Okolju prijazni avtomobili

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
DDV je stvar proračuna, subvencije so izvenproračunske.

Ali je fajn, da so nižali proračun ... Hmmm ... Na prvo žogo sicer ne, ampak če bi hoteli ostati na istem ob nižjih prilivih v sklad (ki so posledica predvsem nižje porabe elektrike zaradi korone), bi morali pa kakemu drugemu programu vzet. Sam sicer menim, da bi morali za EV povečat, ne manjšat, pa manjšat za stavbe, ampak kdo drug ima pa verjetno ravno nasprotno mnenje.
iz kje pa pride subvencija če ne iz proračuna?
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Pri premiku iz utekočinjenih dinozavrov proti elektriki se je treba zavedati, da se s tem premikamo iz omejenega vira, ki ga pri nas dejansko ni, na vir energije, ki ga dolgoročno lahko povsem proizvajamo v Sloveniji.
In tako da namesto da gredo milijarde na bližnji vzhod za financiranje vojn in terorizma, lahko te ostanejo povsem doma.

Torej ni v igri samo ekologija, temveč strateški dolgoročni interesi, kako smo lahko samooskrbni. Za Slovenijo je bolje da postavimo NEK2, kot da pumpamo Savdsko Arabijo.
S tem da v prihodnjih desetletjih prihajajo premiki na področju vodikove fuzije in potem bo cena proizvodnje elektrike še dodatno drastično padla.

Vse nove formulacije avto baterij, pa itak že drastično znanjšujejo potrebne količine kobalt. Nekatere so že cobalt free.
Ista panika je bila 12 let nazaj z magneti za elektro motorje, ko so Kitajci navili cene redkih zemlja. Odziv avto industrije je bil, da danes elektro motorji teh skorajda nimajo več. Kar je bil nekoč nepremostljiv problem, danes ni več problem.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.202
4.672
113
Proizvodnja elektrike v NEK je toliko povsem "slovenski" proizvod kot bi bil bencin, če bi rafinerija stala v Sloveniji. Rudnik urana smo že dolgo tega zaprli, pa še zdaleč nismo imeli kompletne verige pri pripravi urana.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.299
3.408
113
Proizvodnja elektrike v NEK je toliko povsem "slovenski" proizvod kot bi bil bencin, če bi rafinerija stala v Sloveniji. Rudnik urana smo že dolgo tega zaprli, pa še zdaleč nismo imeli kompletne verige pri pripravi urana.
No to je res.
Ampak še vedno nam ostane nekaj naših rek in pa nekaj sonca ki sije na kitajske panele in nekaj vetra ki vrti nemško vetern ico.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.879
3.004
113
Proizvodnja elektrike v NEK je toliko povsem "slovenski" proizvod kot bi bil bencin, če bi rafinerija stala v Sloveniji. Rudnik urana smo že dolgo tega zaprli, pa še zdaleč nismo imeli kompletne verige pri pripravi urana.

Cena goriva je skoraj zanemarljiv strošek v primerjavi s proizvedeno elektriko kar pa za bencin ne bi mogel reči.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.202
4.672
113
Pri jedrski energiji samo preusmeriš od koga si odvisen. Rekel bi, da krepko več držav na svetu črpa nafto kot jih proizvaja jedrsko gorivo.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.879
3.004
113
Normalno da, uran ni premog da ga lahko v žepu nosiš. Ampak ponudbe je več kot povpraševanja pa tudi proizvajalcev je kar nekaj po svetu tako da bi brez ostal, verjetno prej brez nafte glede na pizdarije po svetu kot pa urana.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: novaa in Ginginova

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
nič ne gre mimo proračuna razen črnih fondov. to so vse prihodki v proračun. je pa lahko specialen proračun.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Ne bo držalo. To ni prihodek državnega proračuna. Posledično vlada zbranega denarja ne more preusmerit recimo v nakup Patrij ali mask po sedemnajstni ceni.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.327
9.063
113
mercedes elektro ofenziva v 2021

prvo EQS potem EQA in EQB...sledijo še EQE in EQS SUV, sledi še kopica e-SUVov EQG, EQGLC, itd


 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.841
3.362
113
40
Lj
A bo imel tudi toliko težav kot audi e-Tron? Koliko je garancije na to kvaliteto, samo 1 ali 2 leti?
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Hja a da... sem tudi jaz bil prepričan v to.

Sem pa debatiral z lastnikom e-trona (Norvežan), mu omenil, da si Audi pa dela sramoto z njim in da so kamera špegli slabši kot Tesla fehlerji pa mi je naložil ravno obratno. Pravi, da so Norvežani izredno zadovolni in je itak polno ex Tesla fahrerjev. Na svojem ima tudi kamere, nima težav in je zelo zadovoljen z avtom. Pravi da gor samo cca. 10% e-tronov s kamera ogledali v nemčiji pa okoli 50%!

Mogoče je pa iz Tesla kult zdaj ustvaril Audi kult in me zavaja, uglavnem njemu nimam kaj pametovat, ker si lasti e-trona in vsak dan lahko z drugimi lastniki stoji čaka na polnilnicah. :)