"Všeč mi je - like" na Alterju

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.358
298
83
FB-ja nimam glih zarad teh stvari, ne mi še alterja zasvinat please!
 
Nazadnje urejeno:

mistique

Guru
16. jun 2009
13.203
992
113
Emona / Carnium
Načeloma uporabnika ne ocenjujem po statistiki. Naj bodo to zvezdice ali pa "lajki". Like/Dislike/Spam poznam iz drugih forumov in lahko rečem, da se po tovrstnih statistikah ozrem po tem, ko preberem kakšen res butast komentar uporabnika...potem ugotovim, da komentar ustreza statistiki.
V kakšnih bolj specifiičnih (morda tehničnih) zadevah je takšno ocenjevanje lahko koristno za nekoga, ki išče dobro oz. boljšo rešitev ali kaj podobnega. Torej, da laže loči slabe predloge od dobrih ipd...
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.358
298
83
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Kaj pa bi vam FacebookFobom zasmetilo? Vse, kar bi se videlo je gumb like in število lajkov.

Po pa daj na alter gor še svojo sliko, pa če si v razmerju, pa kje si vsake 5 min ...lets make facebook!
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.203
992
113
Emona / Carnium
Mogoče bi pa like/dislike zmanjšal število nestrpnih in žaljivih komentarjev? MOGOČE.
smile-1.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik mistique pravi:
Mogoče bi pa like/dislike zmanjšal število nestrpnih in žaljivih komentarjev? MOGOČE.
smile-1.gif
Pa svetovno lakoto bo rešil...

Kot je Slick vprašal, v čem je korist od tega?
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.849
608
113
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Citat:
Uporabnik mistique pravi:
Mogoče bi pa like/dislike zmanjšal število nestrpnih in žaljivih komentarjev? MOGOČE.
smile-1.gif
Pa svetovno lakoto bo rešil...

Kot je Slick vprašal, v čem je korist od tega?
Sicer sem ti že v adminu povedal pa očitno ne štekaš. Če bi nekdo stisnil "like" v temi na forumu bi to videli vsi njegovi FB prijatelji in če bi jih tematika zanimala bi prišli pogledat kaj se dogaja in mogoče kaj pametnega napisali tukaj.

Ker se pa tako bojiš novosti ti pa priporočam, da izbrišeš še vse svoje email accounte, zažgeš potni list, ki vsebuje čip in se preseliš v eno vukojebino kjer ni elektrike, pa obvezno si povezni alufolijo čez glavo.
smirk-1.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Aja, predlog je, da bi dodali like iz facebooka.

Sem mislil, da bi imeli nek ''interni'' like, kot na youtubu recimo.

Problem je edino, da facebook samo like pozna, nimajo pa dislike.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.849
608
113
Ja sej dislike ne rabiš ker fora gumba like je v šeranju informacij in butastih tem res na rabiš šerati s prijatelji.
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Citat:
Uporabnik futuristic pravi:
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Citat:
Uporabnik mistique pravi:
Mogoče bi pa like/dislike zmanjšal število nestrpnih in žaljivih komentarjev? MOGOČE.
smile-1.gif
Pa svetovno lakoto bo rešil...

Kot je Slick vprašal, v čem je korist od tega?
Sicer sem ti že v adminu povedal pa očitno ne štekaš. Če bi nekdo stisnil "like" v temi na forumu bi to videli vsi njegovi FB prijatelji in če bi jih tematika zanimala bi prišli pogledat kaj se dogaja in mogoče kaj pametnega napisali tukaj.

