Odstranitev neizraslega modrostnega zoba

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Jaz mam bistveno drugačen problem. V zgornji čeljusti je bilo premal placa za morostnike, te smo spravili ven brez rezanja. Spodaj imam pa samo en modrostnik,ki je pa specialne sorte ni ga ven in raste vodoravno.

Danes spet pošteno čutim zgornjo kompletno čeljust, po tem ko so mi desnega v sredo ven spravili. Upam, da ne bo sile.
 

teutates

Pripravnik
14. feb 2008
232
0
16
Mene je zobar poslal k dr. Oblaku na Vilharjevi, odstranil mi je oba spodnja modrostna zoba in nisem imela nobenih problemov, čeprav so me vsi strašili koliko me bo bolelo in da ne bom mogla jesti/govoriti še cel teden. Čakala sem tudi mislim, da samo ene 2 meseca tako da se ti mogoče splača še njega poklicati.
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Kalvarijo s puljenji modrostnih zob sem tud jaz dala skoz. Pravzaprav je bilo pri prvih treh vse OK in je šlo v sekundi ali dveh ven, tud potem ko so inekcije popustile ni blo hudega. En ketonalček ali dva, drug dan sem že lahko goflala kot da ni blo nič.

Pri četrtem pa je bla drugačna pesem. Zob ni bil sploh še zunaj, ker enostavno ni imel prostora. To je bil tudi razlog, da sem se odločila, da dam vse ven, ker so se mi sprednji zaradi premalo prostora začeli krivit. Skratka. Dohtar mi je najprej s skalpelom prerezal dlesen (pri tem postopku sem skor omedlela od strahu ... dobro da sem ležala, ker drugač bi me pobirali po tleh
grin1.gif
) Seveda je bil strah "znotraj votel" ... bolelo me ni nič. Takrat sem se kar odahnila, ker sem videla, da je inekcija res dobro prijela.

No, potem pa se mi je približal z t.i. dletom, ki je mene bolj spominjalo na kakšno malo večjo kvačko. Zadeva se je dolgo upirala in po približno pol urce je bil "možakar" zunej. Vmes sem enkrat mislila, da mi bo dohtar spahnil čeljust, ker se je tako upiral.

Sem pa potem ko je blo vsega konc pomislila na to, kako bi se vse skupaj odvijalo, če bi bile oseba, ki bi mi pulila ženskega spola. Hmmm ... ne vem če bi šlo.

No, ampak do tu je bilo še vse lepo in prav, če odmislim tisti prvi strah. Bolečine so se začele seveda takoj ko je popustila inekcija. Zadeva me je tako zdelal, da sem 10 dni ležala v postelji, bila na tabletih in se smilila sama sebi. Vmes sem, da je bila mera res max. odmerjena za dva dni staknila še migreno. Na koncu sem se tako zadrogirala s tramali, da sem ene dva dni kar ždela pri miru ... sam bolet me je pa potem počasi res nehalo.

Ja, ni blo luštno, tako da še sreča, da je bil to moj zadnji modrostni zob, ker če bi mi tega pulil najprej ne vem če bi me kdo lahko prepričal, da grem pulit še preostale tri.

Sem pa vse 4 modrostne pulila v Postojni pri dr. Lipovcu in lahko sam pohvalim možakarja. Plačala nisem nič, čakal pa sem recimo ene 3 ali 4 mesece, ne spomnim se več.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik karantanka pravi:
Kalvarijo s puljenji modrostnih zob sem tud jaz dala skoz. Pravzaprav je bilo pri prvih treh vse OK in je šlo v sekundi ali dveh ven, tud potem ko so inekcije popustile ni blo hudega. En ketonalček ali dva, drug dan sem že lahko goflala kot da ni blo nič.

Pri četrtem pa je bla drugačna pesem. Zob ni bil sploh še zunaj, ker enostavno ni imel prostora. To je bil tudi razlog, da sem se odločila, da dam vse ven, ker so se mi sprednji zaradi premalo prostora začeli krivit. Skratka. Dohtar mi je najprej s skalpelom prerezal dlesen (pri tem postopku sem skor omedlela od strahu ... dobro da sem ležala, ker drugač bi me pobirali po tleh
grin1.gif
) Seveda je bil strah "znotraj votel" ... bolelo me ni nič. Takrat sem se kar odahnila, ker sem videla, da je inekcija res dobro prijela.

No, potem pa se mi je približal z t.i. dletom, ki je mene bolj spominjalo na kakšno malo večjo kvačko. Zadeva se je dolgo upirala in po približno pol urce je bil "možakar" zunej. Vmes sem enkrat mislila, da mi bo dohtar spahnil čeljust, ker se je tako upiral.

Sem pa potem ko je blo vsega konc pomislila na to, kako bi se vse skupaj odvijalo, če bi bile oseba, ki bi mi pulila ženskega spola. Hmmm ... ne vem če bi šlo.

