Okolju prijazni avtomobili

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.206
6.025
113
Možno, vprašanje je, zakaj je raja teh 20% z lahkoto požrla in plačala, EVjev pa še pri zdajšnjih cenah noben noče?

Torej odgovori do zdaj

Darjan...ignoranca
Bolnik hojnik...narod je fookjen, samo on je pameten

Next?

dizli so vsaj od 2012 cenejši od bencinarjev. drgač bi jaz bencinarja kupila...
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
898
277
63
Aha glupe ovce. Čakaj...zakaj pa zdaj nismo glupe ovce in navalimo na evje? Aja zdaj smo glupe ovce ker ne navalimo?

Oprosti, ampak kaj bolj vsekanega v glavo kot ev sekto svet še ni videl

Sj tut dolg ste rabl, da ste nehal kurit svinčev bencin... Posledice česa se poznajo se danes....

Res nwm zakaj nebi navalil... Prvič v slovenski zgodovini lastnistva avtomobila ti drzava senka registracijo, pa se nekaj ti plačajo sam zato da ga kupis. Pa se energent mas lahko efektivno zastonj (in nič obremenjen z davki in trosarinami) z SE. Bolj ugodnega časa za EV se ni blo... A folk se vedno misli da se bo z dizlom, k je bil par jurjov cenej, bols prsu skos, stroskovno gledano... Sam zato da lahk 1x na leto prides do morja in nazaj brez ustavljanja...
 
  • Haha
Reactions: jest5

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.836
3.776
113
Sj tut dolg ste rabl, da ste nehal kurit svinčev bencin... Posledice česa se poznajo se danes....

Res nwm zakaj nebi navalil... Prvič v slovenski zgodovini lastnistva avtomobila ti drzava senka registracijo, pa se nekaj ti plačajo sam zato da ga kupis. Pa se energent mas lahko efektivno zastonj (in nič obremenjen z davki in trosarinami) z SE. Bolj ugodnega časa za EV se ni blo... A folk se vedno misli da se bo z dizlom, k je bil par jurjov cenej, bols prsu skos, stroskovno gledano... Sam zato da lahk 1x na leto prides do morja in nazaj brez ustavljanja...
To pa ne gre. Sigurno gredo zmes na kavo
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.560
5.955
113
Pri base opremi je bil pa 14k€ nov... Najcenejsi dizl pa kolk.. 20?

Še en ki vleče cifre z riti. Iz kje tebi in po kakšni logiki 20 jurjev?

Takrat je bila še neka akcija Rabbit, si dobil osnovno opremo z 1.0 ali 1.6 dizlom. 14 za bencinarja (3 vratni, kateri ni bil na prodaj), dizel je bil malo čez jurja dražji.
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.560
5.955
113
Sj tut dolg ste rabl, da ste nehal kurit svinčev bencin... Posledice česa se poznajo se danes....

Res nwm zakaj nebi navalil... Prvič v slovenski zgodovini lastnistva avtomobila ti drzava senka registracijo, pa se nekaj ti plačajo sam zato da ga kupis. Pa se energent mas lahko efektivno zastonj (in nič obremenjen z davki in trosarinami) z SE. Bolj ugodnega časa za EV se ni blo... A folk se vedno misli da se bo z dizlom, k je bil par jurjov cenej, bols prsu skos, stroskovno gledano... Sam zato da lahk 1x na leto prides do morja in nazaj brez ustavljanja...

Pojdi na zdravljenje.

Sončna ni zastonj, jo moraš prvo kupiti in po možnosti še streho adaptirati. Letos se nam je spremenil še obračun, tako da se nam še manj splača. Tretje je polnjenje. Če po delu greš po otroke, do trgovine in domov imaš še par ur "zastonj" elektrike. Pozimi ko je tema že ob 5 popoldan ne boš NIČ polnil "zastonj".

Nehaj se izmišljevati stvari!
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.206
6.025
113
Mislim kakšno bogokletno vprašanje na alterju pa je zdaj to:p

Prvi, ki mi pridejo na misel, so ljudje v mestih, ki delajo večinoma samo kratke vožnje in s tem dobesedno dnevno ubijajo dizla.

se mi je kar zdelo, da boš ta mit ven potegnil. dobesedno me zanima, koliko časa traja, da dizla takole ubiješ. ker jaz se mučim z enim že skoraj 13 let, da bi si končno EVja nabavila, pa nič... drugi po 5 letih še hujšega par km gajslanja še manj mrtev.

tipiš moj dan, vsakič avto vmes stoji en cajt:

zdaj je pa drugače samo to, da 1ka pa 2ka nista več 6-7km, ampak prej ene 25km. ostalo ostaja več ali manj enako do nadaljnega...
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.885
1.792
113
Sj tut dolg ste rabl, da ste nehal kurit svinčev bencin... Posledice česa se poznajo se danes....

