Ohrid

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.639
146
63
Pisal sem za konkretno ribo+buteljka. Na naši obali te hitr cepnejo za tak denar.
 

bushi

Pripravnik
12. avg 2007
381
0
16
Obišči stran
Za tiste, ki se odločate še oz. ste že spodaj in spremljate temo
wink-1.gif


http://www.davidguetta.com/#/tour/date/info/7635

Tribini: 800 MKD

Parter: 990 MKD

Fan Pit: 1500 MKD (samo 1500 karti) = 25 €
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Ne vem no, ampak 3x ceneje nisem jedel ničesar.

Edino kaj je res poceni, so čevapi v starem delu in sicer dve porciji (ena s pet, druga s sedem čevapi), postreženo z nekaj zelenjave in dobrim kruhom. Zraven tudi dve pijači, miranda (ala fanta) in limonada. Skupaj 220 denara ali 3,6 eur.
grin1.gif


Drugače pa razlagajo kozlarije na siol.net, da je treba kupit ohridski biser. Ne kupujte tega sranja, ker imajo samo ponaredke.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
kar se tče ohridksega biser in da je vse ponaredek ni res.je pa res da boš odštel za pravega kar precej € in dobiš ga samo pri dveh družinah.
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Citat:
Uporabnik shift pravi:
kar se tče ohridksega biser in da je vse ponaredek ni res.je pa res da boš odštel za pravega kar precej € in dobiš ga samo pri dveh družinah.

To kar se zunaj prodaja, so ponaredkl. Star ata, ki tam živi in vozi čoln, pravi, da se originala ne da več kupit.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
Citat:
Uporabnik YuGec pravi:
Citat:
Uporabnik shift pravi:
kar se tče ohridksega biser in da je vse ponaredek ni res.je pa res da boš odštel za pravega kar precej € in dobiš ga samo pri dveh družinah.

To kar se zunaj prodaja, so ponaredkl. Star ata, ki tam živi in vozi čoln, pravi, da se originala ne da več kupit.

star ata nima pojma.kot sem rekel samo dve družini imata originale.oziroma samo dve družini (Talev in Filev) imata recepturo kako narediti pravi ohridski biser.
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
Citat:
Uporabnik ghibli pravi:
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
Odvisn kaj ješ in kolk spiješ.

Sladoled maš kepce po 0,1 oz 0,2€,
Pivo, Coca Cola 1€,
Toast 1€
Pleska kiosk 2-3€
Ležalnik na plaži 1€

bp prežviš z 10€ na dan če ne greš v restavracijo na ribe. Pa še tm je zastonj, ko maš vrhunsko ribo z pijačo za 15€.

vas so očitno orang lupili. vse razen sladoleda ste ooooorang preplačali.
cene so primerljive s cenami v slo.

Kere cene so sedaj primerljive z cenami v Slo? Moje za katere praviš da so nas olupli? To so relane cene na plažah, zadnji 2 leti in po centru Ohrida.

Jaz sm lani plačeval manj. Na plaži sem bil le 1x tako da mogoče nisem glih zadel bistvo ampak po centru in okoli pa tutaforca.
Plesko sem jedel za 3€ , kavo pijem v svoji bližini Kodeljevo za 0,80€... nekje sem prebral da so kavo plačevali LE 1€.
Ne me narobe razumet še vedno Ohrid 1A
zmaga.gif
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.639
146
63
E vidiš, jst sm večino zapravljal po plažah, je malenkost več samo še vedno drobiž.
 

grube386

Geek pohotnež
20. jul 2007
2.174
0
36
40
Za vogalom
Kar se tiče hrane, je zadeva zastonj. Greš ven, v neko gostilno z odličnim ambientom, živo glasbo, en večer so celo neko oddajo snemali, zraven pa ješ za 9€ na glavo, skupaj z buteljkami, in razno raznimi ribami, stejki in tako...
Na plažah je večinoma malce dražje (naše normalne cene, ne tiste na obali ali na hrvaški obali), predvsem bolj popularne plaže recimo tiste okoli Cadmo-ta itd. Se pa najdejo tudi plaže - lokali s krepko nižjimi cenami.
Pijača po klubih je na nivoju naših cen, s tem da so doze žganja krepko krepko nad vsem kar sem doživel v Sloveniji. Redbull vodka naprimer - je toliko vodke da redbull komaj komaj stočiš v 3 kozarce.
Cen v trgovinah se pa sploh ne splača primerjat. Prav tako ne cen prevoza (taxi, avtobus).
 

elrado

Pripravnik
21. apr 2008
350
0
16
Junija sva počitnikovala na Ohridu dobrih 14 dni. Apartma (s pomoje kar preveč turističnim imenom "ROBINSON SUNSET HOUSE") sva si najela kakih 10km iz mesta v kraju Lagadin.

