Okolju prijazni avtomobili

mr_

Guru
20. sep 2007
9.283
2.671
113
Energetika se je po desetletjih laganega prodajanja, znašla pod pritiskom zahtev panelov in BEV. Sedaj po polni izgovorov, ne gre, se ne da, država mora plačati, itd. Plus da so polni odloženih kadrov kot vsa državna premoženja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: vogel in Najbolji

bev

Majstr
25. apr 2017
368
254
63
SEm že napisu pa enim ne potegne. 8 let imam ev brez težav. imam tudi se. in zdej bi me eni ki v ev še sedeli niso radi prepričali da sem se zajebu? sanjajte dalje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mags in Najbolji

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.501
1.006
113
SEm že napisu pa enim ne potegne. 8 let imam ev brez težav. imam tudi se. in zdej bi me eni ki v ev še sedeli niso radi prepričali da sem se zajebu? sanjajte dalje.

Pazi zdej, k se bojo ven vlekl ;)
Troleki, ki bi radi izpadli najpametnejsi na vsak nacin. Nimajo a vse vejo. Ker so ze sedel notr pa kak km prevozil. Parking boyi... In takim se naj verjame. Pol pa pokajene cike in podobne bedarije naprej mecejo... Retardiranci. Ne mores verjet... dobesedno.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.026
3.921
113


Darjan priklopil Teslo na SUC??
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.501
1.006
113
Ti se brat nauč.
Ajde ne bluzi. Nauc se, da je vcasih bols bit tih kokr ego naprej tlact. Ti in teb podobni ste krneki. Vse veste a vidl niste. Ni cudno, da vas ne smirglajo. Smeh od ljudi. Stej cigarete Darjanu pa naprej mec. To znas, ostalo pa podn. Krneki scenariji k da scenarij za grozlivko pises. Ce bo Eav bo to pa to, konc sveta... Ajde oladi clovk, pust zadevi da se razvija. Itak nisi noben faktor, sam gobc vrtis.
 
  • Haha
Reactions: jest5

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Kitajci vklapljajo elektrarne na premog. Kitajce boli spolni organ za ekologijo in izpuste. Kitajci so pokupil vse kar je pomembno za EU kvazi zeleni prehod vključno z vsem kar je potrebno za polprevodnike. EU je naga in bosa. Energetika je pa še vedno precej direktna veda, jasna in preprosta. Zaenkrat še ni tehnologije, ki bi čudežno pokrila rastoče potrebe in hkrati zaprlo vse kar ni čisto s čem drugim kot turbino.
Sem kje kaj govoril o postopnem prehodu? Men ni jasen hiter prehod, kar 15 let je. Sam tisto pumpo mal naprej od Bosiljevega si daj v glavo. Pa mal na uč naštej litre nafte, ki se v samo 8 urah natočijo v tanke. Pol pa vse to pretvori v wate, pa bo hitr jasno.
Misliš da EU politike zanimajo rešitve? Oni majo rešitve v stilu našga novinarja, ki se je na hitr prekvalificiru v energetika.
Svet se spreminja in 15 let je zelo dolga doba. Dratarji, ki rešitev vidite samo v novih žicah, se boste pač morali naučiti, da se je treba malo hitreje obrnit, ne pa, da na enem projektu delate pol lajfa, kot doslej.
In digitalizacija krepko pohitri in zmanjša stroške potrebnih vlaganj v omrežje. V naslednjih recimo 10 letih vsaj za 20%.
Se pa strinjam, da EU dostikart naredi več škode kot koristi s svojimi "podporami" in idejami. Polnjenje EV bremzajo že leta ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.424
9.365
113
Svet se spreminja in 15 let je zelo dolga doba. Dratarji, ki rešitev vidite samo v novih žicah, se boste pač morali naučiti, da se je treba malo hitreje obrnit, ne pa, da na enem projektu delate pol lajfa, kot doslej.
In digitalizacija krepko pohitri in zmanjša stroške potrebnih vlaganj v omrežje. V naslednjih recimo 10 letih vsaj za 20%.
Se pa strinjam, da EU dostikart naredi več škode kot koristi s svojimi "podporami" in idejami. Polnjenje EV bremzajo že leta ...
Mal si kontradiktoren oziroma kot ti paše. Po eni strani bi vleku 32 kvadrat kable do polnilnice da bo zaprmej, po drugi strani pa praviš da novih kablov ne rabmo.
Ko boš lohk obesil škatlico na bajto in jo digitaliziral do te mere, da kablov več ne boš rabil, pol lohk sanjaš dalje. Ni to tko kot pr teb, jutr bomo začel prodajat eno drugo škatlco, hitr nabluziš prodajno zgodbo in gremo. Nadgradnja omrežja ne gre s tipkovnico kot si ti navajen, ampak z bagrom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.026
3.921
113
Mal si kontradiktoren oziroma kot ti paše. Po eni strani bi vleku 32 kvadrat kable do polnilnice da bo zaprmej, po drugi strani pa praviš da novih kablov ne rabmo.
Ko boš lohk obesil škatlico na bajto in jo digitaliziral do te mere, da kablov več ne boš rabil, pol lohk sanjaš dalje. Ni to tko kot pr teb, jutr bomo začel prodajat eno drugo škatlco, hitr nabluziš prodajno zgodbo in gremo. Nadgradnja omrežja ne gre s tipkovnico kot si ti navajen, ampak z bagrom.
Lahko pa napetost dvignemo na 300 V ena faza, in bo tok manjši, preseki manjši in vse bo bliskalo.

