Covid-19 #OstaniZdrav in #BošNat3gnjen

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.871
8.894
113
EU
Žena je dobila vročino in jo je zdravnik poslal na testiranje, Pozitivna.
Oba sva upokojenca, torej rizična skupina. Sedaj sem imel priložnost videti potek te famozne korone v živo. :rolleyes:
En dan je imela vročinu, dva dni glavobol. druigih težav nobenih. Pravi, če je to vse , da si upa vsako leto imeti korono.:D
Jaz sem mislil izkoristiti priložnost, da se lahko prekužim. Jedla sva zjutraj iz iste sklede. Skupaj kavo pila, kosilo jedla, spala...etc.
Minilo je dva tedna in meni še vedno nič. Pokličem zdravnika in razložim kakšna je situacija in pove, če mi v desetih dneh ni nič "je to to":evil:
Očitno se nisem mogel okužiti, ker imam "jekleni" imunski sistem.:evil:
Sedaj pa o tem, zakaj vse to naširoko razlagam:

Država stalno prek medijev reklamira #OstaniZdrav, #BodimoOdgovorni in podobne fore.
Vsaki dan preštevajo število testiranih, okuženih in cepljenih, mrtvih, hospitaliziranih....... Število zdravih pa nikogar ne zanima.
Nisem se okužili, ker sem "mogoče" spoštoval ukrepe vlade, in sem sedaj ostal v nekakšni sivi coni, lahko bi rekel kot "izbrisani".
Za nikogar nisem zanimivi, čeprav celotna strategija države sloni na tistem #OstaniZdrav. Ko pa ostaneš zdrav, ne pripadajo ti nobene ugodnosti, katerih so deležni "nezdravi". Videti je kot da država naenkrat obrne ploščo v #NeOstaniZdrav.:jok:

Pa ne ti meni, pojdi se cepit.:rolleyes:
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Join the club. Tudi meni bilo nic, pa sem bil 3 dni v stiku z dvema, ki sta zbolela na vecer, ko smo se poslovili - oba pozitivna, dobila od ta mladih. Imel sem tri vecere rahlo polno glavo, to je bilo pa to. Test na protitelesa pri Biolabu na Vilharjevi negativen.
Tko da ne vem, pri cem sem. Vsekakor ugodnosti, ki jih prebolenje prinasa, nam ne pripadajo.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.215
9.454
113
kod Džej-Zija
Fanta, razložita mi, kaj bi pravzaprav rada. Plaketo? Žeton za neokuženost, kot pri zdravljenih alkoholikih? Če še nisi prebolel ali bil cepljen, si (bolj ali manj) ogrožen. Ukrepi so namenjeni (no, naj bi bili) preprečevanju širjenja okužbe, torej varovanju vajinega zdravja. Vidva bi se pa za nagrado odpovedala ukrepom, ki vaju varujejo? Ni to čisto malo protislovno?
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
Fanta, razložita mi, kaj bi pravzaprav rada. Plaketo? Žeton za neokuženost, kot pri zdravljenih alkoholikih? Če še nisi prebolel ali bil cepljen, si (bolj ali manj) ogrožen. Ukrepi so namenjeni (no, naj bi bili) preprečevanju širjenja okužbe, torej varovanju vajinega zdravja. Vidva bi se pa za nagrado odpovedala ukrepom, ki vaju varujejo? Ni to čisto malo protislovno?
za ene so ukrepi, da jim kratijo svobodo gibanja, ker ne morejo bit doma faking par dni z družino. če so doma se pobijejo, zato je pa tak problem.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
za ene so ukrepi, da jim kratijo svobodo gibanja, ker ne morejo bit doma faking par dni z družino. če so doma se pobijejo, zato je pa tak problem.
Ni problema. Zaprimo meje za vse, brez izjem za prebolele in cepljene. Sej ves, solidarnost pa to. Sej vse to delamo zaradi solidarnosti ogrozenih skupin, ki lahko umrejo od covida. Naj bodo pa se cepljeni in preboleni solidarni z ostalimi in ostanejo doma.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Ni problema. Zaprimo meje za vse, brez izjem za prebolele in cepljene. Sej ves, solidarnost pa to. Sej vse to delamo zaradi solidarnosti ogrozenih skupin, ki lahko umrejo od covida. Naj bodo pa se cepljeni in preboleni solidarni z ostalimi in ostanejo doma.
A pol te Pag nič več ne mika, pa tista veja tam dol moti.
Ko si nam pošiljal fotke iz dol, ker si bil TI izjema, je bilo vse ok, sedaj ko ven padeš, pa dajmo izjeme ukinit.
Kakšen hinavec.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zino

