Okolju prijazni avtomobili

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.740
6.623
113
Mojster, kaj pa je za tebe "opravek" in kaj "đabe"? tudi službe ne rabiš imet, lahko greš offgrid sredi kočevskega gozda. Če pa furaš mulca na trening je to opravek ali đabe?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.458
4.569
113
Ker sem ravno v fazi brskanja in iskanja novega avta, sem malo spremljal tudi naše avto kanale in moram reči, da so me kar negativno presenetili.
Elektrika na elektriko, vse ostalo sploh ne obstaja. Še najbolj me je zmotil stavek: Hibrid ali motor na notranje izgorevanje je za tiste, ki pač živijo v blokih in še nimajo možnosti priklopa ter za tiste, ki si električnega avta ne morejo privoščiti.

Torej po domače za blokarje in reveže, vsi ostali pa bi morali izbirati izključno elektro avto. Me zanima koliko "novinarčkov" si lahko privošči električni družinski avto ali dva in imajo postavljeno hišo s polnilnico.
 
  • Všeč mi je
Reactions: trance0

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.740
6.623
113
Danes videl obcestni plaka da je cupra za 28k

Saj to pa je že skoraj free, glede na današnje plače alterašov?
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: trance0

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.740
6.623
113
no..saj piše z odbito subvencijo, ampak to itak jo vsak dobi, ali?

hja isto ne more bit kot klio, če je boljši in ceneje se lahko voziš/vzdrzujes?
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: trance0

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.458
4.569
113
Sam sem recimo precej prodajal idejo električarja doma za drugi avto (žena primarno, občasno jaz). Srednja velikost, višji, ne ravno najbolj švoh, precej zahtev glede opreme (el. nastavljivi sedeži s spominom, ogrevani sedeži in volan, avtomatik,..), avto mora zgledat. Pa je izbira smešno (draga) proti ICE verzijam ali hibridom.

Konec dneva mi prileti mimo kolega v Kia Sportage, opreme ni da ni, celo zgleda dobro, tudi notri, prostora veliko, avtomatik, ICE motorizacija ok, hibrid tudi lahko, celo priključni (a je cena že smešna za Kio), 7 let garancije, torej ti je dokaj vseeno, če kaj crkne, cene servisov niso nore, skratka težko najdem kaj blazno proti takemu avtu, razen, da je Kia. Elektro alternativa za vse to in tako ceno? Ja, mali mlinček od Cupre.

Ni še to to.
 
  • Všeč mi je
Reactions: trance0