Aja, ne, tako pa nisem mislil. Če boste to uvedli, jaz več ne sodelujem na forumu (beri: nočem, da vsi moji frendi vedo, kaj pišem po forumu). Moja ideja je interni like, kot pri youtube, ne pa direktna povezava s fejsbukom, kot je zdaj v modi.
bonk.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.650
9.342
113
jaz sem tudi za interni like, jebeš povezljivost s FB.

sicer pa zanimivo da tisti ki mrzijo FB zelo dosti vedo o njem, se mi zdi da je bolj strah zadaj, ker vedo da so odvisniki.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.849
608
113
Citat:
Uporabnik kloshar pravi:
Aja, ne, tako pa nisem mislil. Če boste to uvedli, jaz več ne sodelujem na forumu (beri: nočem, da vsi moji frendi vedo, kaj pišem po forumu). Moja ideja je interni like, kot pri youtube, ne pa direktna povezava s fejsbukom, kot je zdaj v modi.
bonk.gif

Sploh se ne gre za tale tvoj predlog ampak za mojega, ki sem ga pred tednom dni objavil v admin kotičku.

Namreč like it gumb bi bil samo za celotno temo. In na facebooku se nebi nikjer videlo, da si ti karkoli napisal v tej temi ampak bi bil samo link do teme.
V like it gumbu pa bi pisalo število like-ov, kar bi bil dober indikator koliko različnim osebam je tema všeč in posledično bi zelo hitro lahko naše zanimive teme.
 
Nazadnje urejeno:

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Takle predlog se mi zdi povsem nesmiseln.
a) Redkokateremu je všeč/ni všeč celotna tema, prej posamezni posti v temi.
b) Všeč mi je/Ni mi všeč pušča manj manevrskega prostora kot ocenjevanje z 1-5.

Sploh pa ne bi nikakor povezoval Alterja s Facebookom! Tole je povsem druga scena.

Moj predlog je, da bi bila poleg vsakega posta gumba Všeč mi je/Ni mi všeč, zraven pa številka, koliko uporabnikom je oz. ni všeč. Klik na številko pa bi odprl seznam teh uporabnikov.

Zakaj menim, da je tak predlog dober?
1. Vsak zase bi vedel, koliko so njegovi posti dejansko všeč uporabnikov.
2. Videl bi, katerim uporabnikom si všeč.
3. S kom podobno razmišljaš.
4. Kako kdo razmišlja.
5. "Ni mi všeč" bi bila posledično lahko oblika socialnega sankcioniranja.
6. Lahko bi se ugotovilo, kateri pisci so najbolj/najmanj zanimivi.
7. Preprečevali bi se takšni posti in kopičenje solate.
8. Uporabniki bi bili bolj aktivni.
ipd.

Ne vem, meni bi se zdela takšna rešitev zelo fajna. Ker sam dostikrat pomislim, da bi dal kakšnemu zanimivemu, smešnemu, poučnemu ... postu "Like", pa ne morem, ker sem omejen samo na oceno uporabnika in teme.

Splača se premisliti!
wink-1.gif
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Citat:
Uporabnik kloshar pravi:
Citat:
Uporabnik futuristic pravi:
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Citat:
Uporabnik mistique pravi:
Mogoče bi pa like/dislike zmanjšal število nestrpnih in žaljivih komentarjev? MOGOČE.
smile-1.gif
Pa svetovno lakoto bo rešil...

Kot je Slick vprašal, v čem je korist od tega?
Sicer sem ti že v adminu povedal pa očitno ne štekaš. Če bi nekdo stisnil "like" v temi na forumu bi to videli vsi njegovi FB prijatelji in če bi jih tematika zanimala bi prišli pogledat kaj se dogaja in mogoče kaj pametnega napisali tukaj.

Aja, ne, tako pa nisem mislil. Če boste to uvedli, jaz več ne sodelujem na forumu ( beri: nočem, da vsi moji frendi vedo, kaj pišem po forumu) . Moja ideja je interni like, kot pri youtube, ne pa direktna povezava s fejsbukom, kot je zdaj v modi.
bonk.gif

Česa te je pa strah, kloško? Da bi frendi vidli, kaj pišeš o njih, al to, da si jim punce jebal
grin1.gif
?
Še si pa pred frendi ena oseba, tu, na Alterju (torej, VL) pa druga, je pa itak prav, da te dajo ježu jebat
grims-1.gif


Interni Like button je pa meni BV, ker imaš
1: možnost oceniti celotno temo s *****
ali pa
2: smajlija
467716-post_slo.gif

an?