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.215
9.454
113
kod Džej-Zija
Ni problema. Zaprimo meje za vse, brez izjem za prebolele in cepljene. Sej ves, solidarnost pa to. Sej vse to delamo zaradi solidarnosti ogrozenih skupin, ki lahko umrejo od covida. Naj bodo pa se cepljeni in preboleni solidarni z ostalimi in ostanejo doma.
Tudi meni se zdi marsikatera izjema bedasta. AMPAK: konkretne izjeme (cepljenci in prebolelci) so manj ogroženi kot nedotaknjenci. Ukrepi varujejo predvsem slednje. Štekaš?

Fovšije ti pa ni treba pasti. Ti si hodil okrog, ko ostali nismo, pa nisi bil nič kaj solidaren. Zdaj te pa boli, ker ostali lahko, ti pa ne. Guess what, jaz nisem ne takrat ne zdaj, pa mi ni padla krona iz glave.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zino

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.551
685
113
Žena je dobila vročino in jo je zdravnik poslal na testiranje, Pozitivna.
Oba sva upokojenca, torej rizična skupina. Sedaj sem imel priložnost videti potek te famozne korone v živo. :rolleyes:
En dan je imela vročinu, dva dni glavobol. druigih težav nobenih. Pravi, če je to vse , da si upa vsako leto imeti korono.:D
Jaz sem mislil izkoristiti priložnost, da se lahko prekužim. Jedla sva zjutraj iz iste sklede. Skupaj kavo pila, kosilo jedla, spala...etc.
Minilo je dva tedna in meni še vedno nič. Pokličem zdravnika in razložim kakšna je situacija in pove, če mi v desetih dneh ni nič "je to to":evil:
Očitno se nisem mogel okužiti, ker imam "jekleni" imunski sistem.:evil:
Sedaj pa o tem, zakaj vse to naširoko razlagam:

Država stalno prek medijev reklamira #OstaniZdrav, #BodimoOdgovorni in podobne fore.
Vsaki dan preštevajo število testiranih, okuženih in cepljenih, mrtvih, hospitaliziranih....... Število zdravih pa nikogar ne zanima.
Nisem se okužili, ker sem "mogoče" spoštoval ukrepe vlade, in sem sedaj ostal v nekakšni sivi coni, lahko bi rekel kot "izbrisani".
Za nikogar nisem zanimivi, čeprav celotna strategija države sloni na tistem #OstaniZdrav. Ko pa ostaneš zdrav, ne pripadajo ti nobene ugodnosti, katerih so deležni "nezdravi". Videti je kot da država naenkrat obrne ploščo v #NeOstaniZdrav.:jok:

Pa ne ti meni, pojdi se cepit.:rolleyes:
Če bi zdravniku rekel, da imaš samo en simptom, bi bil uradno okužen. In bi dobil potrdilo.
Lahko prebolel asimptomatsko ali pa se sploh nisi nalezel.

