Novo pri T2 III.

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
Prekines pac takrat, ko je ze izveden priklop... Meni so priklopili T-2 v petek. Ko sem videl, da je prenesena tudi analogna stevilka, sem sel na Telemach, jim vrnil opremo in hkrati prekinil NR ... Je pa res, da sem jaz imel Telemach preko kabelske, T-2 pa je preko optike ...

pri meni gre oz bo slo vse preko telekomove optike ... ne verjamem, da imam lahko hkrati oba ponudnika vezana na isto vlakno ...

grem pa od T2 na A1 ...
 

5450

Fizikalc
28. feb 2018
286
35
28
Šmarje pri Jelšah
Ne moreš imeti 2. Obvezen mora biti prenos fix številke in prekinitev pogodbe pri obstoječem operaterju. Če fix številke ni, se to uredi z posebno vlogo za prehod med operaterji.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Stevilko lahko preneses a ni potrebno hkrati prekinit NR. Pomoje gre podobno tudi z dostopom preko istega opticnega vlakna... Sicer pa najbolje, ce poklices operaterja, h kateremu si namenjen in vprasaj, kako je s tem. Sem skoraj preprican, da lahko tudi oni napisejo razlog prekinitve in ga mora stari operater upostevat ...
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
Ne moreš imeti 2. Obvezen mora biti prenos fix številke in prekinitev pogodbe pri obstoječem operaterju. Če fix številke ni, se to uredi z posebno vlogo za prehod med operaterji.

imam samo internet in TV. lahko da je v pogodbi kje zadaj se kaksna fix stevilka, ampak nikoli ni bila aktivirana oz aktivna.

ta posebna vloga za prehod med operaterji, lahko jaz odjavim T2 potem, ko sem ze podpisal pogodbo z A1?
koliko pri T2 zaracunajo prekinitev pogodbe?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Stevilko lahko preneses a ni potrebno hkrati prekinit NR. Pomoje gre podobno tudi z dostopom preko istega opticnega vlakna... Sicer pa najbolje, ce poklices operaterja, h kateremu si namenjen in vprasaj, kako je s tem. Sem skoraj preprican, da lahko tudi oni napisejo razlog prekinitve in ga mora stari operater upostevat ...
Za številko je relativno simpl, ker ti stari operater pač dodeli neko novo začasno, dokler ne prekineš. Pri uporabi istega optičnega vlakna (če gre oboje preko Telekomove optike) se pa zna zakomplicirat, ker imaš bolj težko hkrati priklopljena oba. Teoretično lahko pač preklopijo in priključek pri starem ostane "v luftu", ampak vprašanje koliko so fleksibilni glede tega. Sem že slišal, da so imeli komplikacije. Možno pa, da se je kaj spremenilo od takrat....
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
725
113
www.jernej.org
Saj še vedno lahko nov operater prekine pogodbo... ampak moraš ti svojega operaterja pred tem obvestiti, da menjavo izvajaš zaradi spremembe pogojev. Če si jih obvestil, lahko naknadno reklamiraš stoške odklopa (v kolikor so ti jih slučajno zaračunali)... če jih nisi obvestil, si pa izvisel.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
Sel iz telemacha na t2..t2 me je obvestil kdaj pridejo priklopit, telemach sem odjavil en mesec prej (tak majo odpovedni rok) - a s par dnevi prekrivanja (ce slucajno t2 zamuja).. na koncu se je vse poklopilo .. telemachu sem samo vrnil opremo (kartice, modem).. naknadno so poslali racun za prekinotev razmerja (10€ ?) - kar mi je mal grda glede na to da sem bil 15 let pri njih in mi kot obstojecemu uporabniku nikoli niso ponudili nobene resne akcije

t2 dela.. happy
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko in atepej

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.928
113
najrajš na babi
Ne vem sicer kaj te je zmotlo, ampak enostavno zadeva že leta dela brez posegov, kar za katerega drugega operaterja nebi mogel reči. Osebno zaenkrat ne menjam ker android TV aplikacija deluje v nulo preko WIFI 5GHZ mreže. Ni pa rečeno da kdaj ne bom, ker imam tudi telekomovo optiko pred vrati, ampak me nekak zadeva ne prepriča.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
tudi sam se že nekaj let sedaj na t2 optiki. zadeva deluje (trkam po glavi). sedaj bom zadevo nadgradil še na tv (zdaj še ločeno, t2 internet, telemach tv). prišparal bom nekaj eur. pa t2 tv preko androida naj bi tudi bila dokaj necrkujoča zadeva. kot je map rekel, da deluje (tudi jaz imam tv na wifiju).
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
tudi sam se že nekaj let sedaj na t2 optiki. zadeva deluje (trkam po glavi). sedaj bom zadevo nadgradil še na tv (zdaj še ločeno, t2 internet, telemach tv). prišparal bom nekaj eur. pa t2 tv preko androida naj bi tudi bila dokaj necrkujoča zadeva. kot je map rekel, da deluje (tudi jaz imam tv na wifiju).

tv in internet nekako delata. mobilni t2 pac ne. je bolje kot je bilo, ampak se vedno ni ok....

so pa predragi, glede na to kaj ponujajo ...
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
mobilnega itak ne nucam, pač pride v paketu. tudi stacionarca ne nucam, a kaj čmo. paketa po željah nima noben. trenutno bom za moj paket prišparal 15 eur na mesec. pa še hitrejša optika bo (čeprav jo ne nucam dejansko...). tko da...za 2 leti bo. potem pa bomo že videli...
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
še nekaj...kateri router pa "prežveči" 350mbps hitrost? za gigabit wan/lan že vem da mora bit, kateri procesor pa mora met? ali pač vsak najnovejši za cca 50 eur?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Eno vprašanje, če T2 gostuje na Telekomovi optiki, a mu v tem primeru Telekom tudi omeji hitrost na max. 300 mbitov ali gre zadeva tudi npr. do 600 če to omogoča paket?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Eno vprašanje, če T2 gostuje na Telekomovi optiki, a mu v tem primeru Telekom tudi omeji hitrost na max. 300 mbitov ali gre zadeva tudi npr. do 600 če to omogoča paket?

V takem primeru dobis recimo pri paketu Oranzni diamant FTTH hitrost 600/40 na optiki ... in ne 750/150, kot je na T-2 optiki ... Da se pa dobiti tudi vec ...


Taka je bila pri meni prva ponudba za T-2 v takem primeru (Telekom optika)...

1630497541424.png



Smo pa tukaj ze pisali o tem >> https://www.alter.si/tema/hitrost-na-optiki-t-2-v-telekomovem-omrezju.2674170/#post-3097913