Novo pri T2 II.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.336
303
83
39
Ljubljana
Ni čudn da je direktor Sale pobegnu stran
smile-1.gif
 

mocco

Pripravnik
28. sep 2008
120
0
16
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
a nimaš celga članka

evo ga:


Okrožno sodišče v Ljubljani je včeraj opravilo narok za začetek stečajnega postopka telekomunikacijskega operaterja T-2. Odločitve o začetku postopka sodnica še ni sprejela.

Stečaj predlaga Družba za upravljanje terjatev bank (DUTB), ki ima do T-2 za okoli 119 milijonov evrov terjatev.

DUTB: To je izčrpavanje

»T-2 ne plačuje ničesar nikomur,« je na naroku zatrdil Grega Peljhan, odvetnik DUTB.

Upniki menijo, da gre za izčrpavanje družbe, kar pomeni, da je za upnike denarja vsak dan manj. Pri tem je Peljhan opozoril, da T-2 pri svojih vlaganjih v infrastrukturo več kot 50 odstotkov denarja nameni povezanim osebam. Menijo, da ni možnosti, da bi dolžnik lahko izpolnil obveznosti po prisilni poravnavi.

Opozorili so, da ima T-2 izgubo, iz česar izhaja, da ima ali previsoke stroške ali pa premajhne prihodke. Kot je povedal Peljhan, je mogoče, da ima T-2 tudi prenizke cene, saj »za infrastrukturo, ki so jo zgradili s sredstvi upnic, ne plačuje nič«.

T-2: DUTB ne moremo plačati iz denarnega toka

Odvetnika T-2 Gorazd Tršan in Dušan Tršan pa sta povedala, da DUTB lahko poplačajo le iz zastavljenega premoženja. A tu je težava, menijo dolžniki, ker so bili dokumenti za vpis zastavne pravice na premoženju (na omrežju, nepremičninah, opremi...) nepopolni. Za nepremičnine naj bi denimo manjkale parcelne številke in podatki o katastrskih občinah. Zaradi tega naj bi DUTB morala biti obravnavana kot navadni upnik, in ne kot delno ločitveni, ter dobiti le 44 odstotkov terjatev do februarja 2021.

»T-2 ne plačuje ničesar iz teh zastavnih pravic, tudi če zanemarimo pravice na omrežjih, ki naj ne bi bile vpisane,« odgovarja Peljhan.

V T-2 so tudi prepričani, da bodo lahko izpolnili obveznosti iz prisilne poravnave, torej 44-odstotno poplačilo upnikov do leta 2021, ker jim prihodki rastejo. Kot je na naroku povedal prvi človek T-2 Vojko Šiler, bodo letos lanski denarni tok iz poslovanja s 13 milijonov evrov povečali na 16 milijonov. Je pa družba lani imela več kot tri milijone evrov izgube. Na T-2 se branijo, da morajo vlagati prav zato, da bodo lahko pridobili več naročnikov in tako v sedmih letih poplačali upnike. O tem, kdo ima prav, bo sodišče odločilo v prihodnjih tednih.

Stečaj za uporabnike T-2 ne spremeni nič

Dejavnost T-2, torej prodaja telekomunikacijskih storitev, se tudi v stečajnem postopku lahko ohrani. Kot pravi Peljhan, se bo zdravo jedro družbe lahko ohranilo tudi v okviru stečajnega postopka in prodalo kot poslovna celota.

Že večkrat se je - tudi zaradi zadolženosti lastnika T-2, družbe Gratel (ta je za T-2 gradil optiko in postal lastnik v postopku prisilne poravnave) - omenjalo, naj se T-2 proda. Vendar pa je Gratel, ki je v lasti Jurija Krča, zdaj manjšinski lastnik, večino ima Garnol njegovega brata Štefana Krča. Kot morebitni kupec se je že nekaj časa omenjal Simobil oziroma njegov lastnik Telekom Austria, a se s Krči niso našli pri ceni. Za T-2 se je v preteklosti zanimalo še več kupcev. Omenjala sta se belgijski Amisco NV (lastnik telekomunikacijske družbe Amis) in britanski sklad GMT, ki vlaga večinoma v evropske komunikacijske družbe.

vir Finance
 

Eden

Pripravnik
27. apr 2014
85
4
8
Upajmo, da ne bomo čez noč ostali brez................drugače je pa to voda na mlin Telekomu in ostalim ponudnikom tovrstnih storitev.
In kaj to sedaj pomeni za plačevanje računov preko SEPA bremenitev? Ali se s stečajem vsa pooblastila, katera smo dali T-2 za plačevanje preko SEPA razveljavijo?
 
Nazadnje urejeno:

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Brez panike.
S stečajem so vzeli iz rok krmilo Krčem in njegovim in ga dali v roke upnikom.

Uporabniki in ostalo, kar je kaj vrednega bo verjetno v naslednjih mesecih šlo v prodajo. Napraskan denar pa potem za poplačilo upnikom.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.706
157
63
Odlično. Glede na ponudbo ni boljše izbire in meni bi bilo zelo težko izbrati karkoli drugega. Na drugi lokaciji imam Siol ADSL, zato dobro vem, kakšen potencial imajo T2 storitve.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Še ena cerkvena firma, ki se je potopila.

Sicer pa škoda, bili so resna konkurenca mafijskemu monopolistu, ki je verjetno tudi precejšen krivec za potop.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Mobitel, Telekom = vzorčen primer uničevanja konkurence in monopola.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:

j, prisilna likvidacija)
(1) V stečajnem postopku ali postopku prisilne likvidacije lahko upravitelj s 15-
dnevnim odpovednim rokom odpove pogodbe o zaposlitvi zaposlenim delavcem, katerih delo
je zaradi začetka stečajnega postopka oziroma prisilne likvidacije pri delodajalcu postalo
nepotrebno.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Se ne splača. Terjatve se lahko odprodajo in izterjajo. Skupaj z zamudnimi obrestmi in vsemi stroški.
In se ni za bat, da bi stečajni upravitelj na slednje pozabil.

Še ko je Vega zaprla vrata skozi redno likvidacijo leta 2006, so neplačniki gagali in odplačevali svoje dogove podjetju, ki je trejatve odkupilo.
 
Nazadnje urejeno:
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.