Obvezno zdravstveno zavarovanje in gnil sistem

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Včeraj dopoldne me kliče prijateljica, da ni mogla pri zdravniku dobiti napotnice, češ da nima urejenega obveznega zdravstvenega zavarovanja.
Po parih telefonih ugotovi, da jo je občina odjavila iz obveznega zdravstvenega zavarovanja.

Glede na to da sem tudi sama prijavljena na zavodu za zaposlovanje in mi obvezno zdravstveno zavarovanje plačuje občina me je prešinilo, kaj pa če tudi jaz nimam obveznega zavarovanja.
Pokličem še sama in mi na zavodu za zdravstveno zavarovanje povedo, da me je občina odjavila 28.2.2011 iz obveznega zdravstvenega zavarovanja.

Skoraj tri mesece sem bila brez obveznega zdravstvenega zavarovanja in nisem vedela NIČ. Ni bilo nikakršnega obvestila o prekinitvi oz. ni bilo nobenega obvestila, da si moram obvezno zavarovanje uredit, ker me bodo odjavili.

V primeru, da bi se mi kaj zgodilo mi tudi dodatno zdravstveno zavarovanje nebi popolnoma nič koristilo.

Ko sem si urejala obvezno zdravstveno zavarovanje je bilo v čakalnici polno ljudi, ki so po slučajno izvedeli, pri zdravniku ali ali v bolnici, da nimajo urejenega obveznega zavarovanja...

KATASTROFA!!!

Hvala za obvestilo državica, res si super!

Vsi, ki ste prijavljeni na zavodu za zaposlovanje in vam je preteklo nadomestilo plače, preverite, ali ste sploh zavarovani, ker v primeru da se komu kaj zgodi in ni zavarovan, bo lahko naše zdravstvene storitve drago plačal.
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Če se komu kaj zgodi in gre za urgenco ne potrebuješ zavarovanja. Drugače pa se z vsem strinjam, res smo v riti.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Sploh ni gnil sistem samo vi BREZPOSLENI LENUHI nimate časa ENKRAT NA TRI MESECE iti podaljšati obvezno zdravstveno zavarovanje.

To dokazuješ tudi sama, saj si že od FEBRUARJA odjavljena.

Sram te bilo, pa še šimfaš čez druge
10.gif
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
zelo hitro si lahko na istem kot jaz.

priporočam da greš malo na pogovor, očitno nekaj sproža agresijo v tebi in to so globje težave ...

in povej koji k**** si ti meni da me boš ŽALIL? šus v glavo, res

pa povej mi še kaj naj vsake tri mesece delam na občini??? me zanima kako bi ti hodil urejat stvari, ki naj bi bile urejene in si jih uredil... to je osnova in to si vsak človek uredi (vsaj mislim da), dolžnost države oz. občine pa je, da ljudi obvesti o takih stvareh v kolikor niso urejene ali bodo prekinjene!

da si nauš na jezik stopu
 
Nazadnje urejeno:

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Haha kako smo užaljeni, resnica boli?

NAmesto da ste veseli da prejemate denar za brezposelnost in imate omogočeno zastonj zavarovanje, nekaj jokcaš po forumu kakšna krivica ce vam godi. Kazensko bi vam še denarno nadomestilo ukinil lenuhi.

Neboš verjela, jaz MORAM VSAK MESEC PLAČAT POLOŽNICO za zavarovanje, verjetno če nebi plačal bi mi ga ukinili (sicer mi obveznega trgajo že pri plači, dodatno pa vsak mesec, saj upam da razumeš kam pes taco moli )

In tvoja dolžnost je, da vsake tri mesece podaljšaš svoje zavarovanje drugače se te briše iz registra. Tako kot ostali zaposleni plačujemo enkrat na mesec.

Itak si pa doma in brezposelna morda nimaš časa enkrat na 3 mesece skočiti do občine?
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.032
5.733
113
blizu močvirne prestolnice
Maci, ti bi dala vse za softija, njemu pa dol visi za tebe. Je pa sigurno smotan da ti ne povejo, ko pa rabiš je pa hudo. Upam da čim prej prideš do primerne službe.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

No, tak pa spet ni kot pišeš doctorz.

Saj pa je napisala, da je bila zaposlena, kar pomeni, da je za primer brezposelnosti odvajala prispevke oz. njen delodajalec. In je torej tak primer zavarovala...

Upravni organi in občinarji pa bi stranko lahko opozorili na to zadevo, določene stvari so zelo zelo preproste...

Pri nas pa je sistem: "tvoj problem, kaj pa nisi vedel"... a vsak dan sprejemajo popravke, spremembe, nove zakone itd. da še bibliotekar naslovov ne zmore, kaj šele vsebino.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.741
6.348
113
Stari ko prides kaj v LJ dobis za pir. Vec njih. Res hvala, ker drugace bi moral jaz tak sestavek napisat. Car.

EDIT: pa vsacga od teh dveh njegovih sporocil bi rad nagradil s 100 alti, ki mi jih lahko modi trgate z racuna. To predstavlja 2% mojega alter premozenja
 
Nazadnje urejeno:

dobovsek

Fizikalc
27. nov 2008
1.121
1
36
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Stari ko prides kaj v LJ dobis za pir. Vec njih. Res hvala, ker drugace bi moral jaz tak sestavek napisat. Car.

EDIT: pa vsacga od teh dveh njegovih sporocil bi rad nagradil s 100 alti, ki mi jih lahko modi trgate z racuna. To predstavlja 2% mojega alter premozenja

x2
467716-post_slo.gif

aplauz.gif
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik Maci pravi:

Ko sem si urejala obvezno zdravstveno zavarovanje je bilo v čakalnici polno ljudi, ki so po slučajno izvedeli, pri zdravniku ali ali v bolnici, da nimajo urejenega obveznega zavarovanja...

