Odstranitev neizraslega modrostnega zoba

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
Huh... Mam srečo.
crazy1.gif
Sem bil 2 dni nazaj na stolu. So mi samo odrezali dlesen, katera je bila čez modrostnega.
Zob je zgleda OK tako, da ne bo nič puljenja...
smile-1.gif


Dokler je inekcija držala, bi me lahko boksal pa ne bi čutil nič. Potem pa ni šlo več požirat, bolečina v grlu,
kasneje pa mimo ušes do "malih" možganov spredaj...
evil.gif
No, danes je vse OK. Nekaj malega še čutim, da
je bilo delano...
smirk-1.gif


Čim bolj ne boleč poseg ti želim!
priden.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Citat:
Uporabnik Ateist pravi:
Postopek je neboleč dokler ne spusti inekcija.
Meni so ga pulili 2 uri in povrhu se je še zlomil tako ,da mi je zobozdravnik moral prerezati delesen.
1 teden nisem moral pit niti vode od bolečine primla ni nobena tableta (KETONAL, TRAMAL ITD.)
Tako ,če imaš zdrav zob ga ne daj pipat.
Ti priporočam ,če bo tako kot je bilo pri meni ti bo prekleto žal.

Imam podobne izkušnje.... Oba z ženko sva imela napotnici za odstranitev. In ker dela v zdravstvu (pa malce pozna situacijo
wink-1.gif
) ni hotela v domačem kraju... Se je "pametno" dogovorila na stomatološki v LJ.... No pri obeh je bila jeba in drobljenje zob in.... aua..... vsaj 14 dni nisem jedel skoraj nič, krvavel cel teden, potem pa še fizioterapija za raztegovanje, ker rumove kroglece nisem spravil v usta.... imam še 2 za odstranit ampak ne zberem poguma....

to je pač možna komplikacija, žal, brez tega ne gre

samo je pa tud neki, zob, ki je zdrav, pa ga je treba zarad lege zdret, se ne bo zdrobil, zdrobijo se kariozni zobje al pa taki z velikimi plombami, pa še vseeno ni to kaj takega, ga pač po delih pobereš ven
aplauz.gif
 

trust

PEPČEK 2007
2. maj 2008
2.023
0
36
20km iz Idrije
Citat:
Uporabnik Slovenet pravi:
KSZ....

Danes dobil datum, pa bi me kmalu kap, 20. 6. 2010.

Se bo treba mal pozanimat kdo dela te zadeve.

,če si pameten reskiraj tistih par 10 evrov pa pojdi k privat zobozdravniku. Šparaj kje drugje samo pri zdravju NE. Jaz poznam enega, ki je ugoden v LJ. BTW saj jih poznam vsaj še 10 samo ta je najbolj ugoden (Parmova ulica)

Je pa res vse odvisno kaj ti bo delal, če samo puljenje zoba potem stane 30 evrov.
Inekcija stane pri mojmu 8 evrov.

Kaj točno ti bodo delal takrat leta 2010.
Si že kaj razmišljal o nadomestkih.
 
Nazadnje urejeno:

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.847
3.366
113
40
Lj
Jaz bi z veseljem privat hodil do kogarkoli, ampak ti zajedavci itak vzamejo vsak mesec nekaj sto evrov od plače za zdravstvo, ker sploh nimaš izbire, ali jih boš plačal. Potem pa itak ugotoviš da je vseeno, če bi ta denar sežgal, pojedel, ga vrgel v skret in podobno. In potem moraš plačevati dvojno, saj plačaš še privatnega zdravnika. Mislim, saj vem da od mojega jamranja tu ne bo nič bolje, samo vem pa, da bom sam probal državo goljufati na vsak način, da bodo od mojega denarja dobili čim manj.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
ksz...

Pa to nas vse čaka ta postopek enkrat ali imamo lahko nekateri srečo, pa ne rabimo pulit modrostnih zobov?
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.847
3.366
113
40
Lj
Jaz imam še vse 4 notri in so vsi lepo izrasli ter ne delajo problemov. Zato pa jih imenujejo modrostni, saj lepo izrastejo samo modrim ljudem
cheer.gif
 

trust

PEPČEK 2007
2. maj 2008
2.023
0
36
20km iz Idrije
Citat:
Uporabnik Schumi pravi:
http://invisalign.si/index.php?option=com_content&task=view&id=21&Itemid=28

Tle poklici, samoplacnisko bi skoraj moral biti na vrsti prej kot v enem letu. Ni pa tle klasicna metoda.

