OKvirji pa kar po starem

mistique

Guru
16. jun 2009
13.336
1.086
113
Emona / Carnium
Res dvomim, da sem cigote zagovarjal. Pobil, hiše podrl itd, pa jih res ne bi, ker vem, da bo potem par 10km vstran čez čas isti problem.

Katastrofalno napako je naredil Janez. Od takrat naprej je sranje.
Cigane bi jaz branil kadarkoli. Pa njihovega pjevača Kreslina tudë...al pa Đipsi Kingse, pa kake trubače...ufff...Kako gre un komad: ciganima srce daću kao da je stvar...tidli didli, cigu migu,...didli diii...

Za te švede iz prispevka pa =biga,...
V Šentvidu je bila najmanj ena takšna spontana "neprijavljena in s strani UE neodobrena" akcija z okvirji...Je pomagalo za nekaj časa...Nisem zagovornik nasilja, ampak edukacije...maš tut ful trde knjige recimo in kar boli, ko te nekdo klepne po glavi.

Dajte predloge na mizo. Katere reforme predlagate? Kako se lotiti tega problema, ki je rak rana celotne EU!? Ste se na dolenjskem kdaj probali spoprijateljiti z njimi? Al pa zdej, k mamo svojo državo, jih lahko peljemo onkraj meja in tam pustimo...za naštudirat. Odločitev pa naj bo vsekakor politična in na najvišji ravni dogovorjena in usklajena z vsemi vejami oblasti...
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.336
1.086
113
Emona / Carnium
Včasih juge je bo to drugače rešeno..
K temu mi je zadnjič policist pritrdil...pa ni omenjal juge ampak leto 2015, če se ne motim...je rekel, da bi pred leti kršitelja JRM preprosto prijel za ovratnik in ga zvlekel iz stanovanja, potem bi se pa "pogovorila". Zdaj so precej bolj zakomplicirali te preproste metode...v duhu evropskih integracij in tega...po čemer smo hrepeneli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

kemb

Majstr
7. okt 2018
721
728
93
Cigane bi jaz branil kadarkoli. Pa njihovega pjevača Kreslina tudë...al pa Đipsi Kingse, pa kake trubače...ufff...Kako gre un komad: ciganima srce daću kao da je stvar...tidli didli, cigu migu,...didli diii...

Za te švede iz prispevka pa =biga,...
V Šentvidu je bila najmanj ena takšna spontana "neprijavljena in s strani UE neodobrena" akcija z okvirji...Je pomagalo za nekaj časa...Nisem zagovornik nasilja, ampak edukacije...maš tut ful trde knjige recimo in kar boli, ko te nekdo klepne po glavi.

Dajte predloge na mizo. Katere reforme predlagate? Kako se lotiti tega problema, ki je rak rana celotne EU!? Ste se na dolenjskem kdaj probali spoprijateljiti z njimi? Al pa zdej, k mamo svojo državo, jih lahko peljemo onkraj meja in tam pustimo...za naštudirat. Odločitev pa naj bo vsekakor politična in na najvišji ravni dogovorjena in usklajena z vsemi vejami oblasti...
Ti cigani, ki so v Šentvidu, so Strojani. In če bi bilo pošteno, bi večina njih takrat morala v zapore, tako ženske kot moški.
Takrat se je Janez za njih zavzel bolj kot za domačine, kateri so leta trpeli njihov teror.

Rešitev je enostavna, vendar je potrebno delati na dolgi rok in biti dosleden ter vztrajen.
Obvezno šolanje otrok, ki tudi morajo narediti šolo, je prvi enostaven pogoj, na katerega se vežejo socialni prejemki. Potem naj dokažejo izvor denarja, kako lahko zaslužijo za hiše in precej dobre avte. Prepoved črnih gradenj.... vse to bi se moralo vezati na njihovo pomoč, katero dobijo od države. Zakaj tako mislim? Država jim ogromno nudi, da bi se izšolali, ampak oni tega načrtno ne marajo.
Nimajo volje biti zgledni državljani. In ne mečem vse v isti koš, ker primer dobre prakse imamo v državi, Prekmurje.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
7.106
3.438
113
Policija je sporočila, da je šlo za lažje poškodbe...

GP0OB6OXUAAqV8p.jpg


 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.336
1.086
113
Emona / Carnium
Ti cigani, ki so v Šentvidu, so Strojani. In če bi bilo pošteno, bi večina njih takrat morala v zapore, tako ženske kot moški.
Takrat se je Janez za njih zavzel bolj kot za domačine, kateri so leta trpeli njihov teror.

Rešitev je enostavna, vendar je potrebno delati na dolgi rok in biti dosleden ter vztrajen.
Obvezno šolanje otrok, ki tudi morajo narediti šolo, je prvi enostaven pogoj, na katerega se vežejo socialni prejemki. Potem naj dokažejo izvor denarja, kako lahko zaslužijo za hiše in precej dobre avte. Prepoved črnih gradenj.... vse to bi se moralo vezati na njihovo pomoč, katero dobijo od države. Zakaj tako mislim? Država jim ogromno nudi, da bi se izšolali, ampak oni tega načrtno ne marajo.
Nimajo volje biti zgledni državljani. In ne mečem vse v isti koš, ker primer dobre prakse imamo v državi, Prekmurje.
Strojani, ja. Še v vrtcu so imeli enega izmed otrok v skupini mojega mulca...sem pozabil, kako mu je bilo ime.
Ne vem, zakaj niso mulca vpisali v škofijski vrtec zavoda Sv.Stanislav...:evil:

Takšne skrajne primere se rešuje s trdo roko. Pri nas se je to "reševalo" s pomočjo sredstev in olajšav, ki jih omenjaš na eni strani in totalno filantropskim pristopom, kot da gre za neke hrošče v Tivoliju...
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

BuDi

Guru
6. sep 2007
7.106
3.438
113
Ne vem, zakaj niso mulca vpisali v škofijski vrtec zavoda Sv.Stanislav...:evil:
Ker so pri "Stanislavu" dolga leta kradili in niso bili dobrodošli. Najbolj znana je anekdota ki jo govori cel Šentvid, kako so enkrat imeli otroci neko kozo ali ovco ali neko drugo malo žival, otroško kmetijo pač. No, Strojani so žival ukradli in pojedli. Govori se da so se potem nekaj prišli opravičevat, ampak halo, otrokom so šli krast.
 
  • Jezen sem
Reactions: brane_new

mistique

Guru
16. jun 2009
13.336
1.086
113
Emona / Carnium
Ker so pri "Stanislavu" dolga leta kradili in niso bili dobrodošli. Najbolj znana je anekdota ki jo govori cel Šentvid, kako so enkrat imeli otroci neko kozo ali ovco ali neko drugo malo žival, otroško kmetijo pač. No, Strojani so žival ukradli in pojedli. Govori se da so se potem nekaj prišli opravičevat, ampak halo, otrokom so šli krast.
Anekdot (ki to niso) je kar veliko. Ampak, zdaj so še problemi? Se ne zadržujem več toliko v tistih koncih, pa tudi, ko se, Strojani ne pridejo na dnevni red...
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.323
3.753
113
davorinm.wordpress.com
Ma jebejo naj se. Naj se izogibajo eticne pripadnosti, boli me ku***. Naj jih obravnavajo kot Slovence. Me zanima kako dalec bi prisel, da zasledujem osnovnošolke in jih porežem na busu, kot v primeru Maročana. Ali v primeru tega roma in desetine drugih. Napadel policiste veckrat, pa a me zajebavas no. Sami upostevajo eticno pripadnost pri njihovi obravnavi. Naj pometejo najprej pred svojim pragom. Ce bi policija in sodstvo obravnavalo vse enako, ne bo bilo tezav. Tako pa smo Slovenci (upravičeno) vsak dan bolj nestrpen narod do problematičnih skupin. Mejduš ce ne bo res kaj bolj skrajno desnega od Janse cez dve leti v parlamentu.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.973
3.093
113
Dejansko je vse slabo. Župani bi morali začeti izvajati medijski pritisk na vlado. Ker cigoti vedo, da se jim nič ne more zgoditi, samo izkoriščajo ponujeno. Včasih juge je bo to drugače rešeno..

Že n-krat sem napisal pa bom še enkrat, ne dolgo nazaj so zbrali dovolj podpisov (sem ga oddal tudi sam) za ureditev te problematike pa je bilo v parlamentu zadeva že v štartu zavrnjena. Da ministrstvo pripravlja svoje in bo dalo ven do konca 2023. Danes ni še nikjer ničesar.

edit: tole so bili predlogi

Pri Zakonu o socialnovarstvenih prejemkih bi po pobudi v primeru neobiskovanja osnovne šole prišlo do nedenarnega izplačila socialne pomoči, enako pa bi veljalo tudi v primeru zapadlih dolgov do javnih subjektov oziroma države ali občine.

V Zakonu o starševskem varstvu in družinskih prejemkih se spremembe nanašajo na izplačilo otroškega dodatka v naravi v primeru neobiskovanja osnovne šole in njegovo znižanje za tretjino po zaključeni osnovni šoli, v primeru da družina ne vključi otroka v nadaljnje šolanje.

Zakon o urejanju trga dela bi dopolnili s poenostavljenim izbrisom iz evidence brezposelnih po kršitvah obveznosti, podaljšanjem maksimalne vključenosti posameznika v javna dela z dveh na štiri leta in napotitvijo brezposelne osebe na delo.

Spremembe Zakona o voznikih pa bi vključevale uvedbo pogoja za opravljanje vozniškega izpita z devetletnim obiskovanjem osnovne šole in zaključenim sedmim razredom osnovnošolskega programa.