No, ampak do tu je bilo še vse lepo in prav, če odmislim tisti prvi strah. Bolečine so se začele seveda takoj ko je popustila inekcija. Zadeva me je tako zdelal, da sem 10 dni ležala v postelji, bila na tabletih in se smilila sama sebi. Vmes sem, da je bila mera res max. odmerjena za dva dni staknila še migreno. Na koncu sem se tako zadrogirala s tramali, da sem ene dva dni kar ždela pri miru ... sam bolet me je pa potem počasi res nehalo.

Ja, ni blo luštno, tako da še sreča, da je bil to moj zadnji modrostni zob, ker če bi mi tega pulil najprej ne vem če bi me kdo lahko prepričal, da grem pulit še preostale tri.

Sem pa vse 4 modrostne pulila v Postojni pri dr. Lipovcu in lahko sam pohvalim možakarja. Plačala nisem nič, čakal pa sem recimo ene 3 ali 4 mesece, ne spomnim se več.

tisto ni dleto ampak bajnov vzvod, dleta se uporabljajo malo pri operacijah, posebej zato, ker morajo biti res ostra da so učinkovita
 
22. jul 2007
12.798
1.313
113
123
in koliko je potem tarifa za izkles spodnjega 300€ ali manj in kje najprej prideš na vrsto?LPWWY
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.847
3.367
113
40
Lj
Kolikor sem bral neke raziskave je tako, da je puljenja modrostnih zob veliko preveč in je to postala kar stalna praksa. Okoli 60% teh puljenj naj sploh ne bi bilo resno potrebnih.

Preventive removal of the third molars is a common practice in developed countries despite the lack of scientific data to support this practice. In 2006, the Cochrane Collaboration published a systematic review of randomized controlled trials in order to evaluate the effect of preventive removal of asymptomatic wisdom teeth. The authors found no evidence to either support or refute this practice. There was reliable evidence showing that preventative removal did not reduce or prevent late incisor crowding. The authors of the review suggested that the number of surgical procedures could be reduced by 60% or more.


Poleg tega lahko pri puljenju in ekstrakciji le tega pride do dolgotrajne ali celo trajne poškodbe živca.

* The inferior alveolar nerve, which enters the mandible at the mandibular foramen and exits the mandible at the sides of the chin from the mental foramen. This nerve supplies sensation to the lower teeth on the right or left half of the dental arch, as well as sense of touch to the right or left half of the chin and lower lip.
* The lingual nerve, which branches off the mandibular branches of the trigeminal nerve and courses just inside the jaw bone, entering the tongue and supplying sense of touch and taste to the right and left half of the anterior 2/3 of the tongue as well as the lingual gingiva (i.e. the gums on the inside surface of the dental arch).
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
in koliko je potem tarifa za izkles spodnjega 300€ ali manj in kje najprej prideš na vrsto?LPWWY

pojma nevem žal
smile-1.gif


lequack: tako kot pri vseh stvareh v medicini so mnenja deljena, američani imajo naprimer hemoragični tonsilitis, ki pri nas ne obstaja, to pa samo zato, da lahko upravičijo odstranitev mandljev zavarovalnicam - recimo mi tega sploh ne poznamo, pri njih je pa to indikacija za več kot 70% posegov...

in tako kot za ostale zadeve obstajajo indikacije in kontraindikacije, pri vsakem se odločiš kako in kaj posebej
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.518
59
48
Kranj
Citat:
Poleg tega lahko pri puljenju in ekstrakciji le tega pride do dolgotrajne ali celo trajne poškodbe živca.

V zadnji prilogi ONA ena ženska opisuje svoje težave zaradi puljenja na stomatološki. Eno leto že ima omrtvičen jezik in spodnjo čeljust pa čeprav naj bi težava zginila po parih dneh. Tako, da vedno se ne izteče srečno.

No, mene so na Stomatološki vedno uspešno sanirali (puljenje modrostnega, 2x rezanje dlesni).
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Saj to me tud mal skrbi. Pri dosedanjih dveh me ni skrbelo, saj sta bila zunaj in so jih z vzvodom ven spravili. Tretji je pa po mojem posebje grozen, ker je horizontalno pozicioniran.

Kakšne so torej možne komplikacije pri izklesu spodnjega desnega modrostnika?
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Slovenet pravi:
Saj to me tud mal skrbi. Pri dosedanjih dveh me ni skrbelo, saj sta bila zunaj in so jih z vzvodom ven spravili. Tretji je pa po mojem posebje grozen, ker je horizontalno pozicioniran.

Kakšne so torej možne komplikacije pri izklesu spodnjega desnega modrostnika?

vprašanje, če je pametno, da ti pišem kaj vse je možno
smile-1.gif
ker dejansko je možno vse sorte, verjetnost, da se zgodi, pa je večino manj kot 1 na leto na kliniki
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik Slovenet pravi:
Saj to me tud mal skrbi. Pri dosedanjih dveh me ni skrbelo, saj sta bila zunaj in so jih z vzvodom ven spravili. Tretji je pa po mojem posebje grozen, ker je horizontalno pozicioniran.

Kakšne so torej možne komplikacije pri izklesu spodnjega desnega modrostnika?

V skrajnem slučaju se srečaš s svojim Stvarnikom in boš lahko razložil poglede na njegove predstavnike na Zemlji, infidel...
evil.gif
Načeloma pa mislim, da se nimaš česa bati...