OKvirji pa kar po starem

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.421
15.404
113
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Citat:
Uporabnik Fonzl pravi:
Citat:
Ves tvoj post temelji na napačni predpostavki, da so vsi Romi kriminalci in slabi starši. In staršem, ki skrbijo za svoje otroke, otrok ne moreš vzeti, to je nelegalno.

Kaj pa staršem, ki otroke namesto v šolo pošiljajo fehtarit in žeparit na Tromostovje? Takim lahko vzameš otroka?
Pomoje ne, nisem pa strokovnjak, tako da govorim na pamet.Otroka se vzame v silno redkih okoliščinah.

V silno redkih okoliščinah, ki so pri Ciganih nekaj povsem normalnega.

Btw, ne pozabi spet spregledat mojega vprašanja.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
dobijo slabše plačana delovna mesta. siljenje nesposobnih v politiko ne bo rešilo problema. pa lepo mi povej kako bo rešilo problem to, da žensk ne smeš več naslavlajti z gospa/gospodična, ker je to poseg v njeno intimo. in ja ko govoriš, kako bi morala EU dati direktivo. pogelj kakšne slaboumne direktive daje EU. res ne vem zakaj so eni birokrati zapolseni tam.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.421
15.404
113
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Daj ne motovili ampak mi lepo prosim odgovori na vprašanje. In to, da je moja predpostavka to da so Cigani zajci, je zgolj preblisk v tvoji glavi. Rekel sem da se parijo kot zajci.

Citat:
Uporabnik Matey pravi:pa še vedno me zanima zakaj se meni nebi smelo pogledati čez prste. Kaj pa če obljubim da se bom obnašal kot cigan? A pol bi lahko dobil zemljo + hišo + bolj ali ne vse ostale osnovne stvari? Že od otroštva si izjemno želim živeti v lastni hiši, na katerem travniku lahko postavim šotor da začnem "postopek"?

Torej?

Si mogoče spregledal moje ponovljeno vprašanje?
Pozitivna diskriminacija.

Prosim za odgovor, ki se nanaša name. Pozitivna diskriminacija se pač ne. Ali si s tem hotel povedati, da mi bo vse dovoljeno, le obnašati se moram kot cigan in si pri tem uporabil druge besede? Jaz bi rad, da se meni tudi pogleda skozi prste, kaj naj storim?
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Citat:
Uporabnik Fonzl pravi:
Citat:
Ves tvoj post temelji na napačni predpostavki, da so vsi Romi kriminalci in slabi starši. In staršem, ki skrbijo za svoje otroke, otrok ne moreš vzeti, to je nelegalno.

Kaj pa staršem, ki otroke namesto v šolo pošiljajo fehtarit in žeparit na Tromostovje? Takim lahko vzameš otroka?
Pomoje ne, nisem pa strokovnjak, tako da govorim na pamet.Otroka se vzame v silno redkih okoliščinah.

V silno redkih okoliščinah, ki so pri Ciganih nekaj povsem normalnega.

Btw, ne pozabi spet spregledat mojega vprašanja.
O tem ne boš odločal ti, ampak strokovnjaki. So pa težke okoliščine sila pogoste tudi v slovenskih druæinah.

Na tvoje vprašanje sem odgovoril: pozitvna diskriminacija.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Citat:
Uporabnik skala pravi:
ja rekel si da moramo najprej reševati njihovo problematiko ne? da bi pri njih začeli... pa začnimo.
in ta mali prekršem moraš pogledati večje. ker se ne izobražujejo potem ni mogoče rešiti njihove problematike. nisi rekel, da je izobrazba ključ?
Jap, zato potrebujemo program, ki bo romske otroke obdržal v šolah.
jap zato ti jaz dajem program. selitev v primernješe okolje.
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Citat:
Uporabnik skala pravi:
dobijo slabše plačana delovna mesta. siljenje nesposobnih v politiko ne bo rešilo problema. pa lepo mi povej kako bo rešilo problem to, da žensk ne smeš več naslavlajti z gospa/gospodična, ker je to poseg v njeno intimo. in ja ko govoriš, kako bi morala EU dati direktivo. pogelj kakšne slaboumne direktive daje EU. res ne vem zakaj so eni birokrati zapolseni tam.
Ne, dobijo enaka delovna mesta, ki pa so plačana 80 odstokov moške plače (v povprečju).
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.421
15.404
113
Nisi odgovoril, pozitivna diskriminacija ni odgovor plus to, da se skoz sklicuješ na strokovnjake a kritiziraš pa zagovarjaš Cigane vsepovprek. Mar si morda strokovnjak?

torej... kaj je s tem?

Citat:
Uporabnik Matey pravi:pa še vedno me zanima zakaj se meni nebi smelo pogledati čez prste. Kaj pa če obljubim da se bom obnašal kot cigan? A pol bi lahko dobil zemljo + hišo + bolj ali ne vse ostale osnovne stvari? Že od otroštva si izjemno želim živeti v lastni hiši, na katerem travniku lahko postavim šotor da začnem "postopek"?
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
39
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Pa še vedno me zanima zakaj se meni nebi smelo pogledati čez prste. Kaj pa če obljubim da se bom obnašal kot cigan? A pol bi lahko dobil zemljo + hišo + bolj ali ne vse ostale osnovne stvari? Že od otroštva si izjemno želim živeti v lastni hiši, na katerem travniku lahko postavim šotor da začnem "postopek"?

