na polnih obratih mora rahlo prdet iz avspuha.....pod štandgasom mora pa nekako normalno delat....

Lahko maš samo vijak za zrak presiromašno nastavljen pa težko vžiga (premalo bencina pri štandgasu)....mislim da je to edini rjav/rumen (bronza) vijak na desni strani frgazarja
wink-1.gif
 

Ridin_My_Donky

Zelenc'
20. sep 2014
17
0
1
Ja recimo da je to nasploh moj prvi moped tako da bom probal ce pa kej zeznem pa bom spet tukaj.
Seveda a nej ga samo z bancinom spucam ali še ščim druginm?
 

Ridin_My_Donky

Zelenc'
20. sep 2014
17
0
1
Aja pa še to a ma kdo idejo kako bi najčažje popravil stojalko saj se mi je os ki jo drži na eni strani odlomila in sem jo v celoti odstranil. Razmišljal se že da bi dal daljši vijak z matico bi to šlo al morm kje dobiti kakšen rezervni del?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Maš strani.....z robo...

www.frcomoto.si

Razstaviš.....spucaš lahko z navadnim wd40 pa kako žičko uno z večimi žičkami not razpleteš da boš lažje male luknjice in dize spucal

Če se ti je os odlomila...al švasat...al pa kako novo nardit
 

Ridin_My_Donky

Zelenc'
20. sep 2014
17
0
1
Aja kako močno pa mora bit ta vijak zategnjen ker sem šel gledat pa je bil zategnjen kolikor se je le dalo? Ampak jst ga nism nič šravfal lahko da mi ga je kdo na šolskel prakirišču za nalašča la pa kaj podobnega.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Vijake v aluminij ( frgazar...blok motorja) ne zateguj prevec ker lah pojahas navoj (jeklen vijak v alu)

Jeklo v jeklo pa lahko malo bolj
 

Ridin_My_Donky

Zelenc'
20. sep 2014
17
0
1
Zdej sm tist vijak k ma vzmet in je horizontalno v fergazr not sm mal popustu (prej je biu skor za 2mm bl not od sredine prostora med okvirjem šaslije pa fregazerja not zdej je pa na prbližn sredini) in mi je clo v prvo užgal brez da b guznu takoj za tem... Bom pa še vseno fergazer rastavil pa očistil. Pa upam da govoriva v istem vijaku (Vijak z vzmetjo in je horizontalno vijačen v fergazer sam)
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Nasvet enega starejšega, upoštevaj ga, mnogo problemov si boš prihranil v življenju: NE POPRAVLJAJ TISTO, KAR DELUJE!