Okolju prijazni avtomobili

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.719
10.182
113
Mene kar boli ko berem take neumnosti. Ok če jih piše neki darjan ali zahojeni hojnik, oba s skupno zmogljivostjo 2 dag mozga, je to ena stvar. Ko pa to piše neki CEO pa je to zaskrbljujoče. Čeprav mu je to biznis, enostavno ne moreš imeti rajo za f00kjeno.

Torej gremo čisto počasi in pri tem upoštevamo samo zdravo kmečko pamet in gole osnove povpraševanja/ponudbe.

Q4 so katastrofalno padle cene. Razlog? Bojda ker ni subvebci v nemčiji.
Zdaj pa zdrava kmečka pamet: skupni trg imamo že desetletja. Po tega audija si lahko pride francoz, belgijec, španec,....in še vsaj 20 drugih.
In če bi prišli, cena naenkrat več nebi bila ugodna, ker bi ga vsi hoteli in bi cena hitro narasla. Ampak noben ne pride po njega.

Tako preprosto je to, ampak če nek ceo tega ni sposoben razumeti, kako bo to neki darjan razumel
CEO bedina...ko si to bral po forumih je bilo samo za kokice... pa kaj vse je on imel in ima, in njegov foter in vse skup..
Tak da precej rezerve vzet.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.719
10.182
113
čez dve 3 lete pa 20 kilo ?
 

dask

Majstr
21. sep 2023
382
409
63
Z Etroni imajo kup težav... sodelavec ga ima več na servisu, kot doma, še največ se vozi z nadomestno Enyaq in pravi, da jih pozna še kar nekaj takih. Imel je že vse, od vode v prtljažniku do nepolnjenja baterije, avto je po tedne skup na servisu. "Ne bih ga ni štapom"....
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.719
10.182
113
maš rekorderje, prvi etron 56x al neki takega na servisu. Jaz bi ga še ene mesec vozakal tja potem pa skozi šajbo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.856
9.532
113
darjan
To si pozabil nalimat:
The fall was led by a "historic decline" in sales of in battery-powered electric vehicles (EVs), the VDIK car importers' federation said, which plunged by 68.8 percent to just over 27,000 units.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.432
1.174
113
pa dobro no... saj je logično.... če recimo danes lahko kupuš mg iz 31k€ za 25k€ in potem ukinejo subvencijo... noben pri zdravi pameti nebo dal 31k€ za nekaj kaj je bilo še včeraj 25k€.
 
  • Všeč mi je
Reactions: LarryClay

mr. snick

Majstr
5. mar 2020
299
395
63
Glede na to, da je mg4 nekaj najboljšega po narezanem kruhu bi jaz dal 31k, ali pa še kakšen evrček več, saj z vsako vožnjo prišparam in med vožnjo slišim, kako mi prihranek raste. Peljem se pa dosti bolje kot s kakšno premijo. Električni avto FTW.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.928
1.816
113
Iz članka
"The electric slump was partly down to a comparison effect with August 2023, when drivers rushed to buy EVs before certain government subsidies ran out."

Se še dobro spomnim ev loverjev lani ob tem času: to je to, eksplozivna rast bo iceje povsem izrinila in zdaj bomo še samo evje kupovali.

Jaz šlogar pa že dolgo pravim, evji uspevajo samo pod free money pogoji in prisilo. Brez zastonj kreditov in subvencij so mrtvi.

Mimo evjev pa je stanje v Nemčiji solo proizvod komplet nesposobne woke vlade. Težko si zamisliš da je na kupu lahko taki kup nesposobnih idiotov. Če spremljate njihove medije ste verjetno opazili, da je najbolj zaskrbljujoče, da se jim ne sanja kako probleme rešit. Olaf celo meni da problemov sploh ni
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.467
6.809
113
Če je pri EV problem samo cena, kot trdiš, potem se ni bat za uspeh...s povpraševanjem se niža tudi cena, in prišli bomo do točke, ko subvencije več ne bodo potrebne pa boš dobil P206 za 10k, EV seveda.