oznaka SPAM vs. všeč mi je / ni mi všeč

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.640
14.350
113
lep pozdrav vsem...

torej... kaj na splošno menite o tem, da bi se namesto označevanja postov raznih uporabnikov s SPAMom kot znak nestrinjanja z napisanim od sedaj naprej označevalo poste z VŠEČ MI JE oz. NI MI VŠEČ ali pa kaj podobnega (like/dislike ni ravno na mestu ker je to slovenski forum, VŠEČ MI JE je kopirano iz FBja ampak ok, če imamo zraven še NI MI VŠEČ, smo en nivo višje, na FBju nestrinjanja ne moreš izraziti drugače kot s tekstom....
grin1.gif


mogoče še kak drug predlog, npr. ZA / PROTI, kaj drugega?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Tako kot je sedaj je ok, ker zadeva nadomešča moderacijo.

Všeč mi je/ni všeč = to je pa za otroške forume in facebook, kjer lahko prihaja do absurdnih primerov, ko ljudje npr. lajkajo neke tragedije, ker pač ne obstaja drugačen gumb.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.640
14.350
113
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Tako kot je sedaj je ok, ker zadeva nadomešča moderacijo.

Všeč mi je/ni všeč = to je pa za otroške forume in facebook, kjer lahko prihaja do absurdnih primerov, ko ljudje npr. lajkajo neke tragedije, ker pač ne obstaja drugačen gumb.

nadomeša moderacijo my nekaj..... gre za označevanje strinjanja in nestrinjanja z napisanim besedilom, ne pa za nabiranje "všečkov" (matr ne maram te besede)

saj se lahko konec koncev doda samo slikco roke z dvignjenim ali pa spuščenim palcem, tako kot je zadeva na youtube-u. bolje to, kot pa da ti nekdo pospama vsak prispevek že samo na podlagi osebne zamere. res ne vem zakaj bi bila ta funkcija zgolj otroška in za FB, YT je torej popolnoma otročji, mar ne?

seveda je tudi alternativna opcija strinjanja z napisanim tale smajli -
467716-post_slo.gif
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Lajk, dislajk,, sem dal samo kot primer, da lažje razložim ka bi rad......je pa res že tako zlajnano ,de je že prav otročje.
...jst bi predlagal enostavno + in - , ki se potem mogoče seštevajo al nekaj takega, da se vedno vidi končni rezultat, npr. -189 , al pa +23.....
ali pa še boljše, da lahko pogledam, kdo vse mi je dal minuse, čeglih se verjetno potem ne bi več objektivno ocenjevalo (ti si dal men 5minusov, jst bom tebi 10 za kazen)
.....ne vem , nekaj v tem smislu......
Sj, možnost ,,spama,, je sama po sebi dobra ideja, ampak ne za tu gor, ker zahteva preveliko zrelost uporabnikov, zato se je izrodila in postala kot nabita pištola v otroških rokah
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

No, vprašal si za mnenje.
Gumb spam je reševal odsotnost moderacije, kolikor sem videl, se ja pospamalo le nemarne in neprimerne komentarje, če je bilo vsaj približno nekak napisano, se ni "spamalo."

Gumb like pa bo malo smešen, če boš objavil temo iz drugega medija pa bodo potem klikali dislike, ko pa sploh nisi avtor novice.
 

krnekejjeto

Fizikalc
20. apr 2012
1.386
0
36
Največjim spamerjem kot si ti bi morali to funkcijo onemogočiti..., ter besedo Janša. Potem se ti neha življenje. Baza bi bila takoj polovico manjša.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik krnekejjeto pravi:
Največjim spamerjem kot si ti bi morali to funkcijo onemogočiti..., ter besedo Janša. Potem se ti neha življenje. Baza bi bila takoj polovico manjša.

reality@ kolikokrat si bil že trajno izključen pa še kar pišeš?
evil.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Loefelšpila so ti skinli reality@, očitno pa glavni alter spregledali.

Verjetno bo moderacija napako popravila.
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Pa ka te brigajo drugi uporabniki ........zase se brigaj , ...če te na komu kej moti , uporabi,, ignore,,....
jezen.gif
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Brezveze.

Kot sem že predlagal:naredite tako, da se bo videlo, kdo je sporočilo označil kot spam.

Plus, da nas večinoma klikne ikonco print, da vidmo, kaj piše.
 

Ganesh

Fizikalc
14. avg 2009
2.921
0
36
Allarround
rescue.facelock.net
Ocenjevanje prispevkov bi bila sigurno boljša rešitev (kako se imenuje je druga stvar strinjam/ne strinjam; like/disle, +/-, thumbs up, thumbs down...). In, če bi se na te ocene vezala še ocena uporabnika bi bilo pa super.

To, da se prikaže kdo je sporočilo označil kot spam je pa b.v.. Kaj bi s tem dosegli? Užaljene uporabnike? Povračilne ukrepe?
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.140
945
113
Emona / Carnium
Citat:
Uporabnik Ganesh pravi:
To, da se prikaže kdo je sporočilo označil kot spam je pa b.v.. Kaj bi s tem dosegli? Užaljene uporabnike? Povračilne ukrepe?

Revenge of the nerd!
evil.gif


Funkcija Predlagaj sporočilo kot spam je nastavljena tako, da pušča malo prostora polemiziranju o tem ali je prispevek zares spam ali ne. Ne da se je preklicat in če se najde zadostno število uporabnikov (ali alterjev) enakega mnenja, postane prispevek spam (za vedno
grin1.gif
).
Za ocenjevanje kakovosti oz. priljubljenosti prispevkov pa je potrebno omogočiti + in - . Tudi meni se zdi sistem ocenjevanja posameznih prispevkov dober le v primeru, da gre potem razmerje + in - tudi v skupno oceno uporabnika (direkt pod uporabniško ime).

Se mi pa zdi, da je funkcija spam obvezna v določenih delih foruma. Za dvig kulture pa je v vsakem primeru potrebna bolj ažurna in odločna moderacija.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
Vidimo kdo je glasen da ostane sistem isti.
Da ne bo potem jokanja, če se situacija obrne.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.140
945
113
Emona / Carnium
Jah, to je pa napredna funkcionalnost, ki...bo na voljo, ko se bo začelo plačevati simbolično članarino
wink-1.gif


Se strinjam. Ocenjevanje prispevkov nima takšne teže, če nimaš neposredne možnosti vpogleda v ocenjene prispevke. Razlika je, če dobiš - zaradi rabe črnega humorja in - , ker si napisal bedarijo ter jo v naslednjih 20ih komentarjih zagovarjal.