Občutno dražja obdavčitev najemnin v 2023

sad

Guru
24. avg 2007
20.924
9.584
113
Kdo je napisal, da jm je treba kaj pobrati? Jaz samo pravim, da je izjemno nepravično, da “Jazbinškarji”, ki živijo v stanovanjih, ki jih ne morejo vzdrževati, blokirajo investicije v vzdrževanje/izboljševanje blokov, recimo fasado.
In jaz res upam, da ne bom tak zaslepljenec, da bom pri 80ih živel sam v hiši, ki bo pri tem propadala, namesto da bi se spokal v enosobno stanovanje v bližini doma upokojencev. Res, res upam, da bom imel dovolj pameti za to.
Žal videvam v bližini, da kar nekaj starejših pamet zapušča in je njihova mantra: dokler sem živ/a bom tukaj, pa tudi če se mi streha podre na glavo, živim v hiši s plesnijo, itd. Otroci se morajo večkrat tedensko vozit kar nekaj km, da ji/mu pomagajo vsaj za silo živeti. Ko umrem bodo pa že dediči se s tem ukvarjali.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mare2 .

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.616
6.341
113
Nic ni nepravično, tako je... Blokirajo pa po blokih vsevprek, ti imajo vsaj nek objektiven razlog pa na koncu se jih pol za njimi skriva, ces da so oni krivi, drugace bi pa sami blokirali. In cetudi bi pac enostavno rekli, da ne dajo, je pac to njihova pravica. Pravila igre so vnaprej znana in ce gres v neko skupnost ziveti se moras pac prilagoditi. Malo taktak je pa pricakovati, da kupis flet, kot da je to izolirana enota od ostalih, potem uvidis da ni in se jezis, da ni po tvoje, kot da je vse tvoje...
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Kdo je napisal, da jm je treba kaj pobrati? Jaz samo pravim, da je izjemno nepravično, da “Jazbinškarji”, ki živijo v stanovanjih, ki jih ne morejo vzdrževati, blokirajo investicije v vzdrževanje/izboljševanje blokov, recimo fasado.
In jaz res upam, da ne bom tak zaslepljenec, da bom pri 80ih živel sam v hiši, ki bo pri tem propadala, namesto da bi se spokal v enosobno stanovanje v bližini doma upokojencev. Res, res upam, da bom imel dovolj pameti za to.
Žal videvam v bližini, da kar nekaj starejših pamet zapušča in je njihova mantra: dokler sem živ/a bom tukaj, pa tudi če se mi streha podre na glavo, živim v hiši s plesnijo, itd. Otroci se morajo večkrat tedensko vozit kar nekaj km, da ji/mu pomagajo vsaj za silo živeti. Ko umrem bodo pa že dediči se s tem ukvarjali.
Se strinjam. Zakaj folk ne proda in spoka v varovana stanovanja mi ne bo nikol jasno. Pa mam v familiji to sceno, k se stara starsa nikakor ne zelite premaknit, ceprav s tem jemleta dragocen cas ostalim, ki morajo skrbeti za njiju.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.406
2.418
113
No bodimo realni, mamka takrat ni rabila biti kaj dost pametna da je izkoristila priliko tega jazbinška. Verjetno je delala v fabriki, bila že takrat na dnu lestvice in plačevala tisto socialno najemnino, ko pa je bil čas pa je dobila ponudbo za "zastonj" odkup in če takrat nisi tega izkoristil si moral biti res resnično v peeesdi, zapit ali zadrogiran. Isto bi verjetno danes tudi največji luzer izkoristil če bi dobil takšno đabe ponudbo. Seveda je bil tudi takrat promil tistih iznajdljivih ki so ta stanovanja odkupili namesto njih, jih praktično napizdili za drobiž in si nagrabili.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.924
9.584
113
Nic ni nepravično, tako je... Blokirajo pa po blokih vsevprek, ti imajo vsaj nek objektiven razlog pa na koncu se jih pol za njimi skriva, ces da so oni krivi, drugace bi pa sami blokirali. In cetudi bi pac enostavno rekli, da ne dajo, je pac to njihova pravica. Pravila igre so vnaprej znana in ce gres v neko skupnost ziveti se moras pac prilagoditi. Malo taktak je pa pricakovati, da kupis flet, kot da je to izolirana enota od ostalih, potem uvidis da ni in se jezis, da ni po tvoje, kot da je vse tvoje...
Imaš prav: pravila igre so znana in dejansko jim nič ne moreš. Tudi če samo iz žlehnobe nočejo, rezultat je isti.
No, očitno bo počasi treba iti v smeri ZDA, kjer te bodo morali obstoječi lastniki potrditi, da lahko kupiš stanovanje in bo tudi jasno, da ga bo treba vzdrževati. Škoda le, da bodo pri tem spet nasrkali šibkejši.
Ker to, da preprečuješ vzdrževanje/izboljšavo objekta, s čimer se ti pogoji življenja izboljšajo, stroški zmanjšajo (dejansko se vložek v x letih sam povrne) in poveča vrednost stanovanja, je skregano z vsako zdravo logiko. To je možno samo pri tistih, ki so nekaj “dobili”, kdor je za nekaj svinjsko garal in vzel kredo za 20-30let, se ne bo tako obnašal.
Pa ne mi o garanju staršev tukaj pisat. So dobili dovolj povrnjeno z letovanji za bagatelo, pa stanovanji, pa inflacijo, ki je požrla vse kredite.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.616
6.341
113
Kako ze gre... Starsi otroka do praga, otroci starse cez prag.

Imaš prav: pravila igre so znana in dejansko jim nič ne moreš. Tudi če samo iz žlehnobe nočejo, rezultat je isti.
No, očitno bo počasi treba iti v smeri ZDA, kjer te bodo morali obstoječi lastniki potrditi, da lahko kupiš stanovanje in bo tudi jasno, da ga bo treba vzdrževati. Škoda le, da bodo pri tem spet nasrkali šibkejši.
Ker to, da preprečuješ vzdrževanje objekta, s čimer se ti pogoji življenja izboljšajo, stroški zmanjšajo (dejansko se vložek v x letih sam povrne) in poveča vrednost stanovanja, je skregano z vsako logiko. To je možno samo pri tistih, ki so nekaj “dobili”, kdor je za nekaj svinjsko garal in vzel kredo za 20-30let, se ne bo tako obnašal.
Pa ne mi o garanju staršev tukaj pisat. So dobili dovolj povrnjeno z letovanji za bagatelo, pa stanovanji, pa inflacijo, ki je požrla vse kredite.

Pa to je že zdaj. Sestra je par let nazaj kupila stanovanje, so se vohali vsi potencialni kupci - da bodo čimbolje ocenili, s kom se gre v španovijo. Danes so v procesu nabave SE (ker se ogrevaj na lastno TČ), kar bo vsakega stalo 2-3k€, da bo na strehi, vrednost stanovanja pa takoj 5mestno število gor. Za to je bilo potrebno 75% glasov, ampak se je tisti, ki je proces vodil, zelo potrudil, da je vse predstavil in pol leta je trajalo, da je danes kljukica 100%. Ker četudi so prišli že do 75%, jim je bilo zavoljo odnosov in skupnega bivanja važno, da je strinjanje čimvečje.

Jaz sem pa dobila povrnjeno z možnostjo šolanja, ki mi je odprlo vsa vrata, da živim bolje kot moji starši. Če bi živela v času mojih tastarih, bi moje življenje in tudi jaz povsem drugače izgledala, ker bi mi ostala zaprta, dasiravno sta bila pripravljena, kako je eden rekel, izgubljati dragocen čas na meni. Da je to možno, so seveda naredili naši starši, vendar kolektivno, za našo generacijo. ko bomo mi končali z rušenjem tega, se pripravite na svoje otroke, ko bodo gnojnico po nas zlivali. veliko bolj dovršeno kot mi, ker bodo imeli boljše učitelje.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.616
6.341
113
No bodimo realni, mamka takrat ni rabila biti kaj dost pametna da je izkoristila priliko tega jazbinška. Verjetno je delala v fabriki, bila že takrat na dnu lestvice in plačevala tisto socialno najemnino, ko pa je bil čas pa je dobila ponudbo za "zastonj" odkup in če takrat nisi tega izkoristil si moral biti res resnično v peeesdi, zapit ali zadrogiran. Isto bi verjetno danes tudi največji luzer izkoristil če bi dobil takšno đabe ponudbo. Seveda je bil tudi takrat promil tistih iznajdljivih ki so ta stanovanja odkupili namesto njih, jih praktično napizdili za drobiž in si nagrabili.
hja no, meni moj 10 letnik, kako sem bila glupa, da nisem bitkojna po 20 ali 50 ali celo 500, ko je bilo jasno kam gre, kupila. povem trezna. izkupički lažji, večji in hitrejsi kot pri jazbinšku. po bitki je simpl biti general. Zdaj pa da mi to pod ksiht vrze se leta 2035. Kot vsesplosno pravilo, ki so ga vsi lahko in tudi ga izkoriscali. On mora pa delat.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.924
9.584
113
Kako ze gre... Starsi otroka do praga, otroci starse cez prag.



