okvara ABS enote ali kaj drugega?

spenstar

Fizikalc
2. sep 2007
964
116
43
V Crmucah so mi zamenjali mehanski del enote, bilo je dosti svinjarije in drobnih opilkov. Placal 300 evrov, prestavili elektroniko na novo enoto. Abs enota je sedaj pri mehaniku. V ponedeljek se bo videlo ali je bil to glavni problem. Torej do danes je bil ves sistem preciscen, zamenjan glavni zavorni cilinder(73 evrov).
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Drzim pesti.

Glavni vzrok za opilke je verjetno v napaki samega ABS modula, vseeno pa bi bilo zanimivo izvedeti, kako pogosto oz. če se je v preteklosti menjala zavorna tekočina na servisih. So to kaj beležili na servisnih listkih?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Dej bod dec in odpiši še na tole vpr.:
Glavni vzrok za opilke je verjetno v napaki samega ABS modula, vseeno pa bi bilo zanimivo izvedeti, kako pogosto oz. če se je v preteklosti menjala zavorna tekočina na servisih. So to kaj beležili na servisnih listkih?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Možno da so na listkih beležili, menjali pa....
Traktor servisiran na pooblaščenem servisu,na dve leti bi moral menjati antifriz, po ene 5 letih je bilo treba delati generalko.
Je pa res da so bili taki šalabajzerji, da niti niso obkljukali menjave antifriza v s.knjigi.
Niso priznali krivde škode za par jurjev.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: tony

shift

Guru
20. jul 2007
9.717
2.011
113
za šankom
pri meni je pred leti crknila ABS enota, FIAT, ampak ok , eden redkih fiatov ki je imel kelsey hayes enoto, vsi ostali so imeli valeo , ki je bila nepokvarljiva, prižgala se lučka za zavore in ko sem na polno zabremzal je avto na desni zagrabil do konca na levi pa ne, itak me je zavrtelo sredi ceste ,WTF, to enoto so potem dobavljali 3 mesecem ja fakin 3 mesece, potem sem izvedel, da bi se jo dalo odpreti in na novo polotati in bi zadeva delala
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi