Okolju prijazni avtomobili

27. jan 2022
5.203
1.942
113
Če smo že pri takih blesavih primerjavah, dajmo samo za 5 sekund še zraven možgane vklopit...pcji so bili 100x boljši in cenovno dostopni širši raji. Evji niso nič od tega.

Glede novice...to ni novica, ampak šloganje.
No, no.
Za moj prvi PC (tam enkrat 1992/93), kupljen pri Majdiču in prešvercan iz Avstrije s strani pripadnika SV (so mu rekli, da bo sedaj vse na računalnikih in naj si nabavi - on pa vzdrževalec - malar po domače) sem prodal registriran, vozen Citroen DAK - tovorna Diana (primerjaj z Berlingom) in dodal še nekaj "drobiža" + potem mi je kolega, asistent na FERI v MB naložil gor DOS + nekaj za tekste pisat.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.568
10.165
113
kod Džej-Zija
No, no.
Za moj prvi PC (tam enkrat 1992/93), kupljen pri Majdiču in prešvercan iz Avstrije s strani pripadnika SV (so mu rekli, da bo sedaj vse na računalnikih in naj si nabavi - on pa vzdrževalec - malar po domače) sem prodal registriran, vozen Citroen DAK - tovorna Diana (primerjaj z Berlingom) in dodal še nekaj "drobiža" + potem mi je kolega, asistent na FERI v MB naložil gor DOS + nekaj za tekste pisat.
Je morala bit tvoja Diana zelo razlupana. V tistem času sem tudi jaz svojega prvega dobil pri Mlakarju v Borovljah in švercal čez mejo. Cena okrog 2500 DEM. Daleč od stroška resnega avta. Pa je bil za tiste čase hud, je imel VGA kartico, ne samo CGA.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.951
9.135
113
To je enaka diskusija, kot leta 1985, koliko tipkalnih strojev se bo prodalo. Vsak dan manj. Že leta 1995 skoraj nič.
In če nisi reagiral že leta 1985, te leta 1995 ni bilo več.

Nove novice iz Volkswagna, EV že za 20 jurjev € za leto 2027.
Ali pa leta 2001 koliko foto filmov se bo še prodalo leta 2008. Samo ena tini mini razlika je. Teh tehnologij ni noben forsiral s subvencijami in glupimi prepovedmi, so bile enostavno uporabnejše, naprednejše. Tega pa za EV ne moreš trdit. Je še zelo daleč od tega, da bi bil udobnejši in uporabnejši od ICE, pa če se na glavo mečeš.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.005
6.699
113
kalbo na kak način pa se sedaj puvajo bajte in kaj vse mora biti v GD, da se ga sploh dobi...(ogrevanje kakšno, ne bilokako ampak točno kakšno, fasada točno kakšna, ipd)
 
27. jan 2022
5.203
1.942
113
Je morala bit tvoja Diana zelo razlupana. V tistem času sem tudi jaz svojega prvega dobil pri Mlakarju v Borovljah in švercal čez mejo. Cena okrog 2500 DEM. Daleč od stroška resnega avta. Pa je bil za tiste čase hud, je imel VGA kartico, ne samo CGA.
Malo te spomin zapušča - nova najcenejša KIA je bila takrat enkrat 8.999 DEM.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.005
6.699
113
Torej to vse je zapovedano in strani države in zato se tako sedaj gradijo hiše in ne zaradi tega, ker bi bilo ceneje/ugodneje in je folk to sam pogruntal. Enostavno jih je država prisilila.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.591
1.396
113
Iskajoč brata
Eh, tale šiba je tako ko davki.... drugi udarite, samo mojega ne in ne mojega obnašanja/nepremičnin/hobijev/avtov/......

tisti ki najemajo stanovanje vpijejo: davek na nepremičnine,...
tisti ki so veseli na avtobusu vpijejo: davek na avte
športniki: davek na kadilce in debele
debeli: davek na športne poškodbe

Darjan bi bil najbolj srečen, če bi šiba padla na dizle in bencine... vse za "okolje"
Tovornjaki/ladje/avioni.... eh to ne, ker kupujemo robo iz pol sveta, radi skočimo v london na kavo,.....

Tepeni bomo pa mi.... tako kot sedaj pijemo iz "papirne slamice"... Vse za ekologijo, plastika pa na vsakem koraku...
 

LarryClay

Majstr
10. feb 2023
985
1.006
93
S papirno slamico ne bi bilo noč slabega.
Problem je le, da industrija povsod zavleče neke izjeme. Tudi slamice so sicer iz papirja, vendar z dodatkom plastike.
Industrija plastike, pa itak že desetletja laže o reciklabilnosti slednje.

Isto je z avtomobilsko in naftno industrijo. Vsi so zavezani k nečem, realnost pa vsako leto večja produkcija smeti, onesnaževanja in tudi CO2 emisij.

Pač subvencije tem segmentom se morajo nehat. Za socialce se naredi javni prevoz. Ostali pa naj sranje naokrog pač plačajo.
Če bo kaka avto fabrika ali rafinerija gagnila, pa naj kar. Čez par let bo pozabljena reč.

V civilizaciji v glavnih mestih realno ne potrebujejo avtov. So luksuz. Ker lahko brez tega prideš povsod v relativno malem času in za relativno mali denar.
Amerika pa zame ni civilizacija. So sto let za luno počasi. Še tisto cest, ki so jih na veliko zgradili tekom 1950ih počasi propada, da jih bo kmalu Albanija prehitela.
Vse za nizke davke in korporativne dobičke ter potuho avto industriji, ki jim itak odmira in je nerešljiva.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.005
6.699
113
Ko bo prisel naravni davek zaradi co2 ne bo nobena kazen pomagala. Zato se pac ene stvari mora prepovedat, druge pa se lahko obdavci (recimo kajenje, alkohol, sladke pijace)