Okolju prijazni avtomobili

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.029
4.019
113
  • Haha
Reactions: WeWatchingYou

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.621
6.867
113
Kdo pravi da se ne vlaga v omrezje?

 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.419
9.370
113
Take preroke bi jaz prisilil, da živijo v svojem preroškem svetu. Ne pa, da samo lapajo o njem in samo sranje delajo.
Verjamem, da bi jih prva mrzla rit pozimi zelo hitro prepričala, kako imajo prav.
2030 bodo baterije in sončnice. :valjamse: :valjamse: :valjamse: :valjamse: :valjamse: :valjamse: :valjamse: :valjamse: :valjamse: :valjamse: :valjamse: :valjamse: 4 leta, še ene lokalne ceste naša država ni sposobna narediti v tem času.
Sam v avtodom opremljen z najnovejšimi baterijami in sončnicami na -7 pa naj se greje na baterije, ki jo bodo sončnice proizvedle....Še ventilatorjev napajat ne dohaja pozimi, kje je šele toplota. Da o premikanju naokol sploh ne začnemo. Sej vidiš katerega nakladača iz YT spremlja kot bi bil biblija. Problem je, da so nas taki sanjači v Nemčiji pognal na rob energetske krize.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

mr_

Guru
20. sep 2007
9.281
2.671
113
Vsako naselje
Sam v avtodom opremljen z najnovejšimi baterijami in sončnicami na -7 pa naj se greje na baterije, ki jo bodo sončnice proizvedle....Še ventilatorjev napajat ne dohaja pozimi, kje je šele toplota. Da o premikanju naokol sploh ne začnemo. Sej vidiš katerega nakladača iz YT spremlja kot bi bil biblija. Problem je, da so nas taki sanjači v Nemčiji pognal na rob energetske krize.
Hm, realisti kot ti, kot smo vsi dandanes pač, pa v podnebno krizo. :)
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.419
9.370
113
Vsako naselje

Hm, realisti kot ti, kot smo vsi dandanes pač, pa v podnebno krizo. :)
Ja glej, mečemo denar stran za subvencije za ful eko električna kolesa (ja tako daleč smo zabredli), otroc pa ostajajo pred vrati avtobusov zjutraj, ker so prepolni, ker ni denarja za učinkovit javni prevoz.
Z baterijami v avtomobilih, ki jih bomo polnili na premog bomo zelo ušli podnebni krizi, mene res zanima kaj dogaja veleumom, ki verjamejo v te pravljice.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.257
2.414
113
Pomurje
Sam v avtodom opremljen z najnovejšimi baterijami in sončnicami na -7 pa naj se greje na baterije, ki jo bodo sončnice proizvedle....Še ventilatorjev napajat ne dohaja pozimi, kje je šele toplota. Da o premikanju naokol sploh ne začnemo. Sej vidiš katerega nakladača iz YT spremlja kot bi bil biblija. Problem je, da so nas taki sanjači v Nemčiji pognal na rob energetske krize.
Res je čudno da 1kw panel ne zadostuje gretju avtodoma.
 
  • Haha
Reactions: LarryClay

Steve

Guru
13. avg 2007
9.947
1.843
113
Kaj gre naprej?

Kakšne 10-15 let nazaj se je začel prehod iz kovinsko hibridih baterij na Li-ion tehnologijo. Od takrat ni bil večji preskok. Samo kemija se je zamenjala in se lovi %.
Primerjaj koliko je zdržal pametni telefon 10 let nazaj in koliko danes. Iphone 15 in S24 bi morala po tvoji logiki že držati kot Nokia 3310.
Tesla S85D je imela 80kwh baterijo, kao doseg 400km. 10 let kasneje Model Y z 60kwh baterijo in tudi manj pospeški in 150 manj konji, ima spet nek tak doseg.

In vsi glavni proizvajalci vlagajo ogromno v R&D. Izboljšave se merijo v %.

Nekaj si tu ti pomešal. Kako ni napredka? Darjan tu dnevno popa linke, da so včeraj kitajci izumili baterijo, ki se napolni v 2 min in ima doseg 3k km.
Aja si mislil na napredek v resničnem svetu? Tam pa ga res ni
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

LarryClay

Guru
10. feb 2023
1.081
1.083
113
Malo pozabljate, da ima novi iPhone nekaj tisočkrat več tranzistorjev za futrat, kot jih je imela Nokia 3310.
Pa domnevate, da se v Teslo Model Y vgrajuje enake baterije kot v iPhone. Niti pod razno, ker so prioritete na čisto drugih koncih.
Za iPhone mora biti baterija čim manjša in lažja in če gre cugrund po treh letih, no one cares, ker je večina strank že na novih modelih iPhone-a. iPhone ima tudi garancijo samo leto dni. Dve leti, če imaš Apple Care za 20% doplačila cene novega.
Pri Tesli Model Y je pa zgolj garancija 7 let.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.506
1.054
113
Titograd
Kdo pravi da se ne vlaga v omrezje?