Se bojim, da je tale zobar eden izmed dražjih....no saj so vsi dragi samo nekateri so pač ugodnejši.

Drugače pa čakalna doba pri privat zobarju je 1 teden vsaj pri mojmu.

Pa seveda nekateri zračunajo za prvi pregled nekaj evrov (15-20-25€), nekateri pa NIČ. Prej se pozanimaj.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Ne vem sicer zakaj ampak imam v glavi, da sem repliciral oz. bi moral nekomu, ki sprasuje za ortodonta.
tongue-1.gif


@trust: Ne poznam velik "konkretnih" dohtarjev. In tele cene niso zelo visoke.
 

trust

PEPČEK 2007
2. maj 2008
2.023
0
36
20km iz Idrije
Ma kaj pojdi ta zob odstranit k privat zobarju. Za puljenej boš dal 30 evrov sem ti že omenil. Na vrsti boš pa v 1 tednu-odvisno od zobarja do zobarja.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik trust pravi:
Ma kaj pojdi ta zob odstranit k privat zobarju. Za puljenej boš dal 30 evrov sem ti že omenil. Na vrsti boš pa v 1 tednu-odvisno od zobarja do zobarja.

ti si neumen...

tega zoba ne bo noben privat zobar šel pulit, to mora kirurg, ne piši neumnosti, če si si dal dva zoba s prevleko preoblečt pa si klical zobozdravnike po hrvaškem še nisi vse pameti kupil..
 

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Meni so zgornja dva dali ven. Ni panike, pri tadrugem sem bil čisto miren ker sem vedel kaj lahko pričakujem. Zoperen je edin tisti "hrrrrsk" in podobni sound efekti. Imaš občutek da ti pol glave stran trga.
grims-1.gif
Pa ko ti pajser zarije noter in začne levo desno je bedno.

Drugače pa ni panike, in vsaj mene ni bolelo NIČ, tudi kasneje ko je popustilo vse skupaj. Pa ko poješ z malo vode spereš hrano iz luknje (kraterja
grims-1.gif
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
KSZ...

1. Jaz rabim oralnega kirurga.
2. Gre za "izkles" zoba ne za klasično puljenje. Zob je še v dlesni in ga ni popolnoma nič ven.
3. Zanimajo me različni pristopi k temu posegu.
4. Pred letom ali dvema je podoben primer kot moj stal 300€ in ne 30€, kot tukaj pišete nekateri.
5. Dva modrostnika sem že dal ven, samo tam ni šlo za izkles ampak ekstrakcijo brez rezanje dlesni in okolnih kosti. Stomatolog je uporabil en vzvod. Tisto ni nič posebnega samo "navadni" zobarji takih ekstrakcij ne delajo
 

trust

PEPČEK 2007
2. maj 2008
2.023
0
36
20km iz Idrije
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik trust pravi:
Ma kaj pojdi ta zob odstranit k privat zobarju. Za puljenej boš dal 30 evrov sem ti že omenil. Na vrsti boš pa v 1 tednu-odvisno od zobarja do zobarja.

ti si neumen...

tega zoba ne bo noben privat zobar šel pulit, to mora kirurg, ne piši neumnosti, če si si dal dva zoba s prevleko preoblečt pa si klical zobozdravnike po hrvaškem še nisi vse pameti kupil..

maš prov
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Meni so tolkli vsi 4je naenkrat ven, hud teden. Mi je pa moj privatni zobar (k tem javnim pocarjem kvečemu lahko peljem svojega psa),
naredil nekaj z tem laserjem, vem da mi jih odstranil sigurno ni (kak češ z laserjem odstranit modrostnega?!), mi je pa kao nabliskal
dlesni, da so bile omrtvičene. Nisem mel problemov zatem več, sedaj mam vse 4 lepo zadaj sparkirane
smile-1.gif