Ne moreš, sem že pisal o tem. Starši so te zajebali že v štartu. Dokončal si osnovno šolo, tako da moraš sprejet delo, ki ti ga bo ponudil zavod. Če je ne bi, ti ne bi bilo treba. In to gamad zelo dobro ve.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Po mojem pa.
Klik

Citat:
Center za socialno delo sme odvzeti otroka staršem in ga dati v vzgojo in varstvo drugi osebi ali zavodu, če so starši zanemarili otrokovo vzgojo in varstvo ali če je to iz drugih pomembnih razlogov v otrokovo korist.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.421
15.404
113
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Pa še vedno me zanima zakaj se meni nebi smelo pogledati čez prste. Kaj pa če obljubim da se bom obnašal kot cigan? A pol bi lahko dobil zemljo + hišo + bolj ali ne vse ostale osnovne stvari? Že od otroštva si izjemno želim živeti v lastni hiši, na katerem travniku lahko postavim šotor da začnem "postopek"?

Ne moreš, sem že pisal o tem. Starši so te zajebali že v štartu. Dokončal si osnovno šolo, tako da moraš sprejet delo, ki ti ga bo ponudil zavod. Če je ne bi, ti ne bi bilo treba. In to gamad zelo dobro ve.

Saj meni je marsikaj jasno, problem je v prevečsocialnorazgledanem konju oz. kravi in bi rad da mi sam odgovori zakaj tega ne morem. Pa brez uporabe pozitivne diskriminacije.
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Nisi odgovoril, pozitivna diskriminacija ni odgovor plus to, da se skoz sklicuješ na strokovnjake a kritiziraš pa zagovarjaš Cigane vsepovprek. Mar si morda strokovnjak?
Kritiziram vaše primitivne ideje, za to rabiš zgolj logiko in razum. V konkretne načrte pa se ne bi spuščal, ker o teh zadevah ne vem dovolj.

Čez prste se ti ne gleda, ker si pripadnik večina.
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Citat:
Uporabnik Fonzl pravi:
Po mojem pa.
Klik

Citat:
Center za socialno delo sme odvzeti otroka staršem in ga dati v vzgojo in varstvo drugi osebi ali zavodu, če so starši zanemarili otrokovo vzgojo in varstvo ali če je to iz drugih pomembnih razlogov v otrokovo korist.
Ah, v realnosti mora biti zadeva resnično huda, da se staršem odvzame otroka.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.421
15.404
113
Spoštovanje zakonov je primitivno? Pa si rekel, da ne žališ drugih uporabnikov......
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.421
15.404
113
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Citat:
Uporabnik Fonzl pravi:
Po mojem pa.
Klik

Citat:
Center za socialno delo sme odvzeti otroka staršem in ga dati v vzgojo in varstvo drugi osebi ali zavodu, če so starši zanemarili otrokovo vzgojo in varstvo ali če je to iz drugih pomembnih razlogov v otrokovo korist.
Ah, v realnosti mora biti zadeva resnično huda, da se staršem odvzame otroka.

Kontaktiraj strokovnjake in pojdite preverit situacijo na teren. Boš ugotovil da zadeva JE resnično huda.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Kaj je lahko hujšega od tega, da otroka namesto v šolo siliš v kriminal???
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Spoštovanje zakonov je primitivno? Pa si rekel, da ne žališ drugih uporabnikov......
Vaše mišljenje je primitivno (mislim, glede na žalitve, ki sem jih deležen, ste zelo primitivni tudi nekateri uporabniki - jap, tukaj sem vas užalil.).

Vaše mišljenje pa sestoji večinoma iz protizakonitih ukrepov (živčni plin, odvzem otrok itd.)
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
ne logika in razum ter racionalno vedenke bi problem že zdavnaj rešilo. problem je, ker se reševanja nihče ne loteva racionalno, če pa že maš neke "zagovornike pravic" ki skačejo do lufta in prekinejo racinolno razumsko in logično reševanje problemov.
naša družba je tako napredna, da je pozabila kaj je to tola voda in jo skuša še enkrat odkriti. ampak vedno ji rata prilezti le do mrzlega tuša.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.421
15.404
113
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Čez prste se ti ne gleda, ker si pripadnik večina.

Torej če potlačim vse svoje ideale, vzgoji itd. ter se začnem obnašat kot cigan, se mi bo glealo skozi prste?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.756
-8.630
113
Odvzem otrok ja popolnoma zakonit ukrep, btw
smirk-1.gif
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Citat:
Uporabnik Fonzl pravi:
Kaj je lahko hujšega od tega, da otroka namesto v šolo siliš v kriminal???
Vsi Romi silijo svoje otroke v kriminal? Vsi Slovenci posiljujejo in pretepajo svoje otroke.