Od leta 2023 v Sloveniji pokrajine

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.885
3.146
113
"...predlog o toliko pokrajinah je oblikovalo 62 slovenskih strokovnjakov in akademikov, pridružilo pa se jim je tudi 30 strokovnjakov in akademikov iz držav članic EU, je danes pojasnil Brezovnik."

... kako bi kdo bil proti strokovnemu mnenju 92 strokovnjakov... to bo sigurno super
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey
I

Izbrisan uporabnik #9334

Slovenija je razklana in to legendarno, zato predlog 8888 ne bo šel nikoli skozi.
Pri pokrajinah se gre za regijske interese in ne samo tisto kar župnik vidi iz svoje prižnice. Zato so pomembne danosti regij, ne pa kar Gospot izza oltarja rečejo. :cheer:

Revirji imajo svoja jajca, Šaleška prav tako, tudi Posavska ima svojo eksaktno oordungo itd ...

Sorry, 8888 , saj vem da bi bilo fino, ampak življenje je presta. Ni samo enostavna nitka itd.
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.391
482
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Vseeno je 15 pokrajin preveč. Se strinjam, da je MO Ljubljana hkrati tudi pokrajina. Men je bil drugače všeč predlog, kjer je bilo Zasavje del Zahodnoštajeske pokrajine. Potem je bil en nesmiselen predlog, kjer bi imeli špagetasto Zasavsko-Posavsko pokrajino, ki bi bila čisti konstrukt - umetna tvorba.
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Ne bi vsega bral...

Bodo po ustanovitvi pokrajin občine ukinjene ali bo to samo še par dodatnih plačanih stolčkov?
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.059
113
39
MB
plasiranje kolesarjev in ostalih zaslužnih.

edit: ukinjene je napisal, ti pa si za hece.

več je tehnologije, več se da naredit digitalno, več rabimo mi fikusov, logično.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in Mr_Wolf

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.904
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
Slovenija je razklana in to legendarno, zato predlog 8888 ne bo šel nikoli skozi.
Pri pokrajinah se gre za regijske interese in ne samo tisto kar župnik vidi iz svoje prižnice. Zato so pomembne danosti regij, ne pa kar Gospot izza oltarja rečejo. :cheer:

Revirji imajo svoja jajca, Šaleška prav tako, tudi Posavska ima svojo eksaktno oordungo itd ...

Sorry, 8888 , saj vem da bi bilo fino, ampak življenje je presta. Ni samo enostavna nitka itd.
Poznam zadevo. Jaz sem povedal kaj bi bilo najbolj ekonomično. Drgač pa, Primorska, Notranjska, Dolenjska, Bela Krajina, Gorenjska, Štajerska, Koroška in Prekmurje skupaj z Prlekijo. Mogoče še Zasavje in to je to.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Politika bo seveda navijala za pokrajine. Ogromno delovnih mest za svoje kadre in nove možnosti odločanja o finančnih tokovih.
Sam sem odločno proti. Prednosti je zelo malo in še tiste niso hudo pomembne. Slabosti pa bomo dobro občutili v svojih žepih. Na strani občin in UE ne bo nič manj ljudi (če kdo razlaga drugače, pripoveduje pravljice). Na strani države ne bo nič manj ljudi (če kdo razlaga drugače, pripoveduje pravljice). Vmes pa bo še ena ogromna zadeva (kadrovska, infrastrukturna ...).
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.904
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
Politika bo seveda navijala za pokrajine. Ogromno delovnih mest za svoje kadre in nove možnosti odločanja o finančnih tokovih.
Sam sem odločno proti. Prednosti je zelo malo in še tiste niso hudo pomembne. Slabosti pa bomo dobro občutili v svojih žepih. Na strani občin in UE ne bo nič manj ljudi (če kdo razlaga drugače, pripoveduje pravljice). Na strani države ne bo nič manj ljudi (če kdo razlaga drugače, pripoveduje pravljice). Vmes pa bo še ena ogromna zadeva (kadrovska, infrastrukturna ...).
Se strinjam. Kljub temu da smo v dobi informatike, se zaposluje vedno več folka v JS. Nekoč bo počilo, saj se ne bodo morali preživeti.