Ohrid

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
bregana 5hrk
ivanja reka, listek, lipovac 105hrk
šid listek, šimanovci plačaš..nekih 500din
bubanj potok listek, niš plačaš..dobrga jurja din
leskovac 250 din
vstop makedonija listek,

za makedonijo smer gevgelija so tri cestnine. vse razen makedonije gre s kartico in je najlažje. makedonija ni šla, če gre, je super.
postanki, predlagam OMW med BG in Nišem, tanjaknje v makedoniji, mogoče kak postanek čez hrvaško
če si čez dan mim niša, ogled čele kule
 

elrado

Pripravnik
21. apr 2008
350
0
16
Mogoče se komu sanja katere pumpe med Slovenijo in Ohridom so varne za postanek (čistoča WCja). Lansko leto sem naletel na par fenomenalnih in par takih da te je groza se peljati mimo (svinjarija). Na žalost pa nimam več pojma katere so bile OK. Vem samo za neko Oranžno zaseno pumpo (Srbija pot iz Makedonije domov). Cene so bile zasoljene a čistoča je bila super.
 

proteus

Pripravnik
25. nov 2011
709
2
18
MOL, OMV, LukOil pa mogoče na hrvaškem kakšna večja INA, ostalo je beee :D
 
Nazadnje urejeno:

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Kam bojo babe šle scat v grčiji na AC mi ni jasno, na Ignatii sta samo dva parkplaca z WC jem....
Drugače se najde MOL kje na poti? Eh, drugače računam poln tank pri nas in prvič tankat v MK, Lukoil je ok, pa makoil naj ne bi bil tako zelo slab. V grčiji je zelo dober shell.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.599
1.385
113
Emona / Carnium
KSZ
Ste do Ohrida pičili na Prilep-Bitola al' na Tetovo-Gostivar-Kičevo? Zanima me katera pot je boljša. Razlika v času in razdalji je minimalna. Mi gremo še 25km naprej od Ohrida, do Ljubaništa (kamp).
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Mi gremo šele avgusta, preko Tetova-Gostivar-Kičevo, tudi vračamo se po isti poti. Preko Prilepa in Bitole je cesta menda bolj zjahana.
 

elrado

Pripravnik
21. apr 2008
350
0
16
Danes zjutraj sem se vrnil iz že drugega počitnikovanja na Ohridu.
Same pošitnice (dobrih 16 dni) so izpadle še bolje kot prejšnje leto, ogledala sva si kar precej Makedonskih vasi, potopljeno cerkev v Mavrovem (trenutno je na suhem), sprehodila sva se po Skopju, povzpela sva se na Magaro (cca 2145m) in se nakopala v precej toplem jezeru.

O samih količinah odličnega žganja, vina in rib raje nebi govoril
smile-1.gif
. Nama pa je uspelo probati slavno Ohridsko postrv in Ohridsko Jaguljo (precej gotov sem da sta bili pravi), poleg belvic, klena (mislim da) in krapa. Od vin se mi osebno najbolj dopade T'ga za jug, žganja pa tako ali tako ločim le po tem če so mi dobra ali ne (nimam pojma kakšna so).

O samo prijaznosti in odprtosti domačinov pa bi tako ali tako lahko napisal celo knjigo. Nekaj neverjetnega se mi zdi, da te neka družina v Skopju sprejme na nočitev (brezplačno) kot bi te poznali že leta, in te pogosti kot kralja, da te druga družina v Ohridu povabi na piknik, kjer bodo prvič videli novega člana (nov dojenček v ožjem sorodstvu), te spet pogosti kot kralja in ti da vedeti da si vedno dobrodošel (no z njimi smo se družili že lansko leto).

O sami prijaznosti in družabnosti Andona in Tanje (apartma v Lagadinu kjer sva bila) pa tako ali tako ne vem kaj naj napišem, sta fenomenalna in lahko sta vzor mnogim turističnim delavcem kako se ravna z gosti (tudi to da je večina njunih gostov povratnikov pove nekaj o njima).

Tako da Makedonija še se vidimo!
 

drmr

Pripravnik
27. feb 2009
379
0
16
dolenska
Citat:
Uporabnik elrado pravi:
Danes zjutraj sem se vrnil iz že drugega počitnikovanja na Ohridu.
Same pošitnice (dobrih 16 dni) so izpadle še bolje kot prejšnje leto, ogledala sva si kar precej Makedonskih vasi, potopljeno cerkev v Mavrovem (trenutno je na suhem), sprehodila sva se po Skopju, povzpela sva se na Magaro (cca 2145m) in se nakopala v precej toplem jezeru.

O samih količinah odličnega žganja, vina in rib raje nebi govoril
smile-1.gif
. Nama pa je uspelo probati slavno Ohridsko postrv in Ohridsko Jaguljo (precej gotov sem da sta bili pravi), poleg belvic, klena (mislim da) in krapa. Od vin se mi osebno najbolj dopade T'ga za jug, žganja pa tako ali tako ločim le po tem če so mi dobra ali ne (nimam pojma kakšna so).

O samo prijaznosti in odprtosti domačinov pa bi tako ali tako lahko napisal celo knjigo. Nekaj neverjetnega se mi zdi, da te neka družina v Skopju sprejme na nočitev (brezplačno) kot bi te poznali že leta, in te pogosti kot kralja, da te druga družina v Ohridu povabi na piknik, kjer bodo prvič videli novega člana (nov dojenček v ožjem sorodstvu), te spet pogosti kot kralja in ti da vedeti da si vedno dobrodošel (no z njimi smo se družili že lansko leto).

O sami prijaznosti in družabnosti Andona in Tanje (apartma v Lagadinu kjer sva bila) pa tako ali tako ne vem kaj naj napišem, sta fenomenalna in lahko sta vzor mnogim turističnim delavcem kako se ravna z gosti (tudi to da je večina njunih gostov povratnikov pove nekaj o njima).

Tako da Makedonija še se vidimo!

A imaš mogoče kakšno sliko
cool-1.gif
 

nick

Pripravnik
3. sep 2007
131
0
16
Makedonci zase pravijo da so toliko gostoljubni da še turkov 500 let niso pregnali iz svojega ozemlja.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
Imaš kakšen naslov (www.) in cene od apartmaja kjer si bival?
Kdorkoli...ker drugo leto se odpravljam v Ohrid in je vsaka info. dobrodošla
 

elrado

Pripravnik
21. apr 2008
350
0
16
http://www.ohrid.com/villas/robinson-sunset-house.html cena je 10 eur po osebi. Apartma je malce ven iz Ohrida (naselje Lagadin).
Kuhinja je skupna, zjutraj ob kavaci pa lahko imaš pogled na jezero.

Soper izkušnje s tem apartmajem pa imava že vsaj dva Alterjevca.

Slike pa sledijo
smile-1.gif
. Ali se jih da naložiti direktno na alter ali je nujno nalaganje na kakega drugega ponudnika (shrani.si...)
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
Da malo obudim temo. Letos poleti se odpravljam v Ohrid. Vse tiste kateri so že bili tam, bi prosim za informacije.
Kje se v jezeru da kopati? So plaže povosd?
Najraje bi bil nekje v centru mesta, ampak me skrbi, da tam ni plaž? Prosim bi še za kakšen super apartma za 2/osebi.

Hvala
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.599
1.385
113
Emona / Carnium
V centru res ni plaže
smile-1.gif
Gradska plaža meni ni bila pretirano všeč. Odlično pa je na nasprotnem koncu jezera, v kampu Ljubaništa (vas je 4km pred albansko mejo), kamor se hodi kopat precej lokalcev z obeh strani meje.