OLED TV

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Dejansko OLED TV goniš cel dan zaradi radija? :D

Ja, na polici je zmankalo tranzistorjev po 19.99 eur , pa sm reku ajde dejte pa tega OLEDa, sej muzika se sliši . :bonk:

Na T2 vklopim radio, zaslon se dimma, logotip skače skos levo desno,tko da sklepam da burnina ne bo. Ko pa bom lahko dokupil soundbar, bo pa radio vklopljen tam.
 
  • Všeč mi je
Reactions: map

tomi

Guru
1. sep 2007
17.977
9.091
113
39
MB
Ja, na polici je zmankalo tranzistorjev po 19.99 eur , pa sm reku ajde dejte pa tega OLEDa, sej muzika se sliši . :bonk:

Na T2 vklopim radio, zaslon se dimma, logotip skače skos levo desno,tko da sklepam da burnina ne bo. Ko pa bom lahko dokupil soundbar, bo pa radio vklopljen tam.

če ne preklapljaš postaje vsake 2 min, lahko preprosto izklopiš zaslon.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Delate se norca ker človek preko TV-ja posluša radio. A vas ni sram oz. kdo je tukaj nor da kupi fancy TV za 2000EUR preko katerega ne upa poslušati radia da se mu slučajno ne bo vtisnil logotip? :bonk:
Noben se ne dela norca in ne ni me sram, če vprašam po smiselnosti tega početja. Sej pravim, če ni statične slike ni panike, vseeno pa obstajajo boljše rešitve. Tudi porš dosti stane, pa za oranje njive ni ravno najboljša opcija.... Nor je kvečemu tisti, ki se ne pozanima kaj kupuje in se potem čudi, ko faše burnin (pa nikakor ne mislim losta, ki posluša radio). Pač nekateri smo zaradi prednosti OLEDa pripravljeni sprejet tudi določene omejitve tehnologije. Ne rabiš se zato po glavi tolčt, sej te noben ne sili, da ga kupiš tudi ti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bpfc

Schime

Guru
22. nov 2008
1.819
638
113
Res ni problema če ga ne iščeš. Če je stacionarna slika se prižge screen saver. Če se kdaj naredi, da se posluša kak kanal z muziko samo ugasnem zaslon in imam namesto radia recimo. Tudi sam nimam radia doma in ga drugje kot v avto ne poslušam. Če je pa res veliko stacionarne slike pa oled ni za tebe. Konec debate.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.972
113
EU
Jaz sem kupil Marantz internetni radio. Ima OLED prikazovalnik in sedaj cvikam, da se mi bo naredil burnin.:oops1:

 
  • Wow
Reactions: bpfc

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Noben se ne dela norca in ne ni me sram, če vprašam po smiselnosti tega početja. Sej pravim, če ni statične slike ni panike, vseeno pa obstajajo boljše rešitve. Tudi porš dosti stane, pa za oranje njive ni ravno najboljša opcija.... Nor je kvečemu tisti, ki se ne pozanima kaj kupuje in se potem čudi, ko faše burnin (pa nikakor ne mislim losta, ki posluša radio). Pač nekateri smo zaradi prednosti OLEDa pripravljeni sprejet tudi določene omejitve tehnologije. Ne rabiš se zato po glavi tolčt, sej te noben ne sili, da ga kupiš tudi ti.

Kaj ti naj rečem, če ti ponujajo tak izdelek ki ti omogoča poslušat jebeni radio in se zaradi tega vžge logotip je to zame polizdelek. Naj naredijo jebeni screensever in da se po 5 min fiksne slike prižge in ti skače in je to to, če je tako velik problem da ti na dan leti 2 uri ta radio. Pač iz tega vidika kupim raje najboljši LED. Jebatga, sicer pa se vsak sam odloči.
 
