OLED TV

27. jan 2022
5.160
1.921
113
j ače si gejmer, mora podpirat vse pizdarije ki jih moderna konzola sproducira , visoke frekvence , hdr (tak kot mora bit), itd pač detajli.
Če si movie frik, potem spet, vse pritiklene do kontrasta, osvetlitve, HDR tak in drugačen, postprocesiranje bla bla.
Zvok pelješ itak obvezno na zunanjo enoto za atmos in podobno. , ampak zato moraš imet zajebane priključke kar pač 2.0 hdmi ni, in je nuja po 4x 2.1... in tako dalje.
Na koncu je tudi velik delež na OS.
In pa seveda panel in procesiranje.

in potem ko imaš nekege low cost hisense so hitro solze (in to ne solze sreče). Kljub številkam na papirju.
Predvidevam, da vsako leto menjaš TV za top šit novega.

Močno pretiravaš.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.934
9.623
113
ne, ko pa kupim pa ne šparam preveč, tako da drži, mal bolj dolgo... ;) to ne pomeni da moraš kupit tv za 5kilo
če si to želel prebrat.

močno pretiravam? don't think so.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bpfc

jezek

Guru
24. jul 2008
2.755
1.324
113
No jaz imam v enem fletu leto dni star hajsens (takrat 500e), v drugem pa LgOled od letos (1100e). Razlika je enormna, pri starih vsebinah kot da bi primerjal ČB z barvnim ali pa projektor za 100e s top kinom.....
 
19. jul 2007
2.782
1.506
113
Poslušnost odpovedal en star 4K LED TV (123 cm/49“), pa bi nabavil ne TV, da bo nekaj večjega po diagonali pri hiši, kot je telefon.

Budget bi držal nizko, kaj rabim sploh ne vem (ker sem povsem ven iz te scene)
- velikost 55" - kaj večjega bi bilo preveliko
- rad bi normalno sliko (naravna izkušnja, kakšne kričeče /oversaturated/ barve odbijajo)
- rad bi normalno uporabniško izkušnjo (brez lagov)
- TV bo pri hiši dolgo, zato bi se izogibal kašnih nepreverjenim rešitvam, ki bodo čez eno leto zastarele/nepodprte
- včasih se bo kaj pogledalo (novice, šport, YT), nobene specifčne uporabe
- priklopilse bo občasno na računalnik, kot velik zaslon

Tako da niti ne vem, katere parametre bi gledal, niti ne vem ali je smiselno glede na uporabo, da bi šel cenovno do OLED

kateri so sprejmljivi OS ta trenutek (za nekatere se verjetno ve, da so slepe veje razvoja , ampak ne spremljam, tako da ne vem)

najcenejši ta trenutek OLED
LG OLED55B3 TV, 139 cm, UHD (WebOS) za 1100 €
Panasonic TX-55MZ800E 4K OLED televizor, (Google TV) za 1200 €

Je to za kupit (ali kaj podobnega v tem cenovnem razredu) ali rajši preskočim OLED in grem na kaj cenejšega (MiniLED, QLED ??) (budgeta zagotovo ne bi dvigoval)


PS: moja je imela OLED telefon (Pixel) in se je vseskozi pritoževala, da ji ekran ne sede

PPS: kje v LJ se splača pogleda kaj v živo, da se vidi razlike
 

televizor

Forumski Philips zastopnik
29. jul 2022
198
4
28
Drugače pa za tvoje potrebe povsem zadostuje kakšen MINI LED/ LED model.

Odličen izbor ti je ta Philips MINI LED.

 
  • Haha
Reactions: WeWatchingYou

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.881
72
63
Poslušnost odpovedal en star 4K LED TV (123 cm/49“), pa bi nabavil ne TV, da bo nekaj večjega po diagonali pri hiši, kot je telefon.

Budget bi držal nizko, kaj rabim sploh ne vem (ker sem povsem ven iz te scene)
- velikost 55" - kaj večjega bi bilo preveliko
- rad bi normalno sliko (naravna izkušnja, kakšne kričeče /oversaturated/ barve odbijajo)
- rad bi normalno uporabniško izkušnjo (brez lagov)
- TV bo pri hiši dolgo, zato bi se izogibal kašnih nepreverjenim rešitvam, ki bodo čez eno leto zastarele/nepodprte
- včasih se bo kaj pogledalo (novice, šport, YT), nobene specifčne uporabe
- priklopilse bo občasno na računalnik, kot velik zaslon

