omega - lučka za elektroniko motorja

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik dejan001 pravi:
evo...zelo slab dan

računalnik je javil napako senzorja odmične gredi, vmes pa se je na trenutke vklapljal še senzor motorne gredi (točno tako je rekel na kolmaniču, cena vse skupaj je malo pod 500e z delom).

pa sem ga vprašal če je to ziher to in če lučka več ne bo gorela in je rekel da to je ziher to, da lučka pa lahko potem začne goriti za kaj drugega
stupid-1.gif


in da ker je toliko denarja da naj raje menjam prvo senzor odmične gredi ki je bolj kritičen. pa še da na neke dolge relacije se naj ne vozim, ker če se oba vklopita bo se motor ugasnil.

zdaj pa če mi lahko kdo od vas da še kakšen nasvet..kako naj vem da je to ziher to? da ne bom delal preizkusa za takšen denar potem bo pa isto...

eh jeba
uf-1.gif

Klinac pa ziher.

Pri Astri se mi je prižigala lučka ABS-a. Ja, ziher je senzor zadaj levo. Füknil celo premoženje, nazadnje je bilo treba zamenjati krmilnik ABS-a. K sreči je bil avto služben..
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.706
139
63
In kako reagirate v primerih, ko je bilo opravljena neka zamenjava, ki pa ni odpravila napake? Zavrnete plačilo ali kako?

lp
 

dejan001

Pripravnik
3. sep 2007
363
0
16


danes sem opazil, da mi se lučka za elektroniko motorja pri kontaktu vklopi in še pred vžigom ugasne (v kontaktu). prej pa se mi je vgasnila ko sem avto vžgal. čudno

mogoče ker je včeraj pobrisal napako iz spomina oz. resitiral računalnik...? samo vseeno je čudno da se zdaj izklopi že v kontaktu

malo še sumim (in upam) na kolektor (ki pušča) in da bi zato včasih gorela lučka (pri kolmaniču mi je en mehanik v sprejemnici rekel da možno da zaradi tega, tisti ½električæar½ ko je priklopil računalnik gor pa je rekel da nikakor ne more biti zaradi tega; na koncu mi samo mešajo možgančke in živčke)

Lp
 

ahmet_car

poupismen
3. sep 2007
563
0
16
Citat:
Uporabnik dejan001 pravi:
evo...zelo slab dan

računalnik je javil napako senzorja odmične gredi, vmes pa se je na trenutke vklapljal še senzor motorne gredi (točno tako je rekel na kolmaniču, cena vse skupaj je malo pod 500e z delom).

pa sem ga vprašal če je to ziher to in če lučka več ne bo gorela in je rekel da to je ziher to, da lučka pa lahko potem začne goriti za kaj drugega
stupid-1.gif


in da ker je toliko denarja da naj raje menjam prvo senzor odmične gredi ki je bolj kritičen. pa še da na neke dolge relacije se naj ne vozim, ker če se oba vklopita bo se motor ugasnil.

zdaj pa če mi lahko kdo od vas da še kakšen nasvet..kako naj vem da je to ziher to? da ne bom delal preizkusa za takšen denar potem bo pa isto...

eh jeba
uf-1.gif

pozrdavljen

enak problem sem imel na svoji opel vectri.
Mašina je 1.8 16 v in servis na poblaščenem servisu Opel me je prišlo bivših 58.000 sit.
pri tebi je 1X dražje tko da nevem.Probi poklicati še mal na druge servise pa ti bojo povedal ceno.

ta 2 sezorja sta take majhne zadeve a drage ko 100 mater.
1senzor je ena majhna železna ploščica 7cm x 2cm ,
2 senzor je pa en konektor pa žica na koncu ap ena železna palčka.
bonk.gif

Še bolj jezen sem bil ko sem videl kaj so mi zamenjal, bolj da sploh nisem gledal.
confused-1.gif