PHILIPS ali SHARP ? Ambilight ali kvaliteta?

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Odvisno od potreb....spotoma, včeraj sem testiral philipsa 42 pfl 9603D, se pravi 1 leto star tv in Panasonica 42Y80 in 42 KuroVxxx...zelooo zanimivi rezultati. O rezultatih pa ne bom, ker nočem spet vreči kost.
Zakaj pa ne. Četudi gre za subjektivne ocene je vsaka informacija dobrodošla.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Odvisno od potreb....
Potreb? Če odšteješ ambilight, kaj ima v praksi serija 8 več od serije sedem + en tak box, ki se ga da veliko bolj posodabljat in nadgrajevat, skupna cena pa je nižja... ALi pa celo serija 5? Ne vem, samo razmišljam...
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik monaco pravi:
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Odvisno od potreb....spotoma, včeraj sem testiral philipsa 42 pfl 9603D, se pravi 1 leto star tv in Panasonica 42Y80 in 42 KuroVxxx...zelooo zanimivi rezultati. O rezultatih pa ne bom, ker nočem spet vreči kost.
Zakaj pa ne. Četudi gre za subjektivne ocene je vsaka informacija dobrodošla.


Ocene(a) so na podlagi testov in niso plod mojega osebnega mnenja. Sam, če bi še enkrat kupoval, vem kaj bi kupil.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik monaco pravi:
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Odvisno od potreb....
Potreb? Če odšteješ ambilight, kaj ima v praksi serija 8 več od serije sedem + en tak box, ki se ga da veliko bolj posodabljat in nadgrajevat, skupna cena pa je nižja... ALi pa celo serija 5? Ne vem, samo razmišljam...

Serija 8 ima LAN povezavo, meddrugim tudi Net Tv in Ambilght, ki je vreden vsakeka €. Vedi, da Ambilight ni zato, da zgleda lepo....
Serija 5 ima pa slabši procesor slike od 7ke in to je še kako opazno. Najbolj se pozna pomanjkanja "naturala motion-a".
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Saj ravno namesto lan povezave in net tvja sem omenil tist boks, ki kar se tovrstnih funkcionalnosti tiče ponuja precej več.

Ambilight poznam in je super, toda le v primeru da imaš zadaj belo steno in na vsako stran slab meter prostora. Meni ne pride v poštev, ker je celotna stena na katero pride tv dolga le 160cm (potem je na vsaki strani panoramsko okno), pa še ta je oranžne barve.

Zato se mi ne zdi več tako pomembno vprašanje opreme ampak zgolj kakovosti slike. In informacija da ima 5 opazno slabši procesor od 7 je zame zelo pomemben podatek.

Kako so pa kaj 200hz LGji v primerjavi z prej omenjenimi Samsungi in Philipsi?
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Lgji imajo dobre panele in tudi dobre procesorje, vendar niso v rangu Philipsa serije 8 in 9.
Enako je s Samsungom. Veliko prozivajalcev televizorjev ima probleme s prikazom pravilnih barv in prikazom hitrega dogajanja.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Če bo regres bo božiček prinesel LCD. Pa še vedno ne vem katerega
frown-1.gif
Cena cca jurja, po možnosti 46 oz 47'...

Oklevam med Philipsom 42PFL8404H (samo je minus ker je samo 42, pa še HD preko DLNA ne deluje), Samsungom LE46B650T2 in mogoče še kakšnim LGjem, ki bi ga zaradi netTV in dlna kombiniral z Xtreamerjem...

Iščem argumentirane predloge
smile-1.gif
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Saj ga še nimam. Samo če kupim xtreamer, se potem sprašujem zakaj bi potem sploh kupoval serijo 8 (za ambilight sem že napisal, da mi ne bo prišel v poštev) in ne raje kaj cenejšega...

Jest... to je res, toda Samsung 46 je ni dosti dražji od philipsa 42, 47' je pa kar precej dražji...

Mi mogoče kdo lahko konkretno odgovori na tole http://forum.ppcwarez.org/viewtopic.php?f=256&t=90858
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
VSEM :

Vsi si še enkrat preberite naslov teme; in nja bo debata v teh okvirih ( to, kar sem naredil naj bi bilo delo Admina...:)
Torej, Sharp je ponudil na našem tržišču tvje z LED osvetljitvijo.
Tvje smo že sprobali...zanimivi rezultati...po benchmarku so v vrhu, v praksi imajo na prbi vtis zelo "hladne" barve, vendar benchmark testi ne lažejo....priporočam!
p.s Da se jih dobit od 32" dalje. CEna za 32tko je cca 1000, 42" 1399 itn.
lp

Aja še dodatek....še vedno so ti Sharpi Made in Japan....v vednost
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

korodani

Pripravnik
12. apr 2009
147
0
16

za 1399€ se da dobit že 46" (edge)LED sharpa , in sicer 700E LINK

40" pa je 1099€
 
Nazadnje urejeno:

laser

Pripravnik
9. okt 2007
442
3
18
A je to v Avstriji? Pri nas v eni trgovini je SHARP LC-40LE700EV 100 Hz Full HD LED TV 1399,99€ to je pa dobrih 300€ večja cena res pa da ima oznaka na koncu EV tist ki si dal link pa ima sam E na koncu.Pravkar pa sem gledal po internetu da ima še Frogi center tud brez V oznake na koncu je pa 1.299€. Mal čudno se mi pa zdi za uno prvo varianto k sem napisal na začetku ga nimajo nikjer v Sloveniji sam SETR v navezi z Bela Plus edin na Hrvaškem je ta oznaka pa se mi zdi da na Češkem.
Tud 32'' imajo (SETR) z oznako SHARP LC32LE700EV 999,99€ je pa LED.
 
Nazadnje urejeno:

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
ksz. Do jutri se moram odločit katerega bom vzel. Philips 42' 8404 ali Samsung 46' LE-B650T2. Po tehničnih lastnostih sta praktično enaka, Samsung me mika, ker je večji, ima (po podatkih s forumov) manj težav z DLNA ter 2 leti garancije. Po drugi strani pa so me opozorili, da bo z razdalje 330cm 46' prevelik in bodo preveč vidne napake v slike (konec koncev večinoma gledam SD digitalno satelitsko (TotalTV) in ne HD vsebine).

Kaj predlagate? Je 46 res prevelik za tako razdaljo in bo slika grda?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.406
2.418
113
Lepo si zožil izbor, torej vse ostalo ne pride v poštev? Samo ti dve znamki ter ta 2 modela?
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Lepo si zožil izbor, torej vse ostalo ne pride v poštev? Samo ti dve znamki ter ta 2 modela?
Joj, ne izzivaj več, da se ne vrnem na začetek.
uf-1.gif

Ja, ta dva sem nekako izbral, ker se mi zdita nek optimum, ki ga dobim pod 1000€. Če pa veš za kaj boljšega za ta denar pa vseeno na dan z besedo. Samo hitro, ker sem ta dva naročil in bi moral enega danes odpovedat.