Oddaljen termometer

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
Obstaja kakšna enostavna naprava da se priklopi na wifi in lahko potem iz druge lokacije spremljam temperaturo preko aplikacije? Sem iskal že po aliexpressu pa nisem našel nič pametnega. Našel sem le wifi vremenske postaje, ki pa so prevelike in imajo že kar precej višjo ceno.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
Sonoff poznam in uporabljam, nisem pa vedel za to varianto. Kul, bom preveril
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Sonoff + TH16


Tole mislis verjetno?


1574291174784.png
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.358
5.867
113
pri taščici
A rabim tule se kako "centralo" al samo to skatlico postavim v obmocje wifija in potem lahko na telefonu od kjerkoli spremljam temperaturo. Ali lahko tudi kako statistiko temperafure potegnem iz njega?
Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! €3.70 79%OFF | Tuya WiFi Temperature and Humidity Sensor Indoor Humidity Sensor Battery Powered APP Monitoring For Alexa Google Home Voice
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.228
717
113
A rabim tule se kako "centralo" al samo to skatlico postavim v obmocje wifija in potem lahko na telefonu od kjerkoli spremljam temperaturo. Ali lahko tudi kako statistiko temperafure potegnem iz njega?
Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! €3.70 79%OFF | Tuya WiFi Temperature and Humidity Sensor Indoor Humidity Sensor Battery Powered APP Monitoring For Alexa Google Home Voice
A uporabljaš Recimo.... Home Assistant?
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.228
717
113
Jaz sem ravno začel s tem... Sem še čist zelen...
Sem našel eno varianto, ko Home Asistant enostavno na USB disk naložiš in poganjaš kjerkoli na katerikoli mašini (tako vsaj pravijo)... Lokaciji sem že probal Doma in firma... Nisem pa še startal na različnih mašinah...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.358
5.867
113
pri taščici
Mah, rabim samo spremljati temperaturo na drugi lokaciji. Ce kje v oblaku ostane se arhiv tempwrature za nazaj, se toliko bolje.
Pa ne bi rad tople vode odkrival in €zapravljal za ne kompatibilno opremo
 
22. jul 2007
12.810
1.316
113
123
A rabim tule se kako "centralo" al samo to skatlico postavim v obmocje wifija in potem lahko na telefonu od kjerkoli spremljam temperaturo. Ali lahko tudi kako statistiko temperafure potegnem iz njega?
Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! €3.70 79%OFF | Tuya WiFi Temperature and Humidity Sensor Indoor Humidity Sensor Battery Powered APP Monitoring For Alexa Google Home Voice
Ne rabiš nič drugega razen Smart Life app., kakor sam vem podatke izvažat mislim da ne gre, edino kar lahko vidiš v diagramih gibanje temperature/vlage po dnevih, mesecih, letih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.932
34
48
A rabim tule se kako "centralo" al samo to skatlico postavim v obmocje wifija in potem lahko na telefonu od kjerkoli spremljam temperaturo. Ali lahko tudi kako statistiko temperafure potegnem iz njega?
Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! €3.70 79%OFF | Tuya WiFi Temperature and Humidity Sensor Indoor Humidity Sensor Battery Powered APP Monitoring For Alexa Google Home Voice
Jaz sem tega prejel ta teden, samo moram še "instalirati". Prejšnji teden sem tudi dobil enega od Tuye, ampak takega, ki ima display. Dela super, direkt na wifi in spremljaš v Tuyini aplikaciji vse. Vsaj tisti z displayem ima tudi statistiko oz. grafe (dan, mesec, leta...). Za tega bomo še videli, ampak verjetno je podobno.
Lahko še nastaviš, da ti pošlje notifikacijo, če "pade povezava".
Edino "parjenje" je tricky - če imaš 5 GHz wifi in se ti telefon konekta na to, ga moraš začasno spraviti na 2.4 GHz, da zazna napravo in jo doda.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.358
5.867
113
pri taščici
Tole s 5GHz mi je ze pri tc daikin povzrocalo sive lase.
Hvala za namig.
Ko bos instaliral, se priporacam za kak porocil ;)
Ce bos v kratkem, do poletja ne bom cakal ;)
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.932
34
48
Ne bo do poletja za čakat, jutri popoldne, če bo vse po sreči. Me pa prav zanima, kakšen bo UI. Gor imam že termostat od centralne in je popolnoma različen v barvi in designu glede na tega od prvega termo-higro-metra. :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi