Ohrid

elrado

Pripravnik
21. apr 2008
350
0
16
Kdo in kdaj je že počitnikoval tam
smile-1.gif
. Kakšne so kaj temperature septembra in ali se je v jezeru v tem mesecu še možno kopati. Kako je kaj s šnorkljanjem v jezeru (predvsem me zanima, če je kaj za videt). In seveda še najpomembnejše kaj kdo ve za kaki OK apartma (po lastnih izkušnjah, ker to vem, da te tam skoraj lovijo s ponudbo prenočišč).

LP
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Ohrid je enkraten. Bila z mojo in sva podaljševala in podaljševala enodnevno spanje tako da sva na koncu en dan razvlekla v štiri. V Ohridu takoj na začetku peš cone ima naš prijatelj Neim apartmaje in restavracijo. Ni glih Hilton je pa čisto in ljudje so zelozelo prijazni. Cene so za naše razmere smeh. Jezero je izredno čisto na plaže te odpelje "taxi" čoln za par € in še iskat te pride. Plačaš vnaprej... ne skrbet ne bo te nategnil. Neim nam je zrihtal ohridsko postrv, ki jo je v makedonskem delu jezera prepovedano loviti v albanskem pa veselo lovijo in prodajajo makedoncem. Za videt je pa tut ogromno tega. Zvečer pri Neimu žur. Ciganski orkester ropota na ulici turistom se pa scufa cigo pa igra kot đuboks(po naročilu). Če rabiš telefonsko od Neima ti jo drage volje posredujem.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
maš eno temo kjer smo se kar razpisali o ohridu.poišči pa če ti še kaj ne bo jasno prašaj.bil tam 2,5 leti nazaj.z eno besedo super in vse napol zastonj
 

elrado

Pripravnik
21. apr 2008
350
0
16
V Makedoniji sem preživel 16 fenomenalnih dni
smile-1.gif
.

Pa seveda hvala za vso pomoč v obeh temah ki sem jih odprl.
 

darinkoman

Pripravnik
29. feb 2008
319
0
16
midva bla lani; bilo je super
za cel teden full fajni apartma dala neki čez 200 eur in v celmu tednu porabila 100 eur za hrano (jedla zunaj), sladolede, pijačke....za 2 osebi
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Citat:
Uporabnik darinkoman pravi:
midva bla lani; bilo je super
za cel teden full fajni apartma dala neki čez 200 eur in v celmu tednu porabila 100 eur za hrano (jedla zunaj), sladolede, pijačke....za 2 osebi

Hmmm ne vem kaj si ti jedel in pil, ampak to je vseeno premalo. Ravnokar pišem iz ohrida in zapravi se krepko čez 20 eur na dan za dve osebi, če greš na normalno kosilo, na kavico, sladoled in še kakšno pijačo zvečer.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.639
146
63
Odvisn kaj ješ in kolk spiješ.

Sladoled maš kepce po 0,1 oz 0,2€,
Pivo, Coca Cola 1€,
Toast 1€
Pleska kiosk 2-3€
Ležalnik na plaži 1€

bp prežviš z 10€ na dan če ne greš v restavracijo na ribe. Pa še tm je zastonj, ko maš vrhunsko ribo z pijačo za 15€.
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Ne morem vsak dan jest čevapov ali pleske
grin1.gif
.

Sicer pa sva enkrat jedla vrhunsko ribo (Ohridsko pastrmko) v kraju Radoža in plačala 25 eur
grin1.gif
, seveda skupaj s solato, pijačo. Tja je treba it nujno it na ribo, če koga zanima lahko povem kje se je potrebno ustaviti.

Pivo je od 1,14 do 1,3 eur, malo seveda. Kava je okrog eura do 1,14.
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Na meji pri Skadarju, ko sem šel proti Ulcinju imajo dvojno mejo, seveda to ni nikjer označeno. Ko se peljem kak kilometer oz. dva in ni nikjer Črnogorske meje, me zaskrbi kje bom plačal Eko takso, saj mi je na meji niso niti ponudili, niti zahtevali.

Ima kdo s tem izkušnjo?
 

roscha

Fizikalc
27. jul 2007
300
48
28
Predvidevam da je s kopanjem bolj slabo. Računaj da je ohridsko jezero na 700 m! Saj tudi sredi poletja ni kaj prida topla voda btw.
Meril nisem ampak več kot 24 ni bila niti pod razno, zunaj pa vroče za crknit. No, za mojo zmrznjeno rit je to premalo...

Drugač pa Makedonija rulz. Pa mal tašvajsane naštudirat za vsak slučaj, če jih ne obvladate..



Dodatek: c/p : The water temperature in the deepest layers of Lake Ohrid is approximately 6 degrees Centigrade, whereas the surface layers may warm up to 24 degrees, and even to 26 degrees closer to the shore.

Vir: http://www.ohrid.org.mk/eng/ohez/oeos.htm
 
Nazadnje urejeno:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.378
2.415
113
Citat:
Uporabnik YuGec pravi:
Ne morem vsak dan jest čevapov ali pleske
grin1.gif
.

Sicer pa sva enkrat jedla vrhunsko ribo (Ohridsko pastrmko) v kraju Radoža in plačala 25 eur
grin1.gif
, seveda skupaj s solato, pijačo. Tja je treba it nujno it na ribo, če koga zanima lahko povem kje se je potrebno ustaviti.

Pivo je od 1,14 do 1,3 eur, malo seveda. Kava je okrog eura do 1,14.

No če smo odkriti kava od uro do €uro 14 ravno ni za đabe. Kako velike pa so te ribe? Tudi ribe niso zastonj, je zelo ugodno, daleč od tega pa da je zastonj tako kot so želeli nekateri tukaj prikazat da je doli praktično vse đabe...
 

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
Eni radi "malo" pretiravajo...tako glede cen, kot glede tega kako je dol vse super in povsod vse odlično, kar pa vedno ne drži.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.639
146
63
Jezero je bp sredi julija 25-26 stopinj, optimalno za shladit in plavat. Ene bo itak tut pri 30 zebl.

Vsakemu svoje, če dam za konkretno porcijo porcijo 15€, v slo pa za podobno zadevo 40€ je zame pač "zastonj". Zadeve so 2-3 krat cenejše kot pri nas zdej si pa sami računajte kaj to pomeni
bonk.gif


LP
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
Odvisn kaj ješ in kolk spiješ.

Sladoled maš kepce po 0,1 oz 0,2€,
Pivo, Coca Cola 1€,
Toast 1€
Pleska kiosk 2-3€
Ležalnik na plaži 1€

bp prežviš z 10€ na dan če ne greš v restavracijo na ribe. Pa še tm je zastonj, ko maš vrhunsko ribo z pijačo za 15€.

vas so očitno orang lupili. vse razen sladoleda ste ooooorang preplačali.
cene so primerljive s cenami v slo.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
Jezero je bp sredi julija 25-26 stopinj, optimalno za shladit in plavat. Ene bo itak tut pri 30 zebl.

Vsakemu svoje, če dam za konkretno porcijo porcijo 15€, v slo pa za podobno zadevo 40€ je zame pač "zastonj". Zadeve so 2-3 krat cenejše kot pri nas zdej si pa sami računajte kaj to pomeni
bonk.gif


LP
se strinjam.vse je res 2-3x ceneje.v preostalih delih makedonije celo še več.za 4 večerja v edinem hotelu z 5 zvezdicami smo dali 55€ pa je bilo vsega preveč.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.639
146
63
Citat:
Uporabnik ghibli pravi:
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
Odvisn kaj ješ in kolk spiješ.

Sladoled maš kepce po 0,1 oz 0,2€,
Pivo, Coca Cola 1€,
Toast 1€
Pleska kiosk 2-3€
Ležalnik na plaži 1€

bp prežviš z 10€ na dan če ne greš v restavracijo na ribe. Pa še tm je zastonj, ko maš vrhunsko ribo z pijačo za 15€.

vas so očitno orang lupili. vse razen sladoleda ste ooooorang preplačali.
cene so primerljive s cenami v slo.

Kere cene so sedaj primerljive z cenami v Slo? Moje za katere praviš da so nas olupli? To so relane cene na plažah, zadnji 2 leti in po centru Ohrida.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.378
2.415
113
Daj mi samo na hitro rečt, kaj pa ti ješ tukaj v SLO restavracijah da je 40€ in kaj tam dobiš takšnega za 15€ kar je pri nas 40€? Saj ti verjemam ampak me zanima... Lp