Obvezno zdravstveno zavarovanje in gnil sistem

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Nevertheless.......vsaj obvestilo bi lahko dobil na dom.....da boš od xx.yy.zz odjavlen iz zdravstvenega zavarovanja....

Dvomim da kdo od vas 3h 4rih pametnih ( apollo8, dobovsek, doctorz......) ve da če si dodatnega ne urediš (hm nevem zdej tapravga roka....ponavad je 30 dni ) da te čaka 3mesečna čakalna doba ki je odvisna od zavarovalnice do zavarovalnice - tu mislim to da se da marsikaj urediti (recimo razlog prenehanja zavarovanja, težave... olajševalne okoliščine uglavnem... .....ga vplačuješ....vendar ga 3 mesece ne moraš koristit
bonk.gif


sploh so pa BUDALE tisti ki nimajo dopolnilnega, ker dopolnilno zavarovanje je za osebe na zavodu za zaposlovanje in še redke izjeme zraven BREZPLAČNO
Država je pri nekaterih zadevah do nas državljanov res....[censored] up....sej piše v drobnem tisku....dvomim da ga kdo od vs 3h "pametnih" in glasnih kdaj prebere
sprasujem se.gif

Lepo da si popravil text
tongue-1.gif


Si pa pameten - isto kot naši vrli meneđerji. Ti bi šel na operacijo vredno 5000 EUR, en dan pred tem bi šel lepo na triglav, plačal 22 EUR in imel operacijo zastonj
bonk.gif


Nevem zakaj bi sploh bil brez dopolnilnega zavarovanja, če nimaš denarja je zastonj, pa še če ga nimaš je kot rečeno 3 mesece čakalna doba pa še za vsako leto nezavarovanosti se premija poviša za 3%.

.....Najrevnejši v državi bodo z novim letom oproščeni doplačil k zdravstvenim storitvam, določa zakon o zdravstvenem varstvu in zavarovanju. To pomeni, da jim ni več treba plačevati dopolnilnega zdravstvenega zavarovanja ali doplačevati iz žepa, ampak bo namesto njih doplačevala država iz državnega proračuna. Ob sprejetju zakona je bilo rečeno, da bo zajel od 40.000 do 100.000 socialno najšibkejših.

Prostovoljne zdravstvene zavarovalnice opozarjajo, da v zvezi z uveljavitvijo zakona še ni vse jasno in da se ne ve, kako bodo revni uveljavljali oprostitev doplačila v praksi, zaradi česar pričakujejo niz težav. Na ministrstvu za delo, kjer skrbijo za uveljavitev zakona, težav ne pričakujejo: do oprostitve doplačil je upravičen vsak prejemnik denarne socialne pomoči, svetujejo jim, da zavarovalnici dajo zahtevo po mirovanju zavarovanja. .......

LP
 

legionar

Fizikalc
13. sep 2010
2.427
5
38
no ja drži, da vrjetno piše kje pa nekako nisem prepričan.

Jaz nisem bil niti dneva brezposelen pa so nekako zgubil, da sem zavarovan in sem dobesedno shodil, ko so zahtevali da dokazujem, da sem zaposlen.
Mojo mamo pa so proglasili za mrtvo toliko o evidencah čeprav piše, da bodo pridobili iz evidenc, ki so jim na voljo. Seveda so jim te evidence na voljo je pa potrebno pogledat vanje.
 
Nazadnje urejeno:

tony

Guru
23. jul 2007
9.449
1.378
113
Punči, obvezno zavarovanje za občane brez prihodkov (da, tudi vedeževalke iz kart spajo tja nekje) stane ene 14 EUR. Taki kot si ti spodkopavajo celo državo
cool-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.195
5.528
113
Dodatno nima omejitev...začne veljat s prvim v mescu če si ga prej urediš (teden prej najmanj)....po pretečenih 8mih dneh če nimaš urejenega dodatnega te doleti 3mesečni rok v katwerem ga plačuješ koristiš pa ne

Neka varovalka da ne bi ljudje koristl dodatnega samo pred kakimi operacijami al pa ko bi vedl da bodo rabl zdravnika.....

Marsikdo tega ne ve......ker je v drobnem tisku....katerega sem prepričan da 99% alterjevcev ne prebere
wink-1.gif
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Dodatno nima omejitev...začne veljat s prvim v mescu če si ga prej urediš (teden prej najmanj)....po pretečenih 8mih dneh če nimaš urejenega dodatnega te doleti 3mesečni rok v katwerem ga plačuješ koristiš pa ne

A si slep sem ti prej z rdečo vse napisal
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.195
5.528
113
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
sploh so pa BUDALE tisti ki nimajo dopolnilnega, ker dopolnilno zavarovanje je za osebe na zavodu za zaposlovanje in še redke izjeme zraven BREZPLAČNO

Si pa pameten

Ej pametni si prepričan v zgoraj napisano
sprasujem se.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.195
5.528
113
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
A si slep sem ti prej z rdečo vse napisal

Ej pametni nisem slep......samo pisal sem prejšne sporočilo vmes si se pa ti urinu z popravki
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
A si slep sem ti prej z rdečo vse napisal

Ej pametni nisem slep......samo pisal sem prejšne sporočilo vmes si se pa ti urinu z popravki

Ok se opravičujem, vseeno še enkrat preberi tisti post boš dobil odgovor na tvoja zadnja 2 replya
grin1.gif


Pa še enkrat - vsi ki prejemajo socialno pomoč imajo zastonj dopolnilno zavarovanje in rok za ureditev dodatnega zavarovanja je 30 dni in ne 8 kot si že dvakrat napisal.