Pa to je že zdaj. Sestra je par let nazaj kupila stanovanje, so se vohali vsi potencialni kupci - da bodo čimbolje ocenili, s kom se gre v španovijo. Danes so v procesu nabave SE (ker se ogrevaj na lastno TČ), kar bo vsakega stalo 2-3k€, da bo na strehi, vrednost stanovanja pa takoj 5mestno število gor. Za to je bilo potrebno 75% glasov, ampak se je tisti, ki je proces vodil, zelo potrudil, da je vse predstavil in pol leta je trajalo, da je danes kljukica 100%. Ker četudi so prišli že do 75%, jim je bilo zavoljo odnosov in skupnega bivanja važno, da je strinjanje čimvečje.

Jaz sem pa dobila povrnjeno z možnostjo šolanja, ki mi je odprlo vsa vrata, da živim bolje kot moji starši. Če bi živela v času mojih tastarih, bi moje življenje in tudi jaz povsem drugače izgledala, ker bi mi ostala zaprta, dasiravno sta bila pripravljena, kako je eden rekel, izgubljati dragocen čas na meni. Da je to možno, so seveda naredili naši starši, vendar kolektivno, za našo generacijo. ko bomo mi končali z rušenjem tega, se pripravite na svoje otroke, ko bodo gnojnico po nas zlivali. veliko bolj dovršeno kot mi, ker bodo imeli boljše učitelje.
Saj jaz tudi.
Samo ko začneš opletat s to demagogijo, kako so oni ustvarjali je to samo ena stran tega. So dobili tudi povrnjeno. Tako kot imamo sedaj mi pluse in minuse.
Ampak to nima veze s tem, da nekdo BLOKIRA tisto, kar sem zgoraj napisal. To enostavno ni prav in je dejansko posledica tega, da je nekdo nekaj “dobil”, ne pa direktno kupil. Zato tega ne zna cenit in posledično tudi ustrezno ravnati s tem. In ja, tudi jaz sem to opazil pri sebi.
In ne, ni problem v predstavitvi. Kot rečeno, žal vidim precej priemrov v moji bližini, zgoraj je pa tudi še roky napisal svoj primer.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.540
1.007
113
Saj jaz tudi.
Samo ko začneš opletat s to demagogijo, kako so oni ustvarjali je to samo ena stran tega. So dobili tudi povrnjeno. Tako kot imamo sedaj mi pluse in minuse.
Ampak to nima veze s tem, da nekdo BLOKIRA tisto, kar sem zgoraj napisal. To enostavno ni prav in je dejansko posledica tega, da je nekdo nekaj “dobil”, ne pa direktno kupil. Zato tega ne zna cenit in posledično tudi ustrezno ravnati s tem. In ja, tudi jaz sem to opazil pri sebi.
In ne, ni problem v predstavitvi. Kot rečeno, žal vidim precej priemrov v moji bližini, zgoraj je pa tudi še roky napisal svoj primer.
Sprijaznite se ze enkrat s stanjem kot je in delajte v skladu s tem. Na temu svetu drugace NIC NI fer.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.924
9.584
113
Nič bat.
Točno to sem sam naredil in se preselil v blok, kjer ni “Jazbinškov”. Zanimivo, da tukaj ni težava za investicije v vzdrževanje/izboljšave bloka.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.616
6.341
113
Tudi svet, ki si ga zelijo sami, ni fer oziroma se toliko manj. Je samo svet, kjer bi se nekaj pridobilo na racun drugih. Fer po definicijali, japajade...

Ce nekdo blokira, blokira iz bilokaterega razloga. Mamka s malo penzijo je samo en problem. Tudi tisti sosednji par ne bo roke dvignil ob predlogu da se mora rezervni sklad za 100€/mesec dvigniti, da se bo streha menjala pa fasada naredila. Sicer pa, vecina stvari, za kar je bilo vcasih potrebno 100% soglasje, je zdaj 75%, kar je bilo 75%, pa je danes 50. Ni vec ovir, jazbinski so premagani. Zdaj se bo na veliko vse obnavljalo. Ali pa se morebiti samo pokazala pritlehnost ostalih lastnikov, ki so orej s prsti kazali na druge
 
Nazadnje urejeno:

sad

Guru
24. avg 2007
20.924
9.584
113
Tudi svet, ki si ga zelijo sami, ni fer oziroma se toliko manj. Je samo svet, kjer bi se nekaj pridobilo na ravun drugih. Fer po definicija, da...

Ce nekdo blokira, blokira iz bilokaterega razloga. Mamka s malo penzijo je samo en problem. Tudi tisti sosednji par ne bo roke dvignil ob predlogu da se mora rezervni sklad za 100€/mesec dvigniti, da se bo streha menjala pa fasada naredila.
Glej, lahko natolcuješ kolikor hočeš moje direktne in posredne izkušnje (kar nekaj jih je), kažejo, da je verjetnost blokade pri “Jazbinškarjih” večkrat višja od “nejazbinškarjev”. In če imaš nejazbinškarje v bloku je verjetnost dosega 75% s pravilno predstavitvijo praktično skoraj 100%, ker tudi če en ali dva para ne bosta za, bo dovolj ostalih. V bloku z jazbinškarji je praktično skoraj nemogoče sprejeti karkoli razen zakonsko določenega nujnega vzdrževanja.
Če je kakšen upravnik tukaj, naj to pokomentira.
 
Nazadnje urejeno:

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.616
6.341
113
Glej, lahko natolcuješ kolikor hočeš moje direktne in posredne izkušnje (kar nekaj jih je), kažejo, da je verjetnost blokade pri “Jazbinškarjih” večkrat višja od “nejazbinškarjev”. In če imaš nejazbinškarje v bloku je verjetnost dosega 75% s pravilno predstavitvijo praktično skoraj 100%, ker tudi če en ali dva para ne bosta za, bo dovolj ostalih. V bloku z jazbinškarji je praktično skoraj nemogoče sprejeti karkoli razen nujnega vzdrževanja.
Če je kakšen upravnik tukaj, naj to pokomentira.

Ni rabil biti. Dovolj je bilo biti tiho, ker se jazbinsek oglasil, ker je bilo potrebno 100% zagotoviti. Si bil lahko tiho, ce si pa p* si pa rekel, pa saj jaz bi, ampak ona stara noce. Zdaj ko je 75%, se tole malo spremeni. Nobenega vec ne bodo ovirali, zdaj bo pa treba se zjasniti - ja ali ne? Nema vec skrivanja za sosedi. Eni bloki se zacenjajo urejati, eni pa zacuda se vedno ne. Zacuda s sarkazmom, se ve...
 
  • Všeč mi je
Reactions: JakeOnBreak

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.540
1.007
113
Ocitno jima pase bit kjer sta. Zal se je s tem treba sprijaznit. Mam enak primer doma in nimas kaj. Postavi se v njihovo kozo in ti bojo te 'resitve' manj vsec.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.616
6.341
113
Nobeden se ne postavlja v nobeno kozo, razen svojo. Empatija se suvereno umika narcisoidnosti. Zame na racun drugih.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: bizi in JakeOnBreak

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.406
2.418
113
hja no, meni moj 10 letnik, kako sem bila glupa, da nisem bitkojna po 20 ali 50 ali celo 500, ko je bilo jasno kam gre, kupila. povem trezna. izkupički lažji, večji in hitrejsi kot pri jazbinšku. po bitki je simpl biti general. Zdaj pa da mi to pod ksiht vrze se leta 2035. Kot vsesplosno pravilo, ki so ga vsi lahko in tudi ga izkoriscali. On mora pa delat.

Popolnoma neprimerljivo, ne moreš ti primerjati fixa npr. si v LJ v najemu in ti pošlje Luka Mesec pismo da pa za 3k lahko to odkupiš in se vpišeš v ZK, v primerjavi z piramidno igro ala bitcoin.
 
Nazadnje urejeno:

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.539
61
48
Recimo vdova v trosobnem stanovanju in seveda ni šans, da gre v manjše stanovanje. Zraven v bloku pa starša z dojenčkom v enosobnem stanovanju za katerega sta zakreditirana za 20 let. Izgleda ne znata, ne?

Ne leti na ta tvoj primer, ampak na večino drugi identičnih primerov, kot ga ti omenjaš...in sicer so današnji mlajši ljudje naravnani tako, da so pripravljeni poskrbet samo za svojo rit.
Nekoč, ko je družina kot vrednota še nekaj veljala, so mladi pomagali svojim staršem in starim staršem in so bili dobri en do drugega. Danes so pa starši in stari starši koristni samo še za to, da jim pazijo otroke, pa da se povabijo na kosilo, ker je mlada fina gospa preveč lena. In ko gredo tisti starejši v večni pokoj, mladi skorajda ploskajo z ušesi, ker računajo kako bodo podedovali.
Če bi tisti mlajši iz tvoje zgodbe že prej poskrbeli za svoje starejše sorodnike da bi se počutili varne in nezapuščene, bi verjetno tista stara mamca iz tvoje zgodbe zamenjala stanovanje s svojim vnukom, ker se ne bi bala za svojo prihodnost. Tako pa je zdaj raje v svojem prevelikem stanovanju samo zato, ker ji to predstavlja eno varnost do smrti.

Jaz tisto mamco po svoje čisto razumem...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.616
6.341
113
Popolnoma neprimerljivo, ne moreš ti predstavljat fixa npr. si v LJ v najemu in ti pošlje Luka Mesec pismo da pa za 3k lahko to odkupiš in se vpišeš v ZK, v primerjavi z piramidno igro ala bitcoin.

Resno? Da ti luka mesec obljublja nekaj, kar bi bilo predobro, da bi bilo res, podpises brez da zastrizes z usesi? Ce bi imela moznost zavrteti cas, bi izbrala BTC, manj verjetnosti natega.