Če te zanima: test na antitelesa
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.035
2.356
113
Vseeno je zanimivo, kakšen vpliv ima covid na določene ljudi. Bratranec recimo, se je okužil. Dva dni pred potrjeno okužbo se je z njim v avtu vozil moj oče, nobenih težav. Punca je cel čas spala z njim v isti postelji in nič. Njegova starša pa sta imela eden hude simptome, drugi pa kot navadni prehlad, ampak ni čisto jasno, če sta se sploh nalezla od njega.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Jaz sem do zadnjega dneva taščo na siht vozil in kašlal v avtu (posledica prejšnje bolezni) in nič. V kabinetu sedel pol metra od sodelavke 3 ure. Skos pogovor in kašljanje (ffp2 maska). Eno uro z drugo sodelavko in tudi nič.
Doma so pa fasali vsi, čeprav so me kot gobavca v spalnico zaprli in izolirali :D
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Jaz sem do zadnjega dneva taščo na siht vozil in kašlal v avtu (posledica prejšnje bolezni) in nič. V kabinetu sedel pol metra od sodelavke 3 ure. Skos pogovor in kašljanje (ffp2 maska). Eno uro z drugo sodelavko in tudi nič.
Doma so pa fasali vsi, čeprav so me kot gobavca v spalnico zaprli in izolirali :D
Čestitke! Si preštel, koliko simptomatskih in koliko asimptomatskih okužb si uspel sproducirati s kašljanjem v masko?
 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.568
980
113
48
KR
Ni problema. Zaprimo meje za vse, brez izjem za prebolele in cepljene. Sej ves, solidarnost pa to. Sej vse to delamo zaradi solidarnosti ogrozenih skupin, ki lahko umrejo od covida. Naj bodo pa se cepljeni in preboleni solidarni z ostalimi in ostanejo doma.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Čestitke! Si preštel, koliko simptomatskih in koliko asimptomatskih okužb si uspel sproducirati s kašljanjem v masko?
Ja kaj bi mel keks zaj? Al še kašlat ni dovoljeno več po preboleti bolezni? Pm 2-3x tednsko od konca decembra sem mel palčko v nosu zaradi skijanja. Simptompi korone so pa prišli v roku ene ure. Ob 12 sem bil kot nov. Ob 13:30 ležal z vročino in sfukan kot po vikendu balaton srfarije.
Glede okužb sem pa uspel spruducirati 3, vse v domači hiši.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
376
83
Žena je dobila vročino in jo je zdravnik poslal na testiranje, Pozitivna.
Oba sva upokojenca, torej rizična skupina. Sedaj sem imel priložnost videti potek te famozne korone v živo. :rolleyes:
En dan je imela vročinu, dva dni glavobol. druigih težav nobenih. Pravi, če je to vse , da si upa vsako leto imeti korono.:D
Jaz sem mislil izkoristiti priložnost, da se lahko prekužim. Jedla sva zjutraj iz iste sklede. Skupaj kavo pila, kosilo jedla, spala...etc.
Minilo je dva tedna in meni še vedno nič. Pokličem zdravnika in razložim kakšna je situacija in pove, če mi v desetih dneh ni nič "je to to":evil:
Očitno se nisem mogel okužiti, ker imam "jekleni" imunski sistem.:evil:
Sedaj pa o tem, zakaj vse to naširoko razlagam:

Država stalno prek medijev reklamira #OstaniZdrav, #BodimoOdgovorni in podobne fore.
Vsaki dan preštevajo število testiranih, okuženih in cepljenih, mrtvih, hospitaliziranih....... Število zdravih pa nikogar ne zanima.
Nisem se okužili, ker sem "mogoče" spoštoval ukrepe vlade, in sem sedaj ostal v nekakšni sivi coni, lahko bi rekel kot "izbrisani".
Za nikogar nisem zanimivi, čeprav celotna strategija države sloni na tistem #OstaniZdrav. Ko pa ostaneš zdrav, ne pripadajo ti nobene ugodnosti, katerih so deležni "nezdravi". Videti je kot da država naenkrat obrne ploščo v #NeOstaniZdrav.:jok:

Pa ne ti meni, pojdi se cepit.:rolleyes:
Sodelavca, sta tudi par. On je imel že pred pol leta, ona je pa sedaj šele dobila...
Moja mat zbolela neki, test je pokazal negativen. Fotru skoraj nič, test pokazal pozitiven... mat se gre še enkrat testirat...
pol firme je doma, eni skoraj nič, eni pa kr hudo.. pa vsi isti teden doma ostal:)
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Tudi meni se zdi marsikatera izjema bedasta. AMPAK: konkretne izjeme (cepljenci in prebolelci) so manj ogroženi kot nedotaknjenci. Ukrepi varujejo predvsem slednje. Štekaš?

Fovšije ti pa ni treba pasti. Ti si hodil okrog, ko ostali nismo, pa nisi bil nič kaj solidaren. Zdaj te pa boli, ker ostali lahko, ti pa ne. Guess what, jaz nisem ne takrat ne zdaj, pa mi ni padla krona iz glave.
Ko sem hodil dol, je bil edini pogoj na Slovenski meji hitri test ob povratku, tako da nisem bil nobena izjema.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Na slovenski meji me 1x niso vprašali zakaj grem čez. Pasoš, hvala, nasvidenje.

Ob povratku pa odločba, naslednji dan pa hitri test.