Pridi, ti pokažem napredek na dvorišču.... trafo in vsebina v njem iz jugoslovanskih časov. Predtem sem živel v bloku, kjer smo imeli enofazni tok, tile lahko vsi lepo pozabijo že na indukcijo, kaj šele kaj močnejšega. Verjamem da je pa marsikje pri nas še slabše.

2030 vse na elektriko je utopija ne samo pri nas, ampak še v bistveno bolj naprednih državah. Distribucija elektrike bi se morala podeseteriti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kalbo in sad

LarryClay

Guru
10. feb 2023
1.081
1.083
113
Ti jemlješ trenutno stanje v "Novi Švici" in svoje mentalno stanje, da se nič ne da, je nemogoče in podobna zaostala sranja, kot dejstvo za ves svet in vso prihodnost.
In to je problem.
In tudi če se ti ali pa "Nova Švica" ne premakneta, se je že začel premikati ostali svet. In ne bo čakal na nas.

In od kje tvoja matematika, da bi se morala distribucija elektrike podeseteriti? Daj izračune, ne blefiranja.
Toplotna črpalka porabi 4-5 krat manj energije za ogrevanje, še na Aljaski jih postavljajo, električni avto isto 4x manj kot izpuharji.
Sončne in veterne elektrarne ter baterije lahko postaviš skoraj povsod.
Prihodnost elektro energetike bo šla proti bolj lokalno distribuiranim sistemom.

Treba se bo začet mentalno prestavljat drugam. Ampak "Nova Švica" meni, da je napredna s tem, da ostaja zaostala v miselnosti.
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.740
6.172
113
Malo pozabljate, da ima novi iPhone nekaj tisočkrat več tranzistorjev za futrat, kot jih je imela Nokia 3310.

Spet si spregledal poanto moje objave. Zakaj ne iphone 15 zdrzi dlje od iphone 3gs? Zakaj s24 ne zdrži delje od s3?

Čipi porabijo enako, a so bolj zmogljivi. Baterija pa se vedno zdrzi samo dan ali dva.

Če je res tako kot praviš. Bi imeli že tak razvoj, da bi telefoni zdržali vsaj en teden.
Ampak imas prav. Prioriteta apla in Samsunga ni prodat telefon, kateri bi zdrzal vec kot dva dni brez polnjenja in z tem prinesel vec strank, ker nam je vsem nadlezno powerbanke in polnilce nositi s seboj.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.419
9.370
113
Ti jemlješ trenutno stanje v "Novi Švici" in svoje mentalno stanje, da se nič ne da, je nemogoče in podobna zaostala sranja, kot dejstvo za ves svet in vso prihodnost.
In to je problem.
In tudi če se ti ali pa "Nova Švica" ne premakneta, se je že začel premikati ostali svet. In ne bo čakal na nas.

In od kje tvoja matematika, da bi se morala distribucija elektrike podeseteriti? Daj izračune, ne blefiranja.
Toplotna črpalka porabi 4-5 krat manj energije za ogrevanje, še na Aljaski jih postavljajo, električni avto isto 4x manj kot izpuharji.
Sončne in veterne elektrarne ter baterije lahko postaviš skoraj povsod.
Prihodnost elektro energetike bo šla proti bolj lokalno distribuiranim sistemom.

Treba se bo začet mentalno prestavljat drugam. Ampak "Nova Švica" meni, da je napredna s tem, da ostaja zaostala v miselnosti.
Dej ti nehi sanjat in gledat youtube. Tm so vsi stručkoti.
 

LarryClay

Guru
10. feb 2023
1.081
1.083
113
Spet si spregledal poanto moje objave. Zakaj ne iphone 15 zdrzi dlje od iphone 3gs? Zakaj s24 ne zdrži delje od s3?

Čipi porabijo enako, a so bolj zmogljivi. Baterija pa se vedno zdrzi samo dan ali dva.

Če je res tako kot praviš. Bi imeli že tak razvoj, da bi telefoni zdržali vsaj en teden.
Ampak imas prav. Prioriteta apla in Samsunga ni prodat telefon, kateri bi zdrzal vec kot dva dni brez polnjenja in z tem prinesel vec strank, ker nam je vsem nadlezno powerbanke in polnilce nositi s seboj.

Gostota baterije je pač taka, kot je.

Morda pa zate naredijo iPhone na bencin.