Nuvi 760 težavice

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.380
171
63
Verjamem, da je že vse napisano, pa vendar se nekako ne znajdem najbolje.

V trajno uporabo sem dobil omenjeno navigacijo in naletel na par težav.

Ko sem jo dobil v roke, je bila baterija skoraj prazna. Danes sem jo cel dan polnil, cc 7 ur, ko sem jo vzel iz avta in jo poskušal prižgat, je že pri drugem poskusu začela javljat, da je baterija skoraj prazna. Do sedaj ta navigacija ni bila prav dosti v uporabi, imel jo je starejši možakar, ravno tako ne vem kakšni so bili režimi polnjena/praznenja. So tukaj kakšni pomembni nasveti ali je pač ko jo imaš gor jo polniš in to je to. Sedaj pride do faze loading maps in se ugasne.

Zaenkrat še nimam kabla za povezavo z PC-jem. Kot sem uspel razbrati, je kabel mini USB, predvidevam, da je vseeno kje ga kupim. Ali lahko preko tega kabla tudi polnim napravo ali je to samo za prenos podatkov.

Kot sem razbral je zemljevid CN Europe NT 2013.30. Je to ok ali je še kaj bolj optimalnega ta hip?

Zaenkrat toliko, bom pa tekom raziskovanja sigurno imel še kakšno vprašanje.

Hvala!
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Če imaš čitalec kartic ali kako drugo napravo, ki ima mini usb kabel, lahko uporabiš tega.
Preko tega kabla se naprava tudi polni ampak glede na opisano je šla baterija rakom žvižgat.
Na ebay jih najdeš za male denarce , malo dražje so na bolhi
wink-1.gif


Če imaš karte na SD in se ti naprava ugasne pri loading maps, probaj SD odstranit in ga potem zagnat, ampak kot sem že prej omenil, predvidevam, da se izklopi zaradi prazne baterije.
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.798
127
63
Ne boš je dočakal
ne-ne-1.gif

NT varianta kart po novem izhaja 2x letno
frown-1.gif

To pomeni, da bo nova NT z oznako 2015.20
tongue-1.gif
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.380
171
63
No fajn.

Najprej ga moram priklopit na pc in videt kateri SW ima gor. Tuklaj me takoj zanima, kateri je zadnji in pa, ali se to updata samo ko ga priklopim preko Garmin expres. Ali je za to primernejši kakšen drug program?

Zemljevidi so pa faza 2
smile-1.gif
.
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.042
65
48
Citat:
Uporabnik krimec pravi:
Ne boš je dočakal
ne-ne-1.gif

NT varianta kart po novem izhaja 2x letno
frown-1.gif

To pomeni, da bo nova NT z oznako 2015.20
tongue-1.gif

Jest sem pravkar naložil 2015.10 NTU na Nüvi 765 od Jancha
cheer.gif
. Kaj je sploh razlika med NT in NTU?
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.042
65
48
Frend me bo zadavu, ker je lih šel na Islandijo z novimi kartami
smile-1.gif
Že dajem nazaj 2014.40 na svojega.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Jaz sem tudi pred par dnevi oživil mojo 760-ko, ki je mirovala par let. Na začetku je trajalo kar nekaj časa da se je naprava normalno zagnala, saj je bilo premalo baterije za normalen zagon in se je samo restartalo (vsej ene 20x). Problem je pomoje v tem da se takrat ko restarta ne polni normalno, hkrati pa za sam zagon pobere skoraj vso energijo, ki jo vmes dobi. Ko je enkrat nabral tolik moči da se je ustrezno zagnal je bilo pa ok in se je lepo napolnil do konca. Baterija je seveda fuč in zdrži več kot 10-15 minut a to me niti ne moti, saj imam ponavadi itak stalno priklopljeno na napajanje.

Naložil sem zadnje mape (2014.40, Adria Route 4.20 in AR Slovenia 4.10 in vse dela ok). Celo prometne informacije delajo b.p. Saj imam v avtu vgrajeno navigacijo, samo za na balkan (SRB, CG, Albanija) je Nuvi še vedno zakon.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.894
5.620
113
Zadnji FW je 5.40.....z njim ni več zmrzovanja ko se javi kak radar itd....na SDv mapi garmin podpira 2karti z njim...gmasupp.img in gmasupp1.img...kartica je lahko 8Gb

Naloži zadnji FW prek usb kabla....potem pojdi v avto in priklopi na 12V polnilec da se loader zlowda dokonca
Karte so NT...zadnja je 2014.40 NT
na popotnikovem blogu si poglej popravke (računam....nov voice.....)
In pa nastavi cold start da bo prej dobil satelite!
Pobriši voice datoteke ki jih ne rabiš (afrikanščina itd...) Angleščino pusti pod NUJNO! Dobiš par MB več placa

Na napravi imaš lahko gmapprom.img in gmasupp.img
Na SD pa v mapi garmin gmasupp.img in gmasupp1.img
Baterija naj te ne skrbi...pač maš skos na 12V.......so ble pa ene serije ki so imele vpoklic za menjavo baterije...je nekje na netu članek:
https://my.garmin.com/rma/recallLanding.faces




preden karkol prčkaš si naredi varnostno kopijo naprave...brez kart da bo manj zasedlo ( gmapprom in gmasupp na napravi če jih maš...ostele pusti (gbmap, gmaptz....)
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.732
790
113
toti Maribor
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
...na SDv mapi garmin podpira 2karti z njim...gmasupp.img in gmasupp1.img...kartica je lahko 8Gb

Pazi, ime druge mape mora biti gmapsup1.img, brez dveh p-jev na koncu.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.380
171
63
Evo sedaj sem priklopil zadevo na PC in preko webupdaterja preverit FW, za katerega je napisan da je zadnji.

Sedaj sem imel namen narediti back up, pa nisem zasledil tega, kar naj bi se backupiralo.

Ali gledam narobe, ali, glede na napisano, je možno da tega pač ni?
2030172-garmin2.JPG
 

Priponke

  • 2030172-garmin2.JPG
    2030172-garmin2.JPG
    50,5 KB · Ogledi: 240

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.380
171
63
Sedaj, ko sem ga ponovno priklopil na PC, je prepoznalo tudi SD kartico. Gor je:
2030188-garmin3.JPG
 

Priponke

  • 2030188-garmin3.JPG
    2030188-garmin3.JPG
    24,5 KB · Ogledi: 292
Nazadnje urejeno:

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.380
171
63
Sedaj sem zadevo preveril še preko Expressa.

Ponudi update, med drugim tudi zemljevide na polna pokritost evrope 2014.40. začne lepo, sicer predvideva 3 ure, kar ni problem, javi pa premalo prostora. Kako preorganizirat zadevo, da bo šlo na kartico? Kartica je 4 gb.
 

DejanB

Pripravnik
19. apr 2013
54
0
6
Maribor
Če ti GE ponudi update potem ima ta narava aktiviran LMT. Čudno je da ti na SD obstaja JCV saj nuvi 760 ne podpira JCV (razen če ni predelan na kakšno korejsko različico SW). Mapo JCV izbriši in boš imel zadosti prostora saj karta 2014.40 NT ne zasede 4 Gb.
Kar se tiče backup-a prekopiraj celotni notranji pomnilnik (disk H) z metodo copy/paste in omogočenim pogledom skritih datotek.
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.658
29
48
58
Horjul
Naredi kakor ti je svetoval @Kamele0N, pobriši odvečne glasove in boš pridobil plac. Kartica 4Gb je pa premajhna za inštalacijo karte vsaj za GE., poskusiš pa lahko, sam moraš prej odstranit staro karto in JCV( preseliš na Nüvija).
 

DejanB

Pripravnik
19. apr 2013
54
0
6
Maribor
Ne vem zakaj bi mapo JCV prestavljal saj nuvi 760 (razen če ni predelan) ne podpira predogleda križišč (JCV). Najlažja rešitev je, da si na USB ključek (8 ali več GB) skopiraš datoteko GarminDevice.xml (iz diska H) ter poženeš GE. Ključek se ti bo predstavil kot nuvi 760.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.894
5.620
113
Ja naj si prej omogoci pogled skritih datotek (mas v garminWIKI) da si bos prenesel vse datoteke za backup...

Tako kot imas na prvi sliki...

Manjka ti pa gmaptz.img (timezone mapa) cudno da ti webupdater ne ponudi?

In pa ce je model res 760...mas uno 3D mapo brezveze....gmap3d.img

Na sami napravi nimas kart (razen gmaptz.img in gbmap.img)....daj gmapsupp.img (cn2014.40) na SD v mapo garmin in je to to!

Lahko si das se opcijski AR4.21nt na napravo kot gmapprom.img ALI gmasupp.img...oboje bo prepoznalo...

Imej obkljukano samo eno karto kadar navigiras!!!!
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.894
5.620
113
Aia pa tudi mene zanima...je kaj novega okol prdelave 760ke na tajvanski oz nevem kjer FW
sprasujem se.gif