Okolju prijazni avtomobili

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.494
5.891
113
Moj "MG" se je vozu odlično, k sn ga še mel...

Če se te prav spomnim iz sloteha, nisi imel eno izmed teh jajčk?

1723617319444.png



PS: a dupe je res steriliziral sina na švedskem?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.266
6.746
113
Kaj pa potem v nemčiji, ali pa pomurski AC? Pa tista proti novi gorici tudi koliko vem ni 130?

PS, 500km AC pri 130kmh že kar nekaj EVjev naredi...
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.137
9.257
113
EU
6500€ ti drzava senka. torej smo na ~20k€... In toyota za 25k je tle se vedn 5 jurjov drazja, ma pa sam 3 leta več garancije (za zdaj, verjetno bo tudi mg v evropi sel na 10 let garancij in 250kkm, kot je to ze drugot)... In potem bo argument za bencinsko toyoto kaj?
Argument za bencinsko Toyoto je, da iz Maribora pride čez Pelješki most, brez ustavljanja.
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
879
281
63
Če se te prav spomnim iz sloteha, nisi imel eno izmed teh jajčk?

Poglej priponko 90547


PS: a dupe je res steriliziral sina na švedskem?
Spomnis se narobe, to je bil Engineer_. ki je... well...poseben :)

Js v resnic nimam EVja (vsaj ne takega na 4 kolesih), ker ga za svoj usecase ne potrebujem. Bo nasledn daily driver EV? Skoraj sigurno. Ampak _danes_ kupit EV zarad sparanja, pa nima smisla za moj use case...
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
879
281
63
Argument za bencinsko Toyoto je, da iz Maribora pride čez Pelješki most, brez ustavljanja.

In čez Peljaski most gres vsak teden? Mogoče celo vsak dan? Gor in dol?

I thought so.. 650km verjetno redkokater EV odfura v enem kosu pri kulturnih hitrostih (grem stavit da kaksna model s ali lucid pure to zmorta) ampak kupit avto, k zmore nekaj takega mogoče enkrat na leto, je res neumnost.

Sj, a kombi tut kupis za celo leto, čeprav bos noter omare fural 1x na 5 let?
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
879
281
63
Kaj pa potem v nemčiji, ali pa pomurski AC? Pa tista proti novi gorici tudi koliko vem ni 130?

PS, 500km AC pri 130kmh že kar nekaj EVjev naredi...
Seveda jih nardi, sam povprečen alterovec dobi bozjasten napad, če bi more na poti do hrvaske obale stat 30 minut tistih 1x na lto k gre na dopust. Večina ostalih tako dolgih vozenj je pa itk zelo specifično (sluzba, ljubica na morju?) in pade zelo mali % ljudi, k to dejansko dela.

Sam itk, folk kupuje avto zarad sosedov in tistih 0.1% robnih pogojev, ne to kaj dejansko rabi 99.9% časa. As predstavlas da sosedi zvejo, da tvoj ev ne zmore več k 300-400KM dosega? Bos laughing stock cele vasi.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.137
9.257
113
EU
Pelješki most je samo merilo zmožnosti avta. Ni važno ali se vozim vsak dan tako, ali enkrat letno. Navadni dizelaš zmore še več, ne da bi bil za "enkrat na leto". Iz Janjine na Pelješcu sem se še vozil na kopanje do morja, vsak dan celi teden. Vse z enim tankom bencina. :cool:
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
879
281
63
Pelješki most je samo merilo zmožnosti avta. Ni važno ali se vozim vsak dan tako, ali enkrat letno. Navadni dizelaš zmore še več, ne da bi bil za "enkrat na leto". Iz Janjine na Pelješcu sem se še vozil na kopanje do morja, vsak dan celi teden. Vse z enim tankom bencina. :cool:

A potem tut kupis kombi, ker lahko nalozis celo hiso notr, v dizlskega karavana pa ne gre? Al ne... in zakaj ne?
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.367
959
113
Pelješki most je samo merilo zmožnosti avta. Ni važno ali se vozim vsak dan tako, ali enkrat letno. Navadni dizelaš zmore še več, ne da bi bil za "enkrat na leto". Iz Janjine na Pelješcu sem se še vozil na kopanje do morja, vsak dan celi teden. Vse z enim tankom bencina. :cool:
Merilo? Cigavo? Edin tvoje, dokler EV ne bo se to razbil, kaj bos pa pol? Letvico prestavu do kje, Tirane? Sam, da bos (verbalno) zmagu al kako? Ko rabis gres tankat al je slednje znak kake samo tebi znane slabosti al kaj? Sicer pa Janjina, nis mogu kej blizji morja najt? K da vijolce cez filter vohas...