Screenshot_20240621_074358_Bing.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.924
10.334
113
malo nazaj na dejanska vozila, realni svet...klikam po avtomaniji..

75kilo

70kilo

pa to je srednji rang avta,,,,faking šit ni to Nek A6 ali S in tako naprej....

tu smo..in se gremo elektriko.
 
  • Haha
Reactions: jonny77

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.734
818
113
Mal si kontradiktoren oziroma kot ti paše. Po eni strani bi vleku 32 kvadrat kable do polnilnice da bo zaprmej, po drugi strani pa praviš da novih kablov ne rabmo.
Ko boš lohk obesil škatlico na bajto in jo digitaliziral do te mere, da kablov več ne boš rabil, pol lohk sanjaš dalje. Ni to tko kot pr teb, jutr bomo začel prodajat eno drugo škatlco, hitr nabluziš prodajno zgodbo in gremo. Nadgradnja omrežja ne gre s tipkovnico kot si ti navajen, ampak z bagrom.

Nobene kontradiktornosti, do polnilnice znotraj hiše debele kable, ampak teh špic bajta ne bo vlekla iz omrežja, ampak iz sistema SE in hranilnika, če bodo pač pogoji za to. Če jih ne bo bo pač polnilnica delala z nekimi 6 kW namesto 22 kW, kapiš?

To je sicer luksuz, ki ga prodajalci teh zadev skušajo prodati, meni ga sicer ne bodo, ker mi dol visi za moč polnjenja 22 kW, če je avto iztak celo noč priklopljen.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.623
6.868
113
kdo pr .... potrebuje 22kW za polnit doma?

Tu je folk čisto v zmoti, navadni šuko je dovolj, a razmišljajo o dodatnih polnilnicah in ne vem še čem...
 
  • Haha
Reactions: jest5

shootek

Fizikalc
3. sep 2007
898
90
28
select 1 from dual;
Kot recimo? Prosim za konkretne podatke s primerljivo opremo.

Superb L&K 2.0 TDI
dodatna oprema
Asistenčni paket Plus
Družinski paket
Infotainment 13" Plus
Zimski paket Plus

Cena 48.238,42 € (limizina je 47.088,35 € ) Malo sem upošteval popusta pri zgornji oceni, pa mislim, da bi se dalo več kot 3k dobit.

Priključni hibrid je pa 52.312,53 €
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in sajkek

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.424
9.365
113
Nobene kontradiktornosti, do polnilnice znotraj hiše debele kable, ampak teh špic bajta ne bo vlekla iz omrežja, ampak iz sistema SE in hranilnika, če bodo pač pogoji za to. Če jih ne bo bo pač polnilnica delala z nekimi 6 kW namesto 22 kW, kapiš?

To je sicer luksuz, ki ga prodajalci teh zadev skušajo prodati, meni ga sicer ne bodo, ker mi dol visi za moč polnjenja 22 kW, če je avto iztak celo noč priklopljen.
Ti ne kapiš poante.