Ta stavek dvolj pove, zakaj je večina takih ljudi brezposelna....... kakšen dodaten komentar niti ni potreben
smirk-1.gif
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
A ste opazili, da se nezaposleni zajedalci, ki imajo toliko dela, da za brezplacno zavarovanje ne morejo poskrbeti ocitno precej skupaj drzijo? "Prijateljica" je opazila... :S

Pfuj, gniloba lena.
frown-1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.861
3.888
113
Citat:
Uporabnik dobovsek pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Stari ko prides kaj v LJ dobis za pir. Vec njih. Res hvala, ker drugace bi moral jaz tak sestavek napisat. Car.

EDIT: pa vsacga od teh dveh njegovih sporocil bi rad nagradil s 100 alti, ki mi jih lahko modi trgate z racuna. To predstavlja 2% mojega alter premozenja

x2
467716-post_slo.gif

aplauz.gif

x3
zmaga.gif
 

mimika

Pripravnik
8. feb 2008
703
0
16
Če si na zavodu, potem pomoje ni več treba na vsake 3 mesece podaljševati zavarovanja, kot je to bilo včasih:
"Brezposelne osebe, ki so prijavljene na Zavodu za zaposlovanje:
V času od prijave na Zavodu za zaposlovanje pa do izdaje odločbe o priznaju pravice do denarne pomoči, si brezposelna oseba obvezno zdravstveno zavarovanje ureja sama, in sicer na pristojni enoti Zavoda za zdravstveno zavarovanje Slovenije (tam kjer imamo stalno prebivališče).
Ko brezposelna oseba prejme odločbo o priznanju pravice do denarnega nadomestila, se na enoti Zavoda za zdravstveno zavarovanje odjavi iz zavarovanja po začasnem statusu in uveljavi morebitno vračilo vplačanega zneska.
Prijavo v obvezno zdravstveno zavarovanje za brezposelno osebo izvede Zavod za zaposlovanje z dnem, ko ji je z odločbo priznal pravico do denarnega prejemka, odjavo pa z iztekom, prenehanjem oz. mirovanjem te pravice.
Prejemnik denarnega nadomestila lahko po sebi zavaruje tudi družinske člane."
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.921
5.461
113
Nevertheless.......vsaj obvestilo bi lahko dobil na dom.....da boš od xx.yy.zz odjavlen iz zdravstvenega zavarovanja....

Dvomim da kdo od vas 3h 4rih pametnih ( apollo8, dobovsek, doctorz......) ve da če si dodatnega ne urediš (hm nevem zdej tapravga roka....ponavad je 8dni) da te čaka 3mesečna čakalna doba.....ga vplačuješ....vendar ga 3 mesece ne moraš koristit
bonk.gif


Država je pri nekaterih zadevah do nas državljanov res....[censored] up....sej piše v drobnem tisku....dvomim da ga kdo od vs 3h "pametnih" in glasnih kdaj prebere
sprasujem se.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.861
3.888
113
Sam uradno sicer nisem bil nikoli brezposeln, sem pa 3 mesece bil "brez statusa". Mene so z ZZZS po cca. 2 mesecih obvestili da NIMAM urejenega zavarovanja (v stilu da je to obvezno da ga imaš, blabla ...) in verjetno te še vedno obvestijo.

Sicer pa tudi na občini podpišeš kakšen papir oz. mislim da ti mora celo uradna oseba odobrit zavarovanje (lahko ti ga ne) tako da mislim da so izgovori tipa "nisem vedel" brezpomenski. Ve se katere prispevke se plačuje v tej državi in si pač dolžan poskrbet da če jih sam ne plačuješ da jih nekdo drug.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.741
6.348
113
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Nevertheless.......vsaj obvestilo bi lahko dobil na dom.....da boš od xx.yy.zz odjavlen iz zdravstvenega zavarovanja....

Dvomim da kdo od vas 3h 4rih pametnih ( apollo8, dobovsek, doctorz......) ve da če si dodatnega ne urediš (hm nevem zdej tapravga roka....ponavad je 8dni) da te čaka 3mesečna čakalna doba.....ga vplačuješ....vendar ga 3 mesece ne moraš koristit
bonk.gif


Država je pri nekaterih zadevah do nas državljanov res....[censored] up....sej piše v drobnem tisku....dvomim da ga kdo od vs 3h "pametnih" in glasnih kdaj prebere
sprasujem se.gif

Lej ce bo nekdo od nas "pametnih" kdaj v taki situaciji, se bo o teh zadevah poucil. In ne tok na pamet - vsi smo se enkrat prvic dodatno zavarovali in smo imeli takrat omejitve (kdaj zacne veljat itd). Enostavno ne mores pricakovat da bo drzava nekaj delala namesto tebe ampak moras sam poskrbet za svojo rit. Ne samo da jim je dano nekaj kar ostali placujemo se pritozuje se ker ona necesa ni vedela. Ne no, res ne.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.324
945
113
Titograd
Ker imam umetniški nered in se najde na pisalni mizi kaka zadeva, ki bi že zdavnaj lahko letela v koš, ni vrag da ni tudi tole vmes....... tudi sam sem koristil to takoj po diplomi do prve zaposlitve, lepo ti na odločbi piše datum od kdaj do kdaj si zavarovana (3 mesece, poteče zadnjega v mesecu).... pa ne samo da si zamudila, ta mesec ko ti poteče ne čakaš do zadnjega dneva, ampak začneš zadeve urejat že na začetku meseca, da ne ostaneš vmes par dni brez zavarovanja.

Ljudje, malo berite odločbe, ne pa samo prvi odstavek. Se kaj pametnega še not skriva
rolleyes-1.gif
 
Nazadnje urejeno: