Nuvi 760 težavice

DejanB

Pripravnik
19. apr 2013
54
0
6
Maribor
Predelave omenjenega nuvi-ja so bile zame aktualne leta 2010 s prihodom Singapursko/Malezijskega SW ver. 2.40. Samemu mi predelava ni uspela (verjetno zaradi manjka Sirf čipa, vgrajen je bil MTK) in sem predelavo opustil.
Tem o predelavi N760 nisem več spremljal saj sem napravo prodal. Ker se je veliko o tem pisalo na " očaku " bi najboljše bilo povprašati "GPS presidenta" da za pomoč poprosi "liziko".
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.380
171
63
Ali lahko na sd kartici obstoječi gmasupp.img pobrišem in se bo potem nova verzija inštalirala bp?

JVC sem zbrisal, pa še vedno ni dovolj prostora. Za update na 2014.40 zahteva 3,1 GB prostora.

2030463-garmin4.JPG
 

Priponke

  • 2030463-garmin4.JPG
    2030463-garmin4.JPG
    28,1 KB · Ogledi: 180
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.894
5.620
113
Pa gmap3d.img na napravi tudi pobriši!

Pa z webupdaterjem dodaj gmaptz.img ( timezone map)
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.380
171
63
No, počasi z vašo pomočjo nekaj bo. Že vnaprej se zahvaljujem vsem, ki ste kakorkoli svetovali v pravo smer.

Karte se sedaj nalagajo na kartico.

gmaptz.img ( timezone map) > tega pa v updaterju ni ponudilo, ponuja samo miljon jezikov.

Jeziki so not samo v manjši meri, praktično ni notri nobene eksotike.

Bom sedaj pustil, da se vse naloži, kaže na še dve uri, potem ga jutri zalaufam in še enkrat priklopim na web updater če bo kaj drugače.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.894
5.620
113
Dobivaš timezone in basemap...sam da se naloži!
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.380
171
63
Hvala, hvala.

sedaj je zgleda vse kot je treba.

Moram priznat, da mi je marsikaj zgledalo kot ZF ko sem prebiral, sedaj ko je šlo v ''produkcijo, pa se je vse zložilo kot je treba, vključno z jeziki, popravki.

Baterija pa se je tudi vmes napolnila, zdrži pa dobrih 20 minut preden začne javljati, da je slaba. Zaenkrat je še dobra, kot ste že pisali drugi, se bo itak uporabljala v avtu na inštalaciji. Za kakšno malenkost pogledat in se orientirat pa tudi še bo. Ostalo pa z telefonom poflikam.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.380
171
63
Z uporabo seveda pridejo na dan nova vprašanja.

Zanima me, če se da kako shranit opravljeno pot. Prejšnji teden sem ga uporabljal cel teden, danes pa sem spravil opravljeno pot v MS. Opazil sem, da mi prvih nekaj dni (4 od 9)ni shranilo. Ker bo kmalu malo daljši dopust in s tem povezana potepanja me zanima, če lahko za vsak dan posebaj shranim ruto v nuviju, d apotem vse skupaj prenesem na PC?

Zaradi že prej omenjenega razloga imam namen zamenjati baterijo, ki ne zdrži skoraj nič. Ali je priporočljivo karkoli preventivno narediti pred zamenjavo baterije?
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Ko menjaš baterijo ti vsi podatki ostanejo, tako, da ni straha, da bi kaj izgubil, pazi le na kabel od ekrana, da ga ne boš po nesreči odklopil
wink-1.gif


Če odpreš current.gpx bi ti moralo prikazat celotno opravljeno pot.

Če ti ne bi, pa upam, da se oglasi krimec, ki je tudi meni priskočil na pomoč, ko tudi meni ni prikazalo cele poti.
Je neka mala finta, ki pa sem jo žal zopet pozabil a upam, da je krimec ni.
 

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
Off:

A to so dejansko vse navigacije tako počasne? Original mio, garmin,...
Kar ne leti direktno na sd kartico traaaaaja
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.380
171
63
Še eno vprašanje.

POI loaderja ne morem inštalirat na domačo mašino. Ravno tako mi težave dela expres, saj imam še win xp, ki grejo zgleda v zgodovino.

Ali se da recimo oziroma če se lahko POI naložiti kar direkt v mapi POI, tako kot pri Igo recimo ali je to potrebno počet z loaderjem?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.894
5.620
113
Lahko direktno das v poi...

Ce bi delal z poiloaderjem bi se lahko igral se z rocnimi nastavitvami...naprimer da te na radar opozori 600m prej...ali pa ko presezes doloceno hitrost itd..

Sedaj bos mel pa pac tiste ki jih je snovalec .gpi .gpx datoteke dodal ob nastanku...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.894
5.620
113
Pa z poiloaderjem si lahko zorganiziras datoteke v podmape...podpira eno podmapo...en "level" nizje...

Naprimer:

Poi\radarji
Poi\slovenia
Poi\austria
....
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.380
171
63
Hvala, sem potegnil dol, sedaj se ga samo še navadim uporabljat pa bo.

In pa seveda novo vprašanje, seveda zopet povezano z starim compom in delovanjem.

Pri nalaganju zadnjih kart z expresom nqa MS, na tej mašini pride do 99% in konec, melje melje in ne zmelje do konca. Niti po 3, 5 7, 12 urah. Karte v mapi nekako vidim, MS jih ne spozna/prebere. Ali tudi za to bolezen rase kakšna rožica?