Okolju prijazni avtomobili

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.942
9.630
113
še kosilnica za 2 do 5 kilo ne zna sama brez žice 100% normalno in ponovljivo pokosit neko trato v dost omejenem in kontroliranem okolju, tule bi pa se šli FSD.
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK

Steve

Guru
13. avg 2007
9.818
1.723
113
Črni oblaki...že ob tako mizerni prodaji, kljub subvencijam, pritiskom, grožnjam, je cancel 2035 pred vrati in s poceni kitajci ne bo nič.

Res ne razumem zakaj, če pa so bojda v vseh pogledih superiorni proti smrduhom, vzdrževanje je praktično nula, pa še štrom je zastojn?

Darjan? Ali pa oni drugi debyl?
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.923
3.447
113
40
Lj
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

Steve

Guru
13. avg 2007
9.818
1.723
113
To je ta svobodna ekonomija, USA style. Ko ti gre slabo začneš omejevati konkurenco.

Jasno da. Tehnološko so nas pustili zadaj. Ampak to si je težko priznati. Rajši si izmislimo neke zgodbice o subvencijah cpp in se gremo protekcionizem.
Ker našli so toliko dokazov o teh subvencijah kot bush prepovedanega orožja pri sadamu
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.990
6.692
113
Samo goriva se enako “obdavci” kot je elekrika pa je ze zacetek. Potem pa samo visanje cene le-teh pa bo. Me zanima kdo bi se vozil ICE ce bi bil liter 4-5€
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.818
1.723
113
Samo goriva se enako “obdavci” kot je elekrika pa je ze zacetek. Potem pa samo visanje cene le-teh pa bo. Me zanima kdo bi se vozil ICE ce bi bil liter 4-5€

Pa ti je jasno kaj se zgodi z gospodarstvom pri 5€/l? Sesede se. Gre tudi tvoja služba in vsi gremo v jame. Kar je sicer ultimativni cilj zelenih kmerov.

Na drugi strani pa...če od danes naprej ne prodajo niti 1 evja več, to nikjer noben ne bo opazil. Ker je slepo črevo razvoja. Za nišni razred ok, potem pa počasi konec
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.269
759
113
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.919
3.945
113
Ja samo kako bomo dosegli 2035, če ne bo poceni evjev?
Še slabše bo ker so tile taisti kitajci tudi v segmentu ICE zadnje čase udarili precej po EU. Geely, MG ipd. prodajo vse več ICE avtov in so daleč premočno konkurenčni v EU za to kar ponujajo. Nek MG (SAIC) ima 10+ salonov v sloveniji, če ne bo konkurenečen z električnim MG 4 bo pač za isto maržo prodal dva bencinska ZSa. Kar jim sploh ne bo težko ker stanejo manj kot nek clio, ponujajo pa precej več.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.990
6.692
113
Pa ti je jasno kaj se zgodi z gospodarstvom pri 5€/l? Sesede se. Gre tudi tvoja služba in vsi gremo v jame. Kar je sicer ultimativni cilj zelenih kmerov.

Na drugi strani pa...če od danes naprej ne prodajo niti 1 evja več, to nikjer noben ne bo opazil. Ker je slepo črevo razvoja. Za nišni razred ok, potem pa počasi konec
Gospodarstvo je itak subvencionirano oar se tice goriv
 
  • Haha
Reactions: jest5

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.763
5.711
113
Pa ti je jasno kaj se zgodi z gospodarstvom pri 5€/l? Sesede se. Gre tudi tvoja služba in vsi gremo v jame. Kar je sicer ultimativni cilj zelenih kmerov.

Na drugi strani pa...če od danes naprej ne prodajo niti 1 evja več, to nikjer noben ne bo opazil. Ker je slepo črevo razvoja. Za nišni razred ok, potem pa počasi konec

Mah...saj si brihten:
- tako kot je olje druga cena kot dizel
- če ne gre podražit dizla, gre fino podražit adblue
- imaš različne cestnine in registracije - komot narediš drugače za EVje in ostale, saj je tudi za dizelaše drugače kot za bencinarje
- prepoved v določena mesta z ICE (občine dobijo več denarja na račun zelenega prehoda, tudi EU, če je res volja)
- uvedeš kaki par/nepar za "smrduhe" (v narekovajih, ker jaz ne mislim, da so, ampak tako bodo predstavljeni)
-...

da se na več koncih po malo, pa je na koncu veliko. potem pa še na veliko objaviš, da gredo novi davki v subvencije za EV (pa tudi, če ni res, tak je namen...)

prepovedi res niso tok efektivne, ker se folk takoj punta. po tošlu in komoditeti pošlataš, pa je narod sam sebi pameten in ne zatiran, ker je predjal na EV. ali pač karkoli bo že "in" in kamor se bo želelo narod usmeriti. Saj je vseeno...
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.763
5.711
113
Janezu ne... Ampak janezov je malo. Kot si se izrazil, mrtvi ljudje skordane. Maji, Vali, Niki so pa druga zgodba...
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.165
5.287
113
Samo goriva se enako “obdavci” kot je elekrika pa je ze zacetek. Potem pa samo visanje cene le-teh pa bo. Me zanima kdo bi se vozil ICE ce bi bil liter 4-5€
Me zanima kaki kruh, solato in meso bi ti kr3ten jedel, ko bo nafta 5 eur. Oprosti izraziu, ampak res ne morem drugače napisat. Vidiš samo tvoj free suc in čiato nič drugega. Omejen si kot en 5 letnik.