Novo pri T2 III.

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.471
859
113

6. stran
V primeru naročila mobilnega paketa se naročniku dodeljene količine storitev, ki so del naročniškega
mobilnega paketa, v celoti dodelijo ob vklopu paketa in se začnejo obračunavati takoj. Naročnik
torej plača polno mesečno ceno paketa, tudi če paket naroči v zadnjem delu meseca. Tudi v primeru
prenehanja naročniškega razmerja za mobilni paket se tako naročniku naročnina za ta paket za zadnji
mesec vedno obračuna v celoti, in sicer tudi v primeru, če naročniško razmerje ni trajalo cel mesec
(naročnina se v prvem in v zadnjem mesecu torej ne obračuna v sorazmernem znesku).
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
A je lastno T2 omrežje res taka smet kot dobim jaz občutek kadarkoli mi na telefonu piše samo T2 namesto Mobitel|T2 ?

Ljubljana vič.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gopo

map

Guru
6. jul 2008
7.781
1.924
113
najrajš na babi
JP, je. Sam sem popizdil in sem mobilno prenesel na A1, paket oranžni diamant pa zmanjšal na orenžni start. Pač nobeden več ne gleda TV, cajti downloada torentov so tudi minili, tako da je zaenkrat tudi 50/20 dost.
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
100 baznih po celi državi pač ne naredi čudeža. V naslednjih 2 - 3 letih jih sledi še 300.
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.605
94
48
Meni je v Ljubljani dobro delalo lastno omrežje, sem bil presenečen, glede na moje poprešnje pripombe...
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Je tako težko ročno izbrati Mobitel roaming? Res da je ob prehodu meje pametno dati na samodejno izbiro pred prehodom meje ampak na koncu ni veliko dela
 

Breyton

Majstr
2. avg 2007
1.438
100
63
40
Malo tu,malo tam :)

Z letom 2022 povečujemo količine podatkovnega prenosa v EU na mobilnih paketih​

T-2 mobilni paketi bodo z novim letom vsebovali več podatkovnega prenosa v državah Evropske unije kot doslej. Dvig količin boste opazili tako pri mobilnih paketih Oranžni, kot tudi pri podatkovnih mobilnih paketih.
Skladno z Uredbo (EU) št. 2017/920, se bo z dnem 1. 1. 2022 spremenila veleprodajna medoperaterska cena za prenos podatkov v EU gostovanju, ki bo po novem znašala 2,50 EUR/GB (brez DDV). Posledično se bo pri paketih z odprtim prenosom podatkov zvišala količina prenosa podatkov v EU gostovanju. Nove količine podatkovnega prenosa, ki jih bo znotraj zakupljenih količin prenosa podatkov uporabnik lahko koristil v gostovanju EU, si lahko ogledate v spodnji tabeli. Prav tako se bo znižala cena pribitka prenosa podatkov v EU gostovanju, in sicer z obstoječih 3,66 EUR/GB (z DDV) na 3,05 EUR/GB (z DDV).

Pogoje uporabe mobilnih paketov in uporabe enot in politiko poštene uporabe si lahko ogledate tukaj.

Sprememba podatkovnega prenosa v mobilnih paketih:​

Mobilni paketPodatkovni prenos v EU 2021Podatkovni prenos v EU 2022
Oranžni Mini1 GB1 GB
Oranžni Midi6 GB7 GB
Oranžni Maxi10 GB13 GB

Sprememba podatkovnega prometa v podatkovnih paketih:​

Podatkovni paketPodatkovni prenos v EU 2021Podatkovni prenos v EU 2022
Podatkovni Mini500 MB500 MB
Podatkovni Maxi9 GB10 GB
 
  • Všeč mi je
Reactions: alesn

Breyton

Majstr
2. avg 2007
1.438
100
63
40
Malo tu,malo tam :)

Spreminjamo količine podatkovnega prometa v mobilnih paketih​

S 1. 2. 2022 spreminjamo zakupljene količine prenosa podatkov v omrežju T-2 v mobilnih paketih Oranžni ter podatkovnih paketih.
Po tem, ko smo letos s 1. januarjem obogatili mobilne pakete z večjimi količinami podatkovnega prenosa za območje Evropske unije, vas obveščamo še o novih količinah prenosa podatkov, ki ga naročniki lahko porabite v omrežju T-2.

Spremembe podatkovnega prenosa v mobilnih paketih v T-2 omrežju:​

Mobilni paketTrenutne količineNove količine
Oranžni Mini1 GB5 GB
Oranžni Midi20 GB100 GB
Oranžni Maxineomejeno500 GB
Enote podatkovnega prometa v državah Evropske unije, za paket Oranžni Mini koristite brez doplačila do 5 GB na mesec. V paketu Oranžni Midi je zakupljena količina prenosa podatkov v EU 7 GB na mesec, po porabljenih 7 GB pa se, vse do meje 50 GB obračunavajo pribitki. Paket Oranžni Maxi nudi do 13 GB prenosa podatkov na območju EU brez doplačil. Po preseženih 13 GB pa se do meje 500 GB obračunajo pribitki. V praksi to pomeni, da do dosežene skupne količine zakupljenega prenosa podatkov plačujete nižjo - enotno evropsko tarifo prenosa podatkov (0,00305€ z DDV na MB). Presežene količine prenosa podatkov se obračunajo skladno z veljavnim cenikom.

Spremembe podatkovnega prenosa v podatkovnih paketih v T-2 omrežju:​

Podatkovni paketTrenutne količineNove količine
Podatkovni Mini500 MB5 GB
Podatkovni Maxineomejeno250 GB
Za potrebe podatkovnega prometa v državah Evropske unije, se enote koristijo brez doplačila za Podatkovni Mini do 5 GB na mesec. V paketu Podatkovni Maxi je zakupljena količina prenosa podatkov v EU 10 GB na mesec, po porabljenih 10 GB pa se, vse do meje 250 GB obračunavajo pribitki. Presežene količine prenosa podatkov se obračunajo skladno z veljavnim cenikom.
Spremembe količin podatkovnega prenosa so odličen razlog za nadgradnjo vašega trenutnega mobilnega paketa. Večja količina prenosa podatkov še nikoli ni bila tako ugodna, nadgradite paket Oranžni Mini na Oranžni Midi za le 2 € mesečno in prejmite kar 20x več podatkovnega prenosa!
Ne veste koliko prenosa podatkov potrebujete? Za lažji pregled si lahko pomagate z spodnjimi informacijami.

Koliko podatkov porabimo ob uporabi aplikacij na mobilnem telefonu?​

  • Video vsebine: veliko vlogo pri predvajanju video vsebin predstavlja kakovost video posnetka, ki ga želimo pogledati. Ob nizki kakovosti bomo za eno uro posnetka porabili približno 0,3 GB, ob srednji kakovosti (SD) 0,7 GB, ob ogledu enournega posnetka v visoki ločljivosti (HD) bomo porabili približno 3 GB ter približno 7 GB ob ultra visoki ločljivosti (4K);
  • glasba: tudi ob predvajanju glasbe je poraba prenosa podatkov odvisna od kvalitete posnetka. Za predvajanje ene skladbe običajne kakovosti bomo porabili približno 3MB prenosa podatkov, za pesem visoke kakovosti približno 10 MB, za predvajanje skladbe Hi-Fi kakovosti pa približno 40 MB;
  • spletni zemljevidi: količina porabljenega prenosa podatkov je odvisna od razdalje potovanja, tipa vozišča, ponovljivosti poti, podatkov o prometu in načina uporabe zemljevida ter prikaza;
  • posamezna spletna stran potrebuje približno 100 kB prenosa podatkov;
  • elektronska pošta okvirno 100 kB, če vsebuje prilogo pa okvirno 1 MB;
  • instant sporočanje: 100kB na posamezno sejo (1.000 ur uporabe);
  • naložitev dokumenta: 100kB na stran (10.000 strani).
 

Dale

Fizikalc
21. jul 2007
818
41
28
Sprašujem zato, ker je bilo do sedaj v oranžnem maxiju po PPU neomejeno podatkov (samo) v T-2 omrežju, v roamingu pa 50GB.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Dolgo so rabli za to povečavo... Jih je začela zgleda konkurenčna kuzla lizat... :fredi::fredi::fredi::fredi:
Mobilni paketTrenutne količineNove količine
Oranžni Mini1 GB5 GB
Oranžni Midi20 GB100 GB
Oranžni Maxineomejeno500 GB



Tole ni povečanje temveč le zmanjšanje v omrežju T-2. Npr. Oranžni maxi trenutno neomejeno, nove količine 500 GB. Če pa fixiraš v gostovanje na Mobitel pa ni sprememb, torej do 50 GB.


Ali sem prav razumel?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.286
3.401
113
Sicer pa kaj ti če takšna količina, če je pa hitrost omejena na 20/2 v paketu midi in še večkrat te vrže na 3G pri roamingu na Telekomu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robert

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.605
94
48
Sicer pa kaj ti če takšna količina, če je pa hitrost omejena na 20/2 v paketu midi in še večkrat te vrže na 3G pri roamingu na Telekomu.
In pa 10/2 na MINI-ju... Srednji vek... Človek bi še zastopu omejitve na Telekom roamingu, ne pa v lastnem omrežju 4G, kjer je razpoložljivo... (pri meni je)

Telekom nam pa itak nagaja kjer nam lahko...
 
Nazadnje urejeno: