Pametna ura

gr69

Guru
15. dec 2009
11.291
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Zapestni merilci so precej manj zanesljivi od nadlahtnih. Plus klasični merilci delujejo na povsem drugačen način - manšeta pod pritiskom, kar v pametni uri ne boš videl.

Samo mali popravek - zapestni merilci (pravi - z manšeto) so ob pravilni uporabi (tj. dvig zapestja na višino srca in “mirovanje” ob merjenju) enako zanesljivi kot nadlahtni.
Pa še kot zanimivost: klikenzi
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.192
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Če je kdo že kdaj "na roke" meril pritisk (ročna pumpica in stetoskop), potem ve zakaj je na zapestju zadeva problematična. Če ti uspe izmeriti pritisk, bo seveda točen tudi na zapestju. Problem je, da so na zapestju žile precej ožje in je težje "slišati" pulz, brez česa pa meritve ne moreš opraviti.

Ampak zdaj smo že malo zašli... osnovna tema so pametne ure :)
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.291
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Zdaj pa res zadnji OFF:

Sedanji zapestni merilci "priznanih proizvajalcev" imajo že toliko izpopolnjene senzorje, da "poslušanje" ni več težava (kar je na samem začetku dejansko bila).
Največjo "napako" pri meritvi povzroči napačen položaj roke (in celo morebitno gibanje), saj mora mesto "meritve" biti v višini srca (zato pa se meri na nadlahti).

In ja - merjenje z zapestnim v ležečem položaju je tak-tak, pa vse do popolnoma napačno.

Pa nazaj na pametne ure - ja, na osnovi barve žil - tj. pretoka krvi, se da sklepati na pritisk - a je za kolikor toliko spodoben rezultat potrebno redno "umerjanje" z merilcem na pritisk in se seveda zavedati, da je takšno merjenje predvsem več ali manj točno ugibanje. Bodo pa verjetno sčasoma senzorji in tudi algoritmi vedno boljši. Vprašanje je seveda kdaj in ali sploh bo, ozr. ali se ne bo celo uporabilo drugačno tehnologijo ("implantat", ki meri pritisk in se polni "brezstično").

Do tega nam še malo manjka. :p
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.192
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Tehnika gre naprej... in ne hodi, ampak "dirka"...
Spomni se prvih računalnikov (domačih in profi) dobrih 30 let nazaj...
Kaj bo čez 10-20 let, ne ve noben.
Verjetno pa zna bit vse, kar si napisal, pa naj se sliši še tako SciFi...
 

B81

22. jul 2007
34.455
8.934
113
Narocil par teh...amazfit GTR je vedno na roki, dobil se tole Bekeey T1, ki (kao) meri temperaturo, utrip, ekg, tlak, kisik, pa vse oatalo pac... bolj hec kot res, se mi zdi.

Screenshot_20200610_205027_com.dropbox.android.jpg
 
Nazadnje urejeno:

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Samo za info...
Imam zapestni merilec (cca 50€) in ga, ko mi osebna zdravnica reče, nesem k njej v ordinacijo.
Potem 3 x meri z mojim, 3 x pa s svojim, nadlahtnim...
Odstopanja skoraj ni...
Ga pa res nesem 1 x na leto na servis, da mi ga umerijo...
Imam tega:
vau kako ti pa umeriji zapestni merilec, ce ni skrivnost? ker stetoskop ni ravno raketna znanost in z nihljaji, trzaji kazalca ko imas kilometrino brez prisluskovanja vidis sistolicni/diastolicni tlak na klasicnem anerioidnem mehanskem merilcu. ne potrebujes nobenega umerjanja. :)
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
vau kako ti pa umeriji zapestni merilec, ce ni skrivnost? ker stetoskop ni ravno raketna znanost in z nihljaji, trzaji kazalca ko imas kilometrino brez prisluskovanja vidis sistolicni/diastolicni tlak na klasicnem anerioidnem mehanskem merilcu. ne potrebujes nobenega umerjanja. :)

Tudi mehanski merilci tlaka se morajo umerjati... Nobena stvar ni večno točna.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.192
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
vau kako ti pa umeriji zapestni merilec, ce ni skrivnost? ker stetoskop ni ravno raketna znanost in z nihljaji, trzaji kazalca ko imas kilometrino brez prisluskovanja vidis sistolicni/diastolicni tlak na klasicnem anerioidnem mehanskem merilcu. ne potrebujes nobenega umerjanja. :)

Vprašaj jih:
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Kaj ste ugotovili glede "pametnih ur"?
Sem nekaj gledal in "testiral", pa se mi zdi vse to nekam "kr neki". Neke funkcije npr. utrip srca, pritisk in raven kisika v krvi, pokaže enako, ko je ura na roki in ko je na mizi. Baterija se nikoli ne napolni, ko pa isključiš polnilec se pa v nekaj sekundah izprazni na polovico.
Korake šteje, ko ležim..... no..... čez nekaj ur, pa vse te korake odšteje...... ura ne zazna telefona, telefon pa zazna uro (wtf), torej povezave NI.
Zdej pa ne ve, al je ura prepametna za mene al je kaj narobe z njo?
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
Kaj ste ugotovili glede "pametnih ur"?
Sem nekaj gledal in "testiral", pa se mi zdi vse to nekam "kr neki". Neke funkcije npr. utrip srca, pritisk in raven kisika v krvi, pokaže enako, ko je ura na roki in ko je na mizi. Baterija se nikoli ne napolni, ko pa isključiš polnilec se pa v nekaj sekundah izprazni na polovico.
Korake šteje, ko ležim..... no..... čez nekaj ur, pa vse te korake odšteje...... ura ne zazna telefona, telefon pa zazna uro (wtf), torej povezave NI.
Zdej pa ne ve, al je ura prepametna za mene al je kaj narobe z njo?
torej, če misliš, da boš z eno uro za x eurov kupil zraven še potujočega dohtarja, se motiš :) ja, bolj kot ne dražje bolje merijo utrip in korake, a tudi te niso vsemogočne. kot so eni športniki tukaj rekli, najboljši je pas. sam nisem ne vem kak frajer kar se športa tiče, pa sem si omislil samsungovo pametno (ne toliko športno). tisti utrip zna pomeriti (ne odstopa veliko od dejanskega), korake šteje, gps pa tudi. pa še traja tistih 10 ur, kar je za mojo skromno kondicijo dovolj.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Denis neka "Senior" ura

ngc2392 to o € = dohtar bom "preslišal"
Zanima me, če ste zadeve kaj testirali.
Naprimer: Normalni krvni tlak je npr: 120-70 in ti zmeraj pokaže približno takšnega. Tudi če imaš 180-120. Sumim, da je zadeva sprogramirana na nekaj variant in ti te kaže skoz. Raven kisika v krvi je 97%, če jo imam na roki ali pa na nočni omarici.
Za korake mi tud ni jasno od kje jih dobi in na kakšen način jih šteje.
Spanec, ki naj bi beležil ure, mi je korake nabilo. Ne vem, mogoče me je luna nosila ;)
Ste imeli primer, ko ste reklamirali zadevo, ker enostavno ena ura ni delovala pravilno, ko ste dobili drugo, je bilo pa OK?