Res nwm zakaj nebi navalil... Prvič v slovenski zgodovini lastnistva avtomobila ti drzava senka registracijo, pa se nekaj ti plačajo sam zato da ga kupis. Pa se energent mas lahko efektivno zastonj (in nič obremenjen z davki in trosarinami) z SE. Bolj ugodnega časa za EV se ni blo... A folk se vedno misli da se bo z dizlom, k je bil par jurjov cenej, bols prsu skos, stroskovno gledano... Sam zato da lahk 1x na leto prides do morja in nazaj brez ustavljanja...

Ne vem od kot tebi taka obremenitev z dizli? Ugibam da ti je tdi fahrer nekoč babo žgal?

Dizli so med prodanimi že tudi v manjšini. Kraljujejo bencinci in hibridi.

Če bi vsi gledali kako najbolj stroškovno priti skozi, bi vozili pecikle, v najboljšem primeru dacije.

Aja pa še zdaj ne vemo na katerega evja si ti navalil. Se mogoče sramuješ nakupa? Ali si klasična ev drkađija brez evja?
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.706
803
113
Te slučajno demenca yebe? Ko so dizli prišli, je folk instantno planil na njih! Manjša poraba, boljši performance pri skoraj isti ceni? No brainer... Ni bilo potrebnih subvencij, armade inkvizitorjev, prepovedi,...pa je prodaja eksplodirala

Ko so dizli prišli ven v osebnih vozilih se je pisalo leto 1973, in ne, folk ni instantno planil na njih.

"Diesels carried a 2.5% share of the European Community market in 1973. Following the fuel crisis, this share increased to 4.1% in 1975. This more than doubled (to 8.6%) by 1980, and by 1983 diesels represented 11% of new car sales in the EU."

Torej dizel avto je v 10 letih prilezel na celih 11% delež novih vozil in to sredi naftne krize. Nekaj ne štima tule.

Gremo dalje, na naslednjih 10 let:

"European diesel sales increased steadily and reached 17.3 per cent of the overall European market by 1992".

In še dalje, 13 let kasneje "peak diesel":
"The peak of diesel popularity was reached in 2015, with 52% of new cars sold in Europe being diesel powered."

Torej, ja folk je instatno planil na dizle, če je 30 let zate instatno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: vogel in corsol

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.206
6.025
113
saj spring kar gre:

pa onih nevidnih kitajcev je tudi kar nekaj videti

Torej dizel avto je v 10 letih prilezel na celih 11% delež novih vozil in to sredi naftne krize. Nekaj ne štima tule.

Gremo dalje, na naslednjih 10 let:

"European diesel sales increased steadily and reached 17.3 per cent of the overall European market by 1992".

In še dalje, 13 let kasneje "peak diesel":
"The peak of diesel popularity was reached in 2015, with 52% of new cars sold in Europe being diesel powered."

Torej, ja folk je instatno planil na dizle, če je 30 let zate instatno.

se pravi glede na prvi stavek, smo z EVjem tu nekje. od drugega odstavka dalje pa en pogled v prihodnost.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.885
1.792
113
V mislih sem imel uporabne dizle, torej ko so jim turbine gor našruafali in jim je eu politika dala pospešek proti koncu 90ih.
Po tej tvoji logiki so evji že tudi desetletja med nami
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
898
277
63
Pojdi na zdravljenje.

Sončna ni zastonj, jo moraš prvo kupiti in po možnosti še streho adaptirati. Letos se nam je spremenil še obračun, tako da se nam še manj splača. Tretje je polnjenje. Če po delu greš po otroke, do trgovine in domov imaš še par ur "zastonj" elektrike. Pozimi ko je tema že ob 5 popoldan ne boš NIČ polnil "zastonj".

Nehaj se izmišljevati stvari!
nekdo se očitno ni slisal za obračun... Tudi če je mesečni, bo se vedno rentabilno, tut pozim...

Sam kot sem rekel, neumnost je precej huda bolezen.
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
898
277
63
V mislih sem imel uporabne dizle, torej ko so jim turbine gor našruafali in jim je eu politika dala pospešek proti koncu 90ih.
Po tej tvoji logiki so evji že tudi desetletja med nami
Spet si nekaj izmisljujes.. Dizli so bli ze od nekdaj uporabni... Kaj mislis da je leta 1974 tut vsak golf mel 120HP+, dizlca pa komaj 50?

In ja, tut če gledamo po tvoje 90ta... je to se vedno 20 let do peaka v 2015...

Uporabni masovni EVji so pa na trgu kaj... Dobrih 13-14 let? Mislim da jim gre nabiranje trznega deleza kr dobr, sploh ker zahtevajo kr precejsn miseln preskok, v primerjavi z dizlom, k zahteva sam drugo tankstelo pr tankanju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gasper008