Od leta 2023 v Sloveniji pokrajine

13. jul 2011
2.677
625
113
Pri vsem skupaj je ključno, katere pristojnosti se bodo na pokrajine prinesle iz države in katere iz občin. Če bo šlo bolj za prenos pristojnosti iz občin (npr. redarstvo, smeti...) potem je smiselno imeti več manjših pokrajin.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.955
9.095
113
39
MB
valda, da te bojo med občino, upravno enoto meli še na tretje mesto za pošiljat določene zadeve.
 
  • Všeč mi je
Reactions: krava

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Pri vsem skupaj je ključno, katere pristojnosti se bodo na pokrajine prinesle iz države in katere iz občin. Če bo šlo bolj za prenos pristojnosti iz občin (npr. redarstvo, smeti...) potem je smiselno imeti več manjših pokrajin.
Redarstva so ze zdaj mnogokrat zdruzena. Snaga odvaza odpadke za ogromno obcin.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.586
288
83
www.kacnje.eu
Pri vsem skupaj je ključno, katere pristojnosti se bodo na pokrajine prinesle iz države in katere iz občin. Če bo šlo bolj za prenos pristojnosti iz občin (npr. redarstvo, smeti...) potem je smiselno imeti več manjših pokrajin.

Ne, ni, ker se obcine ze zdaj zdruzujejo, kjer vidijo smisel. Zakaj bi vpeljal nove administrativne stroske za brezveze?
Tudi meni se zdi, da tam, kjer je interes, lahko že sedaj skupaj delujejo. Zelo malo možnosti je, da bo imel Kamnik kaj skupne infrastrukture z Borovnico. Ima pa sosednjo občino Komenda in Cerklje, pa Jezersko. In kjer je interes, se že sedaj združujejo, ni nobene ovire. To je samo odlagališče za politične kadre. Resnično ne verjamem v dobre namene (čeprav se zagotovo najde tudi kakšna reč, ki bi bila lažje izvedljiva).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey
13. jul 2011
2.677
625
113
Potem je pač treba pokrajine bolj smiselno zaokrožiti. In ne bi vpeljali novih administrativnih stroškov, če bi šlo za prenos pristojnosti, ne za dvojno pokrivanje istega področja.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.586
288
83
www.kacnje.eu
Ne mislim, samo na administrativne stroške. Bojim se, da bodo postavili nove stavbe, notri pa nabutali ljudi ... to bo šlo denarja za postavitev in vzdrževanje in delovanje. Prihranka pa ne bo prav nobenega, stroški pa ... raje ne razmišljam, ker me glava zaboli. Pa vsi politiki bodo za to, ker imajo samo korist od tega (službe, vpliv, denar ...).
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85 in MrDaco