Občutno dražja obdavčitev najemnin v 2023

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.612
6.338
113
Sem šel samo mimo, ne govorim z nobenim. Jst nimam nič pri tem.

lol

Jaz nisem tako apriori proti prijavi. Tulaj na forumu vsi s polnim gofljam, kako bi drugi morali nevemkaj, sami pa riti, kjer je visek inteligence "da se ne vmesavajo". Zato pa je tako,. Nikamor se ne vmesavajo, razen z gofljo med sebi enakimi. Edinole mogoče bi pa vseeno malo bolj moral biti siguren, da nekdo res nekaj narobe počne, ne samo en spetir usput na en uh. Vseeno so to lahko sitnosti za nekoga, ki si jih ni zasluzil. Lova na carovnice pa ne podpiram.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.888
1.271
113
Mene pa zanima kaj bi se moralo spremeniti, da bi ljudje začeli razmišljati drugače in ne bi terali sive in črne ekonomije. Bi morala država bistveno bolj preudarno ravnati z denarjem? Ali kaj je tisti sprožilec, ki bi povzročil neko etičnost in osebna integriteto pri ljudeh?
Saj veste kaj je osebna integriteta - da narediš to kar je prav, tudi ko noben ne gleda. Ko bomo nekje na tem nivoju se bomo pa lahko pogovarjali o tem, da smo dosegli neko stopnjo razvoja kot država in državljani. Dokler bo pa glavna gostilniška debata kako nategniti državo in druge, do takrat pa napredka ne bo. Pač ne gre, tako je to. Vsak pa mora začeti pri sebi, ne pri drugih.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.445
4.981
113
Prijave ne podpiram zato, ker bi državni aparat rad, da se mu vse prinese na pladnju. Naj gredo zaposleni na teren in ugotovijo stanje. Furs-u se že sedaj daje večja pooblastila kot jih ima policija za precej resnejše zadeve kot je denar.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Prijave ne podpiram zato, ker bi državni aparat rad, da se mu vse prinese na pladnju. Naj gredo zaposleni na teren in ugotovijo stanje. Furs-u se že sedaj daje večja pooblastila kot jih ima policija za precej resnejše zadeve kot je denar.
Torej država naj zapravi še več, da bo dobila tisto, kar ji pripada. Ker to še več stane, naj poviša davke, da bo lahko še več šla na teren in dobila tisto, kar ji pripada.

Ali opaziš vzorec?
 
  • Haha
Reactions: sixpower in Pepe

delavec44

Guru
17. dec 2012
2.194
1.467
113
Ampak ravno zaradi take miselnosti kako kje koga nategniti pride do korupcije. To je zanka, ki se nikoli ne konca. Kdo jo bo presekal?
Seveda jo morajo presekati vodilni, torej politiki, direktorji, najbolje plačani podjetniki, zdravniki... Riba pri glavi smrdi.

Lahko se navadna raja še tako trudi presekati stvari, če potem gledaš direktorje, ki zafurajo cele firme v državni lasti in dobijo milijone odpravnine namesto kazenske odgovornosti, ti vse dol pade.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.888
1.271
113
Seveda jo morajo presekati vodilni, torej politiki, direktorji, najbolje plačani podjetniki, zdravniki... Riba pri glavi smrdi.

Lahko se navadna raja še tako trudi presekati stvari, če potem gledaš direktorje, ki zafurajo cele firme v državni lasti in dobijo milijone odpravnine namesto kazenske odgovornosti, ti vse dol pade.
Se strinjam, ker tam kjer je vzor, tam se začne. Bi pa lahko počasi šli tudi sočasno s tem naprej. Nekaj politiki in direktorji večjih podjetij ter na drugi strani tudi zaposleni in vsi ostali.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.612
6.338
113
Raja ima na sebi maso. Ce vsak na sebi zacne z lastno integriteto, se gore premakne. Ce pa ni interesa, potem naj ga pa tudi ne pricakuje in zahteva pri drugih.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
2.194
1.467
113
Raja ima na sebi maso. Ce vsak na sebi zacne z lastno integriteto, se gore premakne. Ce pa ni interesa, potem naj ga pa tudi ne pricakuje in zahteva pri drugih.
Poglej kako se spreminja struktura raje, ki jo čedalje več uvažajo iz tujine. Kako se ta raja obnaša. Meni ni interesa ne, ker kar meni vzamejo dajo ljudem, ki bi lahko delali pa nočejo. Pa ne bom več pisal da me ne brišejo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: dejan_ in B81

sad

Guru
24. avg 2007
20.924
9.584
113
Raja ima na sebi maso. Ce vsak na sebi zacne z lastno integriteto, se gore premakne. Ce pa ni interesa, potem naj ga pa tudi ne pricakuje in zahteva pri drugih.
Sedaj se pa ozri okoli sebe in v ogledalo in povej, kje je ta raja z integriteto. Ker žal precej slabo to kaže.
Recimo samo par zadnjih postov si preberi v temi Beraški zdravniki.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.612
6.338
113
Ni je in imamo to, kar nam pritice... Sami smo si krivi, noben drug. Definitivno je pa pičkiš pričakovati od drugih ne vem kaj, kar sami nismo niti sposobni niti pripravljeni dat... Lahko gledas isto temo
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Treba je, tako kot v nekaterih nordijskih državah, ukiniti možnost poslovanja z gotovino. Oziroma jo zminimizirat.

Tudi če bi bil državni servis vedno 110%, ni ljudem nikoli dovolj in bi še vedno izkoristili možnost za imeti nekaj več. Zakaj imeti Golfa, če imaš lahko Passata. Zakaj imeti Passata, če imaš lahko X5. Zakaj imeti X5, če imaš lahko Cayenna. itd...
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Prijave ne podpiram zato, ker bi državni aparat rad, da se mu vse prinese na pladnju. Naj gredo zaposleni na teren in ugotovijo stanje. Furs-u se že sedaj daje večja pooblastila kot jih ima policija za precej resnejše zadeve kot je denar.
In kako si to predstavljaš? Da hodijo od stanovanja do stanovanja in zahtevajo od ljudi, da jim kažejo pogodbe o najemu?
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
2.194
1.467
113
Ni je in imamo to, kar nam pritice... Sami smo si krivi, noben drug. Definitivno je pa pičkiš pričakovati od drugih ne vem kaj, kar sami nismo niti sposobni niti pripravljeni dat... Lahko gledas isto temo
Navadnega človeka jebejo iz vseh strani. Ko pa imaš denar in vpliv, pa to kar naenkrat ni več kraja ampak davčna optimizacija. Potem pa en konglomerat kot je Google plača manj davka kot jaz (v Sloveniji). Ampak ja, sam sem si kriv :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in sad

Samo Svoj

Guru
27. jan 2022
5.906
2.341
113
Treba je, tako kot v nekaterih nordijskih državah, ukiniti možnost poslovanja z gotovino. Oziroma jo zminimizirat.

Tudi če bi bil državni servis vedno 110%, ni ljudem nikoli dovolj in bi še vedno izkoristili možnost za imeti nekaj več. Zakaj imeti Golfa, če imaš lahko Passata. Zakaj imeti Passata, če imaš lahko X5. Zakaj imeti X5, če imaš lahko Cayenna. itd...
Katere so te nordijske države? V bistvu so samo 4, tako da boš verjetno hitro naštel.