LP
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.195
5.528
113
Si ti tist pacient d.o.o. k je zmeram na AS moje sodelavke "motu" pri delu pa na pijače vabu?
tongue-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

suzica

hođa
21. jan 2011
1.914
0
36
47
PLANET ČVIČK
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:


Pa še enkrat - vsi ki prejemajo socialno pomoč imajo zastonj dopolnilno zavarovanje in rok za ureditev dodatnega zavarovanja je 30 dni in ne 8 kot si že dvakrat napisal.

LP

Pametni----moj kolega ki je na zavodu---SI MORA PLAČEVAT DOPOLNILNEGA--jasno in glasno
jezen.gif



Pa da ne bo kdo še kaj maci zajebbaval
10.gif
 

legionar

Fizikalc
13. sep 2010
2.427
5
38
ne vem nikol vidu!

Zsss,občine ....njihove evidence so tako natančne in dobre, da bodo lahko napovedali naslednji pristanke na luni 30.2.2019
 

legionar

Fizikalc
13. sep 2010
2.427
5
38
Citat:
Uporabnik suzica pravi:
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:


Pa še enkrat - vsi ki prejemajo socialno pomoč imajo zastonj dopolnilno zavarovanje in rok za ureditev dodatnega zavarovanja je 30 dni in ne 8 kot si že dvakrat napisal.

LP

Pametni----moj kolega ki je na zavodu---SI MORA PLAČEVAT DOPOLNILNEGA--jasno in glasno
jezen.gif



Pa da ne bo kdo še kaj maci zajebbaval
10.gif


U veliki rešitelj iz višine, ki bo Maci rešil in ji nato nebo pustil stran od šporheta.
hysterical-1.gif

joke da ne boš preveč skoču
evil.gif
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.358
967
113
Titograd
Citat:
Uporabnik legionar pravi:
ne vem nikol vidu!

Zsss,občine ....njihove evidence so tako natančne in dobre, da bodo lahko napovedali naslednji pristanke na luni 30.2.2019

Pa je, če bi se mi dalo scannat bi prilepil kako to izgleda.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik suzica pravi:
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:


Pa še enkrat - vsi ki prejemajo socialno pomoč imajo zastonj dopolnilno zavarovanje in rok za ureditev dodatnega zavarovanja je 30 dni in ne 8 kot si že dvakrat napisal.

LP

Pametni----moj kolega ki je na zavodu---SI MORA PLAČEVAT DOPOLNILNEGA--jasno in glasno
jezen.gif



Pa da ne bo kdo še kaj maci zajebbaval
10.gif

Je že kolega kaj narobe delal ali pa živi pri starših z visokim prihodkom.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.195
5.528
113
Ja da maš pa zdravstveno zastonj morš pa res že v kartonasti škatli živet....ni tko zastonj kukr si hotu predstavt....
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Ja da maš pa zdravstveno zastonj morš pa res že v kartonasti škatli živet....ni tko zastonj kukr si hotu predstavt....

To je res, samo nevem zakaj bi taki potem jamrali (med drugim maci)+ ko se nekaj hvali da vozi razne BMWje 3.0 mašine in podobno), po drugi strani pa nima 22 eur za zdravstveno zavarovanje
confused-1.gif


Sicer si pa preberi zakon :

S 1. januarjem 2009 prinaša novela Zakona o zdravstvenem varstvu in zdravstvenem zavarovanju (ZZVZZ-K), pomembne spremembe za socialno ogrožene osebe po Zakonu o socialnem varstvu.

Zavarovanci oziroma po njih zavarovani družinski člani, ki izpolnjujejo pogoje za pridobitev denarne socialne pomoči in nimajo v celoti zagotovljenih pravic iz obveznega zdravstvenega zavarovanja iz drugega naslova bodo od 01.01.2009 dalje oproščeni plačila doplačil, t.j. razlike do polne vrednosti zdravstvenih storitev, saj jim bo plačilo razlike do polne vrednosti zdravstvenih storitev zagotovljeno iz proračunskih sredstev Republike Slovenije.

Torej če živiš pri starših,ali partnerju ali pač nekom, ki imajo dovolj visoke prihodke, ti ne pripada denarja socialna pomoč, s tem ti ne pripada tudi doplačilo za dodatno zdravstveno zavarovanje.

Sicer pa dopolnilno sploh ni stvar debate, govora je o OSNOVNEM zdravstvenem zavarovanju, ki pripada vsakemu brezposelnemu občanu zastonj, samo obnavljati ga je treba na 3 mesece. Se pravi vsake 3 mesece greš tja in poveš da si še vedno prijavljen na zavodu in podaljšaš zavarovanje.

Ampak nekateri nezaposleni očitno nimajo časa tega urediti enkrat na 3 mesece - kako žalostno
uf-1.gif


LP
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Sicer pa dopolnilno sploh ni stvar debate, govora je o OSNOVNEM zdravstvenem zavarovanju, ki pripada vsakemu brezposelnemu občanu zastonj, samo obnavljati ga je treba na 3 mesece. Se pravi vsake 3 mesece greš tja in poveš da si še vedno prijavljen na zavodu in podaljšaš zavarovanje.

Kolikor vem (lahko se tudi motim) je takole:

- osnovno zdravstveno zavarovanje: plačuje tvoja občina, če izpolnjuješ pogoje

- dodatno zdravstveno zavarovanje: plačuje "država" oziroma prek CSD


Ko sem bil v taki situaciji, so mi dodatno zavarovanje odobrili, osnovno pa zavrnili in sem ga moral plačevati. Bilo pa je po letu 2009...