Optika 100/25 in hitrost neta prek wi-fi?

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.828
655
113
potem pa očitno N standard ne dela. Glede na dosežene hitrosti 20/20 je to maksimum pri G. Kaj pa če probaš s stock ROMom? Tam bi moralo to skoraj lepo delati.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.405
3.798
113
davorinm.wordpress.com
The WNR3500L is Wi-Fi Certified and properly defaults to Auto 20/40 bandwidth mode. It also properly limits link rates to 54 Mbps when using WEP and WPA / TKIP wireless security. A Wi-Fi Protected Setup (WPS) test using PIN mode successfully set up a WPA2 / AES connection.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Pri brezžičnem prenosu, predvsem tistim z zaščito, se v paketu signala, ki ga prenaša, nahajajo še številni podatki. Modem verjetno res prenese 300kbps, koliko od tega pa je "uporabnih" podatkov, pa je druga pesem...
 

bluub

Fizikalc
9. jan 2008
684
39
28
Iste izkušnje samo z TPLink routherjem, z DD-WRT na N in WPA ali WPA2 ni delal WI-FI, ko sem ga dal nazaj na stock software dela N z WPA2 BP.
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.648
465
83
Tolmin
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Očitno je za ozko grlo na WI-FI ju kriva zaščita. Kaj pa sedaj? :S

Zaščita na MAC naslov
wink-1.gif

Samo je nerodno vpisovat nove ob nabavi "novih igračk"
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.828
655
113
Citat:
Uporabnik Gargy pravi:
Pri brezžičnem prenosu, predvsem tistim z zaščito, se v paketu signala, ki ga prenaša, nahajajo še številni podatki. Modem verjetno res prenese 300kbps, koliko od tega pa je "uporabnih" podatkov, pa je druga pesem...

Podatkov ni nič kaj več, le šifrirani so. Izguba hitrosti je posledica preslabih procesorjev, ki ne zmorejo šifrirati/dešifrirati take količine podatkov. V profi variantah do tega seveda ne pride.

Citat:
Uporabnik Robert pravi:
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Očitno je za ozko grlo na WI-FI ju kriva zaščita. Kaj pa sedaj? :S

Zaščita na MAC naslov
wink-1.gif

Samo je nerodno vpisovat nove ob nabavi "novih igračk"

Filtriranje MAC naslovov sploh ni nobena zaščita. Z njo imaš samo še probleme (dodajanje novih naprav).
Aja, pa WPS tudi ne pozabit obvezno izklopit. Tukaj so praktično vsi routerji ranljivi na brute force napad, vseh možnih PINov pa je 10 milijonov (kar nanese manj kot en dan napadanja).
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Citat:
Uporabnik damirj pravi:
Vprašanje če router preko wi-fija dejansko res zmore tak prenos. Poskusi uporabit UTP kabel in ne wifi za test. Sicer pa redkokateri router tudi tisti z N standardom zmorejo kaj dosti več kot realnih 20-40mbps
Potem je moj "redek", ker gre čez 100 Mbps brez problema. Seveda ne preko zidov.

Prva stvar pri takih primerih je da povežeš PC in ruter s kablom (brez, da bi se kaj z PPPoE igral).

Kot je že nekdo omenil, so neke "hecne" omejitve v standard dali, da ne dela s polno hitrostjo, če ni WPA2 ali podobno.
Torej omogoči WPA2 na ruterju (WPA/WPA2 način, da se lahko predzgodovinske naprave tudi povežejo), če pa PC to ne podpira, pa ga update-aj.
 

miha123

Pripravnik
30. nov 2010
286
7
18
@ynos si probal direktno iz konvererja, kjer dobis ven UTP. Daj direktno v pc in potem naredi speedtest.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.828
655
113
Meni na TP-Link WR1043ND (stock firmware) wireless leti s konstantnih 130Mbps, vendar kljub temu rajši uporabljam kabel.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.828
655
113
Citat:
Uporabnik KLuka pravi:
Ali je možno da PC ne podpira N standarda ??

Starejši računalniki ga ne podpirajo. Pač odvisno kakšno wifi mrežno kartico imaš.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.405
3.798
113
davorinm.wordpress.com
Sem po dolgem iskanju (ker se mi ni dalo ukvarjat z reflashanjem na original firwmare), našel tole zadevo:

Citat:
Using the WEP or WPA/TKIP encryption methods on your Wireless N network can dramatically reduce throughput.

To take advantage of Wireless N's great speeds, you need to use WPA2/AES wireless security—either the personal (PSK) or enterprise (802.1X) version.


Sem spremenil vrsto zaščite, zdaj mi piše "130 Mbps" pri vrsti povezave. Na pol poti sem že.
smile-1.gif