  • Wow
Reactions: bpfc

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Kaj ti naj rečem, če ti ponujajo tak izdelek ki ti omogoča poslušat jebeni radio in se zaradi tega vžge logotip je to zame polizdelek. Naj naredijo jebeni screensever in da se po 5 min fiksne slike prižge in ti skače in je to to, če je tako velik problem da ti na dan leti 2 uri ta radio. Pač iz tega vidika kupim raje najboljši LED. Jebatga, sicer pa se vsak sam odloči.
Sej pravim, pač ni zate, enostavno ne kupi. Mene recimo blooming na LCDju bolj moti kot to, da ne morem cel dan gonit statične slike na OLEDu, ker pač tega ne mislim počet. Vedno so plusi in minusi. Če misliš, da sem zato nor tudi prav. Dokler ustreza moji uporabi (pa tudi večkrat laufa po 10h+ skupaj kot tudi občasno gonim gor igre iz PCja), se ne mislim sekirat. Če bi imel namen gonit statično sliko cele dneve, ga pa že v štartu ne bi kupil.

Marsikaj se da počet, pa ni nujno, da je to dobra ideja. Če se prižge screensaver ali ne, je odvisno tudi od tega, na kakšen način to počneš. Če preko neke random aplikacije, je odvisno od te aplikacije. Če preko boxa (kot lost), je odvisno od boxa. Kaj ti pošiljaš na TV preko HDMI vhoda je tvoja stvar. Sem precej prepričan, da če v original appu poslušaš samo audio, se bo screensave tudi prižgal (kar pa dostikrat ne drži za kak 3rd party app ali box). Ampak ni pomembno, itak ne razumeš, tebi je pač nedojemljivo, da do tega sploh lahko pride.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bpfc

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.469
352
83
Saj forum je zato da se debatira. Vsakdo ima svoje ideje in načine uporabe, če ne posvoji tisto kar si je ne ka korporacija zamislila.

Sam vidim smisla peljat IP-radio prek TV-ja ne prek aplikacije ne prek STB-ja. Uporabiš kak PC in zvočnike pa je. Zadevo pač pobiraš z neta ali direkt iz T2 serverja z Multicastom pa še TV gledaš bolj enostavno in nimaš celega ekrana zasedenag s TV sliko, lahko snemaš imaš več oken, ko se kak šport prekriva (ostalo na TV že nekaj let ne gledam več) itd..

Bi imel OLED v dnevni pa je skoz PC na njem. Tako, da je lani plazmo (je imela srednje intenzivno vžgano celo orodno vrstico od "lisice", najbolj pa ikono adblokerja) zamenjal QLED. Občasno je nekoliko smotan local dimming. Recimo slo-tech forumu z legcy shemo je občasno katastrofa. Ostale portale s temnim ozadjem dokaj dobro handla. Precej intenzivna uporaba predvsem prek zime. Oled trenutnih generacij sigurno ne prenese rabe, ki jo imam. Plazma bi lahko živela še par let a čas je bil za 4K in umik pečke v pokoj (260-360W 65" pana W30 proti 110-130W 75" sam Q90 na željenih nastavitvah). Burn-in ni bil moteč saj 80% časa je itak lisica na ekranu. Ob gledanju YT in nekaj klasične IPTV prek PC pa ni bilo niti opazno. Pokazalo se je ob kakem editiranju slik. Je pa zadeva praktično izginila sedaj pri kolegu, ko le TV gledajo. Le tista "grda" rdeča ikona adblockerja se na določeni barvi pokaže. In ja rahel vtis kakega logota kanala še vedno dobi a nato izgine.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun
22. jul 2007
12.793
1.312
113
123
Nimam OLED-ja, ker je za mojo željeno dimenzijo ekrana pač preveč drag, vendar kakor lahko prebereš iz raznoraznih testov in izkušenj uporabnikov se Philips polizdelkov sploh pa OLED pač ne kupuje, ker tudi tisti ambilight ne odtehta raznoraznih problemov z njimi.
Od OLED-a se nabavlja samo LG in pa SONY.;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: bpfc

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Kje se zdaj cenovno zacne OLED cenovno? Tam 55". Kaj vzet? Al je kaksen dobr deal za kaj vecjega iz tujine?
 
Nazadnje urejeno: