Okolju prijazni avtomobili

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.727
5.688
113
no... to je recimo 450€ tank namesto današnjih 70€. Že 70€ je marsikomu danes problem in ne mi govorit, da bi kdo izmed vas colal 450€ na tank in se enako vozil kot sedaj. Če gre v to smer, gremo vsi z ICEja. Eni na EV, drugi, ki ga nečejo niti mrtvi, pa na javni prevoz.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.145
5.287
113
no... to je recimo 450€ tank namesto današnjih 70€. Že 70€ je marsikomu danes problem in ne mi govorit, da bi kdo izmed vas colal 450€ na tank in se enako vozil kot sedaj. Če gre v to smer, gremo vsi z ICEja. Eni na EV, drugi, ki ga nečejo niti mrtvi, pa na javni prevoz.
No pa vsi vemo, da se to ne bo zgodilo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jest5

sad

Guru
24. avg 2007
20.607
9.279
113
Zanimivo. 2 leti nazaj polna usta EVjev, kako bodo gldi, gldi ICEji šli v pozabo in bodo proizvajalci fuLL green, eko, happy, happy sekta, sedaj pa :eek:.
Pa ni edini, vsi veliki se učijo konkretnega veslanja nazaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

jest5

Guru
18. avg 2007
25.453
-8.404
113
no... to je recimo 450€ tank namesto današnjih 70€. Že 70€ je marsikomu danes problem in ne mi govorit, da bi kdo izmed vas colal 450€ na tank in se enako vozil kot sedaj. Če gre v to smer, gremo vsi z ICEja. Eni na EV, drugi, ki ga nečejo niti mrtvi, pa na javni prevoz.
Ja lej, določeni bi.

Ampak o tem je brez veze govoriti, ker nafta/bencin ne bo imela take cene(ok, bo po kake 30 letih fejst inflacije, samo takrat bo 10€ vrednih en krščen duš).

Praznoglavemu darjanu ne potegne v glavi, kje vse se bo poznal dvig cene goriva za manj kot 1€. Kaj šele 5+
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in MrDaco

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.727
5.688
113
odgovor je bil na:
Ni panike, tudi če bo po 10€ na liter.
Za razliko od tebe, ki boš cvilil, kot prašiček na kolinah, ko bo konec tvojega zastonj švercanja

bi bila panika...

rahla panika bo pa že pri dobrih 2, ko bo en povprečen tank čez 100€. prav deleč ne bo, čim Golob spet spusti regulacijo.

In zakaj bi bila nafta tako draga?

ker gre to lepo z roko v roki z agendo zelenega prehoda. edini razlog, ki ga rabiš. govorim že od 2€/L, pustimo 10 in opletanje kar nekaj nekaterih.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.790
1.695
113
Zanimivo. 2 leti nazaj polna usta EVjev, kako bodo gldi, gldi ICEji šli v pozabo in bodo proizvajalci fuLL green, eko, happy, happy sekta, sedaj pa :eek:.
Pa ni edini, vsi veliki se učijo konkretnega veslanja nazaj.

1/3 bodo preusmerili v smrduhe? Gremo stavit da bo naslednje leto pisalo 2/3?:evil:
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.727
5.688
113
mene so včeraj podučili, da gre EV ne le v stroške in da mi ni treba bonitete kupovat, ampak celo v olajšavo (40%) nabavne cene. Žal sem pozabila vprašati, kako naj jaz zaračunam svojemu sp polnjenje doma, da imam tudi energijo za strošek.

1/3 bodo preusmerili v smrduhe? Gremo stavit da bo naslednje leto pisalo 2/3?:evil:

upam... v spregi z zelenim prehodom vnaprej, ker bo potem zgornji odstavek zame še dolgo veljal. Vsaj za čas bonitete bi bilo fajn...

ostali jako pametni pajaci pa se tolkajte dalje, enčeš jaz lahko 10€/L plačam. Take rabimo :zmaga:
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.929
6.660
113
In zakaj bi bila nafta tako draga?
Emisijski kuponi?

 
  • Haha
Reactions: jest5

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.033
9.118
113
EU
Mah...saj si brihten:
- tako kot je olje druga cena kot dizel
- če ne gre podražit dizla, gre fino podražit adblue
- imaš različne cestnine in registracije - komot narediš drugače za EVje in ostale, saj je tudi za dizelaše drugače kot za bencinarje
- prepoved v določena mesta z ICE (občine dobijo več denarja na račun zelenega prehoda, tudi EU, če je res volja)
- uvedeš kaki par/nepar za "smrduhe" (v narekovajih, ker jaz ne mislim, da so, ampak tako bodo predstavljeni)
-...

da se na več koncih po malo, pa je na koncu veliko. potem pa še na veliko objaviš, da gredo novi davki v subvencije za EV (pa tudi, če ni res, tak je namen...)

prepovedi res niso tok efektivne, ker se folk takoj punta. po tošlu in komoditeti pošlataš, pa je narod sam sebi pameten in ne zatiran, ker je predjal na EV. ali pač karkoli bo že "in" in kamor se bo želelo narod usmeriti. Saj je vseeno...
Ti si mogoče kakšna podjetnica, ali sp, ker me čudi takšen način razmišljanja.
Podražit in prepovedat zna vsaki brezveznjak, za obratno je težje, ker rabiš znanje in šolo.
 

mr. snick

Majstr
5. mar 2020
276
383
63
Najbolj pametna vsepovsod. Po novem še kripto strokovnjakinja, avto že pa zadnje 3 leta kupuje in preračunava, po petih letih mogoče bo kaj. :valjamse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.727
5.688
113
Kako 3 leta? Jaz preracunavam skos vse. Kupujem, ne kupujem, ni kaj kupovati, ampak je v cifrah - jaz preracunavam.

Kupila bom pa... Tudi ze veckrat povedala, kdaj. Tvojih 5 let takoj vzamem. Mogoce se bom pa tu zmotila, kje se pa žiher :zmaga: