Okolju prijazni avtomobili

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.912
10.320
113
ce folk kupi Y bo pa še to. velikostni rang je tu tu, skup nareto tudi, špartanstika verjetno enaka, noter sicer dizejnerji na trdih drogah...

drugače dober zgleda (če bi stal realnih 25kilo).
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.400
9.361
113
In Bill Gates je rekel da bo 640K dovolj za vse...

Enkrat verjetno res bodo termični motorji šli iz uporabe. Ampak do tega je še zelo daleč. Tehnologija je že tako izpopolnjena in cenovno dostopna. Zelo efektivno poganja celi svet.

Videno v Nemčiji. Ukinejo subvencije, prodaja pade za 70%. V zrele tehnologije nas ni noben prepričeval s subvencijami ali prepovedimi prodaje.

Iz vidika reševanja sveta pa je to popolen nesmisel. Mi bolj papeški od papeža. Na drugem koncu sveta pa proizvodnja mimo vseh okoljskih standardov.
Pozabil si dodat vse sranje ki ga zmečejo v zrak trenutno v Ukrajini......mi se gremo pa ekologe.

Sicer pa kaj ti govoriš, ti bo LarryClay prilimal kako pametno z YT biblije.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.912
10.320
113
ja še vedno sme 5 kilo v plus. plus rabis vec da plačaš, pol pa nazaj dobis. zavarovanje na polno ceno. torej blef na blef.
 

LarryClay

Guru
10. feb 2023
1.073
1.073
113
Pozabil si dodat vse sranje ki ga zmečejo v zrak trenutno v Ukrajini......mi se gremo pa ekologe.

Sicer pa kaj ti govoriš, ti bo LarryClay prilimal kako pametno z YT biblije.

Debilom kot si ti, je težko v glavo vbiti, da bodo solarni paneli čez 10 let še 80% cenejši, enako tudi baterije. In da se bo vsem jebalo za tvoje mnenje, ker bo elektrika iz OVE preprosto najcenejši energent in električni avtomobil najcenejši avtomobil.

Mnogi so to dojeli, ti pa še boš. Z malo zamika.

In kej je Zahod poln Kalbotov, bo pač vmesen čas en tak fin rock’n’roll. Ampak, tudi Kalboti bodo dojeli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.400
9.361
113
Debilom kot si ti, je težko v glavo vbiti, da bodo solarni paneli čez 10 let še 80% cenejši, enako tudi baterije. In da se bo vsem jebalo za tvoje mnenje, ker bo elektrika iz OVE preprosto najcenejši energent in električni avtomobil najcenejši avtomobil.

Mnogi so to dojeli, ti pa še boš. Z malo zamika.

In kej je Zahod poln Kalbotov, bo pač vmesen čas en tak fin rock’n’roll. Ampak, tudi Kalboti bodo dojeli.
Kalbotom so elektro zakonitosti jasne, tvojmu YT frendu pač ne. Pa on ni debil, ti si. On služi s tvojimi kliki in prodaja meglo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.879
9.546
113
Debilom kot si ti, je težko v glavo vbiti, da bodo solarni paneli čez 10 let še 80% cenejši, enako tudi baterije. In da se bo vsem jebalo za tvoje mnenje, ker bo elektrika iz OVE preprosto najcenejši energent in električni avtomobil najcenejši avtomobil.

Mnogi so to dojeli, ti pa še boš. Z malo zamika.

In kej je Zahod poln Kalbotov, bo pač vmesen čas en tak fin rock’n’roll. Ampak, tudi Kalboti bodo dojeli.
Boš razložil zakaj Kitajska še vedno na veliko odpira termo elekrarne, če je pa sončna energija zveličavna rešitev?
In sem že napisal: v Kaliforniji, kjer je skoraj vedno sonce, potencialno še preživiš z baterijami in SE. Razloži mi, kako boš pri nas preživel pozimi s tem, ker se seveda tudi ogrevaš s toplotno, saj si zelen. Les namreč ni eko. Kaj šele olje. Da o premogu ne govorimo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.733
6.163
113
Debilom kot si ti, je težko v glavo vbiti, da bodo solarni paneli čez 10 let še 80% cenejši, enako tudi baterije.

Vedeževalec Blaž in njegova sekta :valjamse:

Jaz na kavni usedlini vidim, da bodo čez 10 let našli novo tehnologijo baterij, katera bo prinesla višjo kapaciteto (domet jebglavna slabost EVjev). Zaradi tega in cene surovin pa ne bo cena baterij pretirano padla.

Podobno bo zgolj paneli. Spet neka stara tehnologija... efektivnost se bo izboljšala. Cena posledično tudi ne bo padla.

Popularnost pa... Nemci se ukinili subvencije, mi smo omreznino spremenili. Posledica je pa padec prodaje EVjev in gradnje sončnic.

Če povlečemo se kristalno kroglo ven. Bi rekel, da bodo sončne elektrarne šle po enaki poti kot korektorji za gretje vode ali pa peči na nafto.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.024
3.916
113
Se ti zdi.
Ker večina novejših avtov je napolnjena v 20 minutah za nadaljnjo vožnjo.

Je pa res da rabiš primerne polnilnice, ki jih je pa v Sloveniji zelo malo
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.733
6.163
113
Za nadaljnjo vožnjo. Ne pa do 100%.

In potrebuješ tudi ustrezni avto. Nekega nizko cenovnega twingota pac ne boš polnil na tesla superchargerju.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.024
3.916
113
Za nadaljnjo vožnjo. Ne pa do 100%.

In potrebuješ tudi ustrezni avto. Nekega nizko cenovnega twingota pac ne boš polnil na tesla superchargerju.
Pa dobro govorimo od ID3 dalje.
Cupra Born nova verzija ima od 10 do 80% 24 minut.
Pusti sedaj mestne jajčke.
Sicer pa Leap Motor je dal kar konkretno jajčko na trg.