http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=200568&stevilka=3018
Statut APEK-a.
Poglejmo 13. člen.
(1) Agencija zagotavlja splošne informacije o svojem delovanju in informacije javnega značaja zainteresirani javnosti skladno s predpisi, ki urejajo poslovanje organov javne uprave s strankami in dostop do informacij javnega značaja.
(2) Agencija zagotavlja informacije, iz prejšnjega odstavka, predvsem na naslednje načine:
– na spletnih straneh in v prostorih, v katerih poteka poslovanje s strankami, objavi podatke o direktorju agencije, o odgovornih osebah za poslovanje s strankami in posredovanje informacij, podatke o organu, ki nadzoruje delo agencije, podatke, ki so potrebni za stike s tem organom, ter letni program dela z izjavo o strategiji in katalog informacij javnega značaja,
– na spletnih straneh objavi podatke in informacije, ki jih je dolžna objaviti na podlagi določil zakona, ki ureja elektronske komunikacije, zakona, ki ureja poštne storitve, objave na podlagi določil zakona, ki ureja javna naročila, in druge javne podatke in informacije. Izvlečke konkretnih aktov objavi agencija najkasneje v sedmih dneh po dokončnosti akta,
– splošne akte in poročila o svojem delu objavlja v Uradnem listu RS,
– uporabnikom posreduje zahtevane informacije in dokumente ustno ali pisno, z uporabo elektronskih sredstev ali po pošti.
Hmm, poglejmo še Zakon o elektronskih komunikacijah
http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=200713&stevilka=594
3. odstavek 95. člena
95. člen
(vpliv javnosti)
(1) Agencija in drugi državni organi so dolžni pri oblikovanju politike na trgu elektronskih komunikacij pred sprejetjem ukrepov, ki bodo pomembno vplivali na ta trg, in pri sprejemanju predpisov pridobiti in primerno upoštevati mnenje zainteresirane javnosti.
(2) Agencija in drugi državni organi so dolžni pred sprejetjem aktov in predpisov iz prejšnjega odstavka njihove predloge objaviti in zbirati mnenja v objavljenem roku, ki ne sme biti krajši od 30 dni.
(3) Po preteku roka iz prejšnjega odstavka in pred sprejetjem akta ali predpisa iz prvega odstavka tega člena mora agencija ali drug državni organ na spletnih straneh objaviti pridobljena mnenja in pripombe ter navesti v objavi način, kako so bila upoštevana ali razloge, zaradi katerih niso bila upoštevana. Pri tem se ne objavijo informacije in podatki, ki so zaupne narave.