Apartmajček se nahaja v hribu neposredno nad jezerom. Kuhinja je skupna in se nahaja zunaj pod nadstreškom, kopalnica in seveda spalnica pa sta zasebna
smile-1.gif
. Hiša ima le enega neposrednega soseda in je obkrožena z gozdom (neposredno iz apartmaja se lahko odpravite na pohajkovanje do vasice Konjsko ali kam drugam na Galičico)
Do mesta, vsako uro, vozi precej poceni avtobus, pa tudi z avtom si tam v 10 minutah (da o taksijih sploh ne govorimo).

Lastnika (Tanja in Andon) sta fenomenalna, prijazna in predvsem zabavna. Živita v isti hiši, tako da če rabite družbo sta takoj za drugače se pač držita sama zase. Komunikacija poteka v srbščini in/ali angleščini.

Najprej sva rezervirala samo za par dni, ampak zaradi čudovite lokacije, fenomenalnih gostiteljev in zelo ugodne cene sva tam ostala kar cel dopust. Makedonija je tako ali tako mala, tako da nama je Lagadin služil kot nekaka "baza" za pohajkovanje naokoli.

V glavnem če iščete namestitev na Ohridu in vas ne moti da se apartma ne nahaja v centru toplo priporočam (in ja vem da zadeva izgleda kot reklama ampak kaj morem sem bil pač navdušen).
 

grube386

Geek pohotnež
20. jul 2007
2.174
0
36
40
Za vogalom
Ja mi smo tudi bili 2 leti zapored pri Andonu in Tanji
smile-1.gif


Hiša in okolica je pa fenomenalna. Dokler ne prideš tja sploh ne moreš verjeti. Hiša iz kamna in lesa. Okolica pa lepo urejena veliko zelenja. Super. Pa še sosedi niso vseljeni tako da to tudi ni problem.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
Cena? A veš kakšne so kaj cene app v Ohridu in okolici (2 osebe)
Tudija jaz se letos odpravljam v Ohrid in iščem kakšno dobro in ugodno nastanitev. Mogoče mi edino ni všeč, da je skupna kuhinja.
 

elrado

Pripravnik
21. apr 2008
350
0
16
@Jodlarcek Skupna kuhinja naj te ne moti
smile-1.gif
, se zna iz srečanj tam zgoditi kako super druženje. Cena za dva pa je 20€ na noč.
Kar pa se proteusovega nasveta tiče pa je tako, v tem terminu je top sezona z vsemi plusi in minusi ki jih to prinaša. Pot iz Lagadina do Ohrida je takrat menda zabasana, predvidevam pa da je tudi mesto nagužvano. Nama ustreza manj gužve, družbo pa si tako ali tako lahko najdeš kadarkoli (domačini ostanejo he he). Letos sva bila tam junija drugo leto pa greva v septembru, ker takrat zna biti menda še prijetneje.

@grube386 tisi potem eden od gasilcev, ki je prišel za nama
smile-1.gif
. Sta nam govorila, da ste dobri dečki, pa ko sva bila tam, je ravno pucal bazen.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
Dajte mi povedati, kako ste šli dol? Kaj se najbolj splača, ker je hudičevo daleč. Nagibam se za pot z motorjem, samo >1200km
bonk.gif
 

roscha

Fizikalc
27. jul 2007
300
48
28
Ni panike. Ene 3 leta nazaj sva šla z avtom. Dol v dveh etapah (prespala v Beogradu) nazaj pa direktiva.. 1200+km 12 urc. Nič pretresljivega, vožnja malo nad omejitvami (po AC). Vtise za 12 ur vožnje govorim samo za nazaj. Od Ohrida do Šida (SR-HR meja) gre. Čez hrvatijo se ti meša od dolgčasa (sama pof*** ravnina in travnik), od Zagreba naprej pa hehe, si itak že doma... V glavnem ni take sile, ja pa fino če ima sopotnik tudi izpit in malo zamenjata. Če bi bil čisto sam v avtu verjetno crknem od dolgočasja, ampak prevozit se da b.p. tudi v solo.

Najboljši hec je bil pri Leskovcu, ko je Garmin izjavil: Naslednji zavoj čez 660km! No v bistvu je bil ta zavoj pri Zagrebu ko se odločaš ali desno proti Mariboru ali levo za Ljubljano. Hehe.