Tako da niti ne vem, katere parametre bi gledal, niti ne vem ali je smiselno glede na uporabo, da bi šel cenovno do OLED

kateri so sprejmljivi OS ta trenutek (za nekatere se verjetno ve, da so slepe veje razvoja , ampak ne spremljam, tako da ne vem)

najcenejši ta trenutek OLED
LG OLED55B3 TV, 139 cm, UHD (WebOS) za 1100 €
Panasonic TX-55MZ800E 4K OLED televizor, (Google TV) za 1200 €

Je to za kupit (ali kaj podobnega v tem cenovnem razredu) ali rajši preskočim OLED in grem na kaj cenejšega (MiniLED, QLED ??) (budgeta zagotovo ne bi dvigoval)


PS: moja je imela OLED telefon (Pixel) in se je vseskozi pritoževala, da ji ekran ne sede

PPS: kje v LJ se splača pogleda kaj v živo, da se vidi razlike
Tukaj dobiš LG 55B3 dosti ceneje: https://www.makspro.si/avdio-in-vid...emniki/oled-tv-sprejemnik-lg-oled55b33la.html
Zelo ugodna cena za predlanski model najvišje kvalitete: https://www.makspro.si/avdio-in-vid...sprejemniki/tv-sprejemnik-lg-oled55g23la.html
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.881
72
63
Drugače pa za tvoje potrebe povsem zadostuje kakšen MINI LED/ LED model.

Odličen izbor ti je ta Philips MINI LED.

Andrej, daj nehaj zavajat s tem 9008.
 

televizor

Forumski Philips zastopnik
29. jul 2022
198
4
28
Caa 20 let imam LGje (sicer srednji rang) pa se to še nikoli ni zgodilo.
Pa to ne pomeni, da Lg nima teh problemov.. Jaz tudi imam Philipse, pa nimam nikakršnih težav, pa to zopet ne pomeni, da so vsi brez teh težav.

Določen % televizorjev vseh priznanih znamk ima te težave. Ker enostavno na vseh televizorjih sam Softwer ne deluje popolno..
 
  • Haha
Reactions: sajkek in jendomen

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.881
72
63
Pa to ne pomeni, da Lg nima teh problemov.. Jaz tudi imam Philipse, pa nimam nikakršnih težav, pa to zopet ne pomeni, da so vsi brez teh težav.

Določen % televizorjev vseh priznanih znamk ima te težave. Ker enostavno na vseh televizorjih sam Softwer ne deluje popolno..
Normalno, da ima tudi LG te probleme, samo s to razliko, da se pri LGeju pojavi kakšen na miljon prodanih TVejev, pri Philipsu pa na 100.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.955
2.166
113
Normalno, da ima tudi LG te probleme, samo s to razliko, da se pri LGeju pojavi kakšen na miljon prodanih TVejev, pri Philipsu pa na 100.

Če že primerjamo WebOS vs Google Android TV oz Google TV, potem WebOS sigurno nima toliko problemov. Ampak je pa tudi res, da WebOS lahko smatramo bolj za šutast OS, kot pa za smart OS.
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.786
382
83
Vipavska dolina
Za tisto kar jaz rabim je čisto dovolj. Bližnjica do določenih spletnih strani deluje, predvajalnik mi zaenkrat vse prebere in to je zame dovolj.
Nasploh sem s tvjem zadovoljen, edino vprašanje je še koliko časa bo zdržal brez popravil. Pa kakšno nastavitev bom moral še pogruntat.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.890
695
113
Če pustimo druge stvari ob strani je moj Philips OLED803 kar katastrofa kar se tiče lastnega SW. Dokler sem uporabljal box je bilo ok. Sedaj pa uporabljam aplikacijo pa dela to k na pol crknjen konj. Dalinc bi že zdavni zlomu, če bi kaj pomagalo. :valjamse:
Včas ne gre nikamor, včas pa se ne ustav še pol k neki sekund ne držiš več tipke. Odzivnost je pa na trenutke tudi tko tko. Sej bi reku, da ene 80% dela ok sam tistih 20% pusti preveč slabega okusa.
Tko, da čakam da se ga do konca naveličam al pa da me bo burn tolk zivciral, da bom menjal. Sedaj so se ob robih začele pojavljati take črne pike tko, da imam upanje da bo kmal tko sam od sebe crknil. :)
Naslednji tv pa sigurno ne bo Philips.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.881
72
63
Če že primerjamo WebOS vs Google Android TV oz Google TV, potem WebOS sigurno nima toliko problemov. Ampak je pa tudi res, da WebOS lahko smatramo bolj za šutast OS, kot pa za smart OS.
Če bi bilo to kaj res , kot si zapisal, da je WebOs "šutast" OS, potem verjetno nebi bil nekaj let zaporedoma proglašen kot najbolši operacijski sistem, ki je najhitrejši, uporabniku najbolj prijazen, najbolj pregleden, najbolj zanesljiv, brez bugov in štekanja.....