Omejeno poslovanje Sberbanke

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Vsak ukrep ima posledice tudi za tistega, ki jih izvaja. Zato pa se s tem previdno mešetari. Nemci še se veselijo ruskega plina. Niso zaprli pipic prvi dan vojne in si začeli kuriti z nečim drugim.
V bistvu je ceneje poslati neke vojaške enote nekam, ki jih že tako ali tako imaš in plačuješ, kot izvesti stroge gospodarske ukrepe proti večji državi.
Seveda pa ni tak problem narediti hudih sankcij proti denimo Sloveniji, ki ničesar nimamo toliko, da bi izvoz predstavljal nekaj % svetovne porabe. Vseeno pa bi kaka avtomobilska firma v Nemčiji lahko tudi obstala, če ne bi dobili nečesa iz Slovenije.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Danes so očitno še dodatno omejili skupno porabo. Včeraj sem še lahko porabil celeton limit na kartici za top-up na Revolut in potem še dvignil 400€, danes ne gre več dvignit 0 po tem, ko sem že top-upal tistih 400€, kolikor je sedaj hard limit.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
Danes so očitno še dodatno omejili skupno porabo. Včeraj sem še lahko porabil celeton limit na kartici za top-up na Revolut in potem še dvignil 400€, danes ne gre več dvignit 0 po tem, ko sem že top-upal tistih 400€, kolikor je sedaj hard limit.

Omejitve so ravno zato. Da se ubranijo pred takšnimi, ki delate dramo in zganjate paniko.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
Nobene drame in panike, samo dostop do svojega denarja rabim in to je pač trenutno edini način, da ga spravim na drug račun, od koder lahko normalno plačujem zadeve.

Saj vsak rabi samo dostop do svojega denarja, nič drugega. Samo pač ne gre da ga rabijo vsi naenkrat. Pri nobeni banki.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Kot sem razumel, se je vse preneslo na NLB in se bo jutri normalno poslovalo, seveda kot NLB. Lahko sem pa narobe razumel. :)
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
verjetno jih bo kupila slovenska banka... zaposleni govorijo da NLB

GB jih ziher ne kupi
Če jo bo kupila, denar dobijo Rusi in dvomim, da bo to to.

Verjetno imajo v mislih kako drugo opcijo. Prenos komitentov je pa seveda odlična rešitev, da lahko ljudje normalno živijo naprej.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Sedaj še poluradno

 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Saj vsak rabi samo dostop do svojega denarja, nič drugega. Samo pač ne gre da ga rabijo vsi naenkrat. Pri nobeni banki.
Seveda morajo imeti vsi dostop do svojega denarja in ga na drugih bankah tudi imajo. Saj ne želim vsega naenkrat, še namjanj pa v gotovini. Ampak trenutno se na Sberbanku ne da plačat preko SEPA nič, niti centa. Torej je edina opcija, spravit denar ven na edini možen način.

Bom pa sedaj res pobral ven vse takoj, ko bo mogoče, pa ne zaradi panike ampak zato ker jih imam poln k….. Poslovni račun sem na srečo pri njih zaprl že pred kakšnim letom, osebnega sem ravno tako planiral, ampak še nisem realiziral, tole je bila pač pika na i. In če sem denar prinesel k njim, ga imam pravico odnesti tudi drugam. Lahko je bit pameten, če ne gre za tvoj denar….
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
Danes so očitno še dodatno omejili skupno porabo. Včeraj sem še lahko porabil celeton limit na kartici za top-up na Revolut in potem še dvignil 400€, danes ne gre več dvignit 0 po tem, ko sem že top-upal tistih 400€, kolikor je sedaj hard limit.
Danes je dovoljeno varčevanje, jutri je nov dan
 
Nazadnje urejeno:

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Seveda morajo imeti vsi dostop do svojega denarja in ga na drugih bankah tudi imajo. Saj ne želim vsega naenkrat, še namjanj pa v gotovini. Ampak trenutno se na Sberbanku ne da plačat preko SEPA nič, niti centa. Torej je edina opcija, spravit denar ven na edini možen način.

Bom pa sedaj res pobral ven vse takoj, ko bo mogoče, pa ne zaradi panike ampak zato ker jih imam poln k….. Poslovni račun sem na srečo pri njih zaprl že pred kakšnim letom, osebnega sem ravno tako planiral, ampak še nisem realiziral, tole je bila pač pika na i. In če sem denar prinesel k njim, ga imam pravico odnesti tudi drugam. Lahko je bit pameten, če ne gre za tvoj denar….
Baje bo ju3 vse zrihtano. :) Boš lahko še vedno užival v 0,60% obrestih na depozite. :)
 
  • Haha
Reactions: Ateis in XSIDE

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113

Z ministrstva za finance sporočajo: "Javnosti sporočamo, da se zadeva v zvezi s Sberbanko rešuje in tekom večera pričakujemo ugodno odločitev. Informacije o odločitvi bomo objavili."

Še vedno se namreč čaka potrditev Enotnega evropskega odbora za reševanje bank (SRB) v zvezi s Sberbank - kot smo razkrili, se pričakuje, da bo to kupila NLB. V tem primeru bi komitenti jutri spet normalno dostopali do storitev in svojega denarja, trdnost banke bi že zagotavljala NLB in se ne bi aktivirala državna jamstvena shema. V praksi to pomeni, da bi komitenti Sberbank že bili komitenti NLB, čeprav njihovi računi še ne bi bili preneseni na največjo banko.
 

hgard

Majstr
22. jul 2007
4.035
488
83
Upam, da so to dobro premislili. Da ne bodo spet kakšni izbrisani...
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113