Okolju prijazni avtomobili

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
860
275
63
Niti ne gledaš prav. Treba je gledati TCO, na kar pa bistveno vpliva preostanek vrednosti po 6ih letih. Tega pa verjetno še Bog ne ve.
Ampak imaš prav. EVji niso več nesramno dražji od ICEjev, sploh pri cenejših. Ampak to je zaradi subvencije. Če gre ta stran, se bo pa Nemčija zgodila.

Če gre subvencija stran po celi evropi, bodo tudi osnovne cene mogle it temu primerno dol. Že sedaj se bolj slabo prodajajo (eni in drugi) kaj šele potem.

Ampak gledamo situacijo ta trenutek, in ta trenutek subvencija je... In all in all je EV v tem primeru pač cenejši. Depreciacija gor ali dol. Dvomim, da bo Cupra tolk več zgubila na vrednosti po 6 letih (proti golfu) kar se nebi mogl prinest not z cenejšim energentom, cestnim skladom in servisi...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.363
9.853
113
Po čem? Oba spadata v isto klaso (C segment). Oba imata "avtomatik" (s tem da je pri cupri neprimerno bolši "avtomatik") oba sta od iste grupe.. Aja cupra ma gratis webasto.. to bi verjetno stal pr golfu kake 5 jurjov dodatne opreme...
noter že pogledaš, vidiš da je born odlitek iz enga kosa. cenen polizdelek. tako da...
 

mr. snick

Majstr
5. mar 2020
291
395
63
Born nima najpomembnejše stvari v teh časih: aktivnega radarskega tempomata, niti ne moreš doplačati v tej akciji. Medtem ko Golf ima to serijsko.
 

dask

Majstr
21. sep 2023
318
345
63
Ostaja še strah, kaj z rabljenim EV... trenutno prodaja ne kaže najbolje, razen redkih izjem. Trgovci se jih bolj kot ne branijo, v račun ne želijo vzet, na trgu pa se tud ne premakne kaj velik. Se mi zdi, da je trenutno mal v enem krču vse skup. Noben ne upa tvegat.
Iz firme pa vidim, da konkretno padajo tudi naročila za nove. Nemci so na dopustih, precej firm ima avgusta podaljšane kolektivce, naročila od septembra do decembra pa so trenutno na nivoju minus 20-30 % v primerjavi s prvo polovico leta....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Marxon

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.363
9.853
113
Itak potrebno bo povsem modularna in standarzirana baterija oziroma modul ne vem 10 celic, ki se da enostavno diagnosticirat in menjavat... v tej smeri gre baje pižo...in to bi bil precejšen korak naprej, k transparentnosti in servisiranju in oceni bodočega stroška. Tako cez 5 let baterija ne bo hin ampak bo strošek enega večjega servisa da se pomenja par črnih ovc v modulu za mali denar in da je avto na kanalu 1 šiht in ne 3 mesece pa grožnje s stroški v rangu par 10k €...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.232
6.746
113
Ostaja še strah, kaj z rabljenim EV... trenutno prodaja ne kaže najbolje, razen redkih izjem. Trgovci se jih bolj kot ne branijo, v račun ne želijo vzet, na trgu pa se tud ne premakne kaj velik. Se mi zdi, da je trenutno mal v enem krču vse skup. Noben ne upa tvegat.
Iz firme pa vidim, da konkretno padajo tudi naročila za nove. Nemci so na dopustih, precej firm ima avgusta podaljšane kolektivce, naročila od septembra do decembra pa so trenutno na nivoju minus 20-30 % v primerjavi s prvo polovico leta....
Lahko mene vprašaš, še nisem imel novega avta in zadnji trije so bili "EV" - vsi torej rabljeni, vsi z veliko km za slovenske pojme. In vsi bp glede baterije.

Strah je odveč.
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
860
275
63
Born nima najpomembnejše stvari v teh časih: aktivnega radarskega tempomata, niti ne moreš doplačati v tej akciji. Medtem ko Golf ima to serijsko.

vzameš tanov model z 59kWh baterijo in dobiš aktivni tempomat ze serijsko. Je pa res jurja drazji kot star model, ampak še vedno 2k cenejši od golfa, če financiraš...

Da o tem, da ma Born 2x več konjev, sploh ne govorim. 2x....
Zgleda golf za "25k" zelo slaba šala.
 
22. jul 2007
13.126
1.474
113
123
Ne stanejo 15 (razen kvečjemu oskubljene varijante z volanom in štirimi kolesi), ampak so kar okrog 20 jurjev že :(. Žal je inflacija naredila svoje, hkrati so pa še izkoristili proizvajalci korono, ukrajino, itd. za dvig cen. No, če se bo vse sesulo, potem znajo res priti nazaj na 15 jurjev s popusti, ker nihče ne bo mogel kupiti kaj več.
Je pa vprašanje, koliko dobička bodo lahko sploh delali na teh majhnih kanticah.
Tole je referenca za ceno;)
 
  • Haha
Reactions: vogel

ViLiam

Fizikalc
11. jan 2022
275
-434
28
x3

Pa ne samo mobisux in alter, se kje drugje. Nepomembni za cas zabijat forumi ipd - isti vzdevek. In samo enega, btw...
:valjamse:
No sem malo čakal kdo vse se bo pofočkal.
Trije so prav pametni (tebe ne štejem vmes) od tega jih polovica laže tako da vemo kje smo :fredi:.
Nč bat dobro vemo, kdo je kdo. In se ve za koga sem govoril in nobeden od tistih nima jajc :zaljubljen:
 
  